Milujeme letní poklady BioAroma – přírodní kosmetika na opalování

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Unsplash.com

Kdo miluje přírodní kosmetiku a akurátní opálení do bronzova…?

Všechno se tu pořád točí kolem lásky. Milovat a hýčkat byste měli totiž hlavně sebe – a  svou kůži. V létě s tou kůží konec konců chodíme i více na trh…  Přírodní kosmetika BioAroma je moje srdeční záležitost, možná už jste si toho zde všimli na více místech. Je skvělá, kvalitní, funguje, krásně voní a to nejlepší nakonec – je cenově dostupná. A také je z Kréty a Krétu já z osobních důvodů miluju. Ty polštáře bylin, které vidíte a voníte podél cest nebo olivové háje, kam se vrtnete, ou jé! Kréta je božská. 

Všechny produkty BioAroma se vyrábějí ručně ze surovin od krétských farmářů. Některé byliny jako třeba diktamos jsou vyloženě unikátní krétské speciality. Já nejsem žádný bio fanatik, tak mi přijde, že v tomto případě ani přímo bio kvalita není nutná, protože to vlastně je bio kvalita, akorát bez razítka (a to by to všechno jen zbytečně zdražilo…).

Léto si žádá hodně nadstandardní ošetření pokožky, to víme. Na Krétě slunce pere jak blázen, tam místní musí vědět, jak na to, proto jsem nad opalovacími produkty BioAroma hned zastříhala ušima. Používám je už třetí sezónu, letos to léto začlo dříve a zostra, takže zásoby mám už dávno.

Moudré opalování

Všechno to funguje pod jednou podmínkou – nepolezete na polední slunce. Být přes poledne na slunci není dobré ani zdravé – pro nikoho a pro nic, kůže vyloženě trpí. To ví všechny jižní národy – přes poledne (a to trvá minimálně do tří hodin) na slunce nevystrčit ani nos! Nebo se zahalit, protože jinak dáváte kůži fakt zahulit. Tím, že jí namažete faktorem 50 jí ještě dorazíte, chudinku. Výjimkou jsou samozřejmě sporty, túry, mimořádné citlivky a alergici atd., v těchto případech se bez krémů s vyšším faktorem neobejdete. I tak ale přes to nejhorší slunce prostě zalezte do stínu a vypijte co nejvíc vody, dejte si lehký salát… Buďme moudří a chovejme se ke kůži s láskou. 

BioAroma, slunce a opalování – co musíte mít

Přírodní ochranný krém BioAroma na opalování s mrkvovým a avokádovým olejem

Pro mě absolutní „must have“ neboli „musíte mít“ celé letní sezóny s přesahem do jara i do podzimu. Jakmile je nebo má být slunečno, vyměňuji svůj obvyklý denní krém na obličej za ochranný krém na opalování BioAroma. Má přirozený SPF faktor, navíc hýčká a regeneruje pleť. Příjemně přírodně voní, to je pro mě také velké plus. Má mírný samoopalovací efekt, další plus. Základní složky – oleje avokádový a mrkvový jsou nadupané živinami, po nichž kůže touží. Vysoký obsah vitamínu E – to je pro pleť doslova terno. Nechci opalováním podporovat pigmentové skvrny, ani vrásky, proto pleti tento ochranný krém dopřávám s velkou radostí. Neodbývám ani dekolt a ramena. Překvapuje mě, že i přes časté používání a poměrně velkou plochu k ošetření (jak říkám, já to nepoužívám jen na obličej) balení dlouho vydrží. Cena: 695 Kč

Opalovací olej BioAroma s avokádovým a kokosovým olejem

Další poklad. Na odpolední slunko je perfektní – během léta, když už je kůže na slunce víc zvyklá, úplně stačí. Voní kokosově, k nakousnutí. Obsahuje ale i olivový, sezamový, avokádový a levandulový olej. Rozhodně není na polední žár a pro kůži, která je na slunce citlivá, to si samozřejmě žádá jiný kalibr. Cena: 325 Kč

Pokud vás zajímá více informací o ochranných faktorech přírodních olejů, přečtěte si článek v magazínu BioAroma.

Aloe vera gel BioAroma s diktamem a levandulí

Toto je hydratační zázrak, jinak to prostě nemůžu nazvat. Použití celoroční. Hydratace pleti je přece základ, to víme! Když se to s tím sluncem a opalováním náhodou zvrhne, aloe vera gel je na spálená místa ideál. Zklidňuje, chladí, hojí… Aloe vera i levandule jsou svými účinky dobře známé, pleť je miluje. Diktamos je něco jako krétský heřmánek – je to běžná místní bylina, má úžasné hojivé a všelijaké prospěšné účinky. Kréťané ji používají skoro na všechno, pijí i čaj.

Aloe vera gel BioAroma používám pod denní krém / balzám, příjemně pleť osvěží a vypne (takový přírodní chvilkový botoxový efekt). Když používáte přírodní kosmetiku na olejové bázi, tak ten pocit osvěžení pleti trochu chybí – tohle je elegantní řešení. Také je příjemný po peelingu nebo masce z jílu. Nebo prostě kdykoliv se během dne cítím jako „sušinka“.

Ale využití se doma najde vícero – spáleniny nejen od slunce, otoky a opuchliny, štípance, opruzeniny a apod. Z tohoto produktu jsem už dlouho nadšená. Do letní výbavy a na dovolenou beru raději rovnou 2 kusy – velikost balení se perfektně šikne do kabelky. Cena velmi příjemná: 285 Kč

Zvláčňující olej po opalování s olivovým a mandlovým olejem

Po letním slunění a častém koupání si pleť žádá své a v tomto oleji to dostane, to vám garantuji. Olivový olej a kombinace mandlových olejů z hořkých i sladkých mandlí kůži krásně pohýčká.

A teď už můžeme zabrousit i do toho partnerského hýčkání. Nenechte si ujít jedinou příležitost, kdy si můžete navzájem namazat záda nebo jakékoliv jiné partie!

BioAroma balzámy na rty k zulíbání

BioAroma balzámy na rty jsou mimochodem skvělý tip na dárek za pár korun, na výběr je více druhů i balení. Já mám moc ráda balzám v kelímku, se včelím voskem, pomerančem a skořicí, ale i tyčinky jsou skvělé. Není nic horšího než vysušené popraskané rty. To si pak líbání neužijete. A bez líbání chcete zažít nějakou letní romantiku…? No to je vyloučeno!

Láska v praxi – úkol na léto: Nenechte si ujít jedinou příležitost, kdy si můžete navzájem namazat záda nebo jakékoliv jiné partie! A líbejte se, hodně se líbejte…

 

Všechny uvedené produkty zakoupíte v eshopu BioAroma

*