Na rande do pořádného kina

  • Doporučuje
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Kino Světozor

Po celé zemi jsou stovky kin, ale jen některá jsou na rande doslova jako stvořená. Mají příjemnou filmovou intimní atmosféru, je to prostě taková klasika. Jsou to Kina s velkým K, ne filmová oddělení v chrámech konzumu. V Praze můžu z vlastní zkušenosti doporučit kino Aero. To je pro lásku dokonce natolik inspirativní, že prý v sále proběhla i žádost o ruku! Z dalších pražských kin nabízí komornější atmosféru Světozor, Oko, Atlas nebo Evald. Absolutní klasika je Lucerna, nejstarší dáma mezi pražskými kiny a úžasný secesní skvost. Nejsem záměrný pragocentrik, ale s randaty a kiny v jiných městech prostě nemám zkušenosti. Budu ale sbírat reference a časem doplním i tipy v dalších městech po celé ČR.

Zvolit formát klasického Kina má hned několik výhod:

Za prvé, když pozvete slečnu nebo svou paní na rande, nemusíte se bát, že místo vás bude cestou na film obdivovat blyštivé výlohy s kabelkami ve slevě (nezlobte se za to na ženy, nemůžeme si prostě pomoct, předcházejte tomu radši výběrem kina).

Za druhé, pořádná Kina hrají pořádné filmy. Není totiž všechno zlato, co se třpytí aneb ne vždy je dobré nechat se vést jen reklamním pozlátkem. Existuje hromada vynikajících filmů, jejichž tvůrci dali raději všechny peníze do výroby, než aby utráceli za reklamní kampaně. Některá pořádná Kina proto komerční trháky vůbec nehrají a můžete si zajímavě rozšířit své obzory v oblasti kinematografie. Někde komerční trháky hrají, ale jen ty dobré a někde se neštítí ani komerčáren ryze banálních. Což je fajn, protože někdy je prostě chuť být na chvíli divákem absolutně nenáročným (a chceme se obloukem vyhnout těm obchodním centrům…).

Třetí výhoda – last but not at least – pořádná kina mají i svůj příjemný bar nebo kavárnu, bez odéru popkornu a přemrštěných cen, kde si můžete dát skleničku a vrkat se svou láskou před nebo po filmu dle libosti. A pozor, leckde si můžete skleničku vína nebo čehokoliv jiného vychutnat i přímo v sále!

A další výhody: místo reklam někde promítají předfilmy, uvádějí nejlepší filmy z festivalů, ve foyre pořádají výstavy a pouštějí dobrou hudbu. Vstupné je levnější. A ještě jedna výhoda pro rodiny: promítání dobrých dětských filmů (bez kňourání o mastný hnusný popkorn).

Na závěr bych ráda vyvrátila jeden předsudek na téma pohodlí a zvuk. Nebojte se, všechna uživatelsky přátelská kina jsou už dávno vybavená pohodlnými plyšovými sedačkami a vysoce kvalitní technikou. Doby, kdy si pan promítač občas spletl kotouč jsou už dávno pryč. Pánové si z praktického technického hlediska přijdou na své a dámy budou při sledování filmu jako v bavlnce.

Takže až budete příště dumat, kam pozvete svou lásku do kina: 

Kino Aero              aero

Kino Světozor        Kino_Svetozor_logo

Kino Oko               kino_biooko_logo

Kino Evald

Kino Atlas

Kino Lucerna

*