Ženské a mužské potřeby lásky

Ženská a mužská láska
 • Autor
 • Loverotika
 • Fotografie
 • The Commons - Flickr.com

V lásce a vztazích mají ženy a muži jiné potřeby, A také jiné dary, které si mohou navzájem dávat. Láska pak může být fantastická jízda, klidně celoživotní. A nudit se rozhodně nebudete!   

Zajímejte se, jak to ženy a muži mají, jaké mají základní nastavení a naučte se uspokojit důležité tužby. Nehodnoťte je, nejsou ani lepší, ani horší, ani divné ani směšné, jsou prostě jiné. Ženy bytostně potřebují lásku a muži bytostně potřebují svobodu.

Dá se to říci i tak, že láska živí primárně silnou ženskou esenci – já jí říkám pracovně Kundalína a svoboda zase mužskou esenci – Múžo (báječný filmový termín od Austina Powerse). Z toho se dá vyvodit pár zásad, které mohou do vztahu přinést hodně dobrého. V dobrém zdravém vztahu to pak funguje tak trochu na principu perpetuum mobile. Silná Kundalína aktivizuje silné Múžo a obráceně. To dohromady generuje obrovské množství lásky a příjemné energie.

S páry, které to umí, je radost trávit čas a mít je nablízku. Zde pár praktických rad, které platí velmi obecně a lze z nich vyjít, ale konkrétní řešení bude samozřejmě vždycky individuální. Velká inspirace pochází z knih Davida Deidy, vše je ovšem ověřeno vlastní bohatou zkušeností i dalšími zdroji.

TIPY PRO MUŽE: dávejte ženě hodně lásky a hýčkejte ji

 • Projevujte ženě lásku – mnoha způsoby, každý den. Stačí málo, drobně, ale často. Ženy milují vyznání lásky a ujištění, že je vše, jak být má. Vyznání lásky jsou pro ženu nejsladší slova. Pánové, to platí snad VŽDY. V některých chvílích je to doslova podmínka sine qua non (velmi tím urychlíte např. proces udobřování, odpouštění apod.). Ve všech dalších chvílích tím nic nezkazíte – myslíte-li to upřímně tedy. (Jo, na neupřímnost bacha, žena má radary, má intuici, se kterou si není radno zahrávat a které se rozhodně není záhodno vysmívat nebo ji popírat. Existuje, fakt. Specialita: Pořádné chlapské medvědí objetí. Obejměte pěkně pevně mužně svou ženu a dejte jí pusu. Nejlépe každý den. A řekněte jí, že ji milujete. Nebo jí řekněte něco jiného hezkého. Ideální zařadit např. do vítacího rituálu, na dobrou noc apod.
 • Koučujte ženské sebevědomí. Chvála a ocenění nadělá spoustu muziky za málo peněz. Když své ženě dodáte sebevědomí, rozkvete. Je to možná k nevíře, ale hodně žen trpí nízkým ženským sebevědomím. Velká škoda! Tím totiž trpíte i vy jako partner. Ženy s nízkým sebevědomím mívají problém se svým tělem, tím pádem i s fyzickou rozkoší, se sexem. Možná teprve budete čumět, jakou milenku máte doma. Takže vy se rozhodně chcete naučit být dobrým koučem – a základem je umět dobře chválit. S kritikou buďte dost opatrní, té jako šafránu a hlavně vždycky v klidu, s rozmyslem. Vyvarujte se uštěpačným jedovatým poznámkám nebo posměškům, je to nevhodné, trapné, hloupé a nikdy z toho nevzejde nic dobrého. Speciální zaklínadlo č. 1: Tobě to sluší! DNES VYPADÁŠ SKVĚLE. Teda v téhle sukni jsi šíleně sexy atd.          

 • Respektujte city, nálady, dojmy. Emoce jsou také fakta. Pánové, nebojte se jich. Ano, bývají i zmatené, nepřesné, bez řádu, ale patří k nám lidem a k životu, a tak to berte. Musíte se naučit s nimi nějak zacházet, nějak se v nich orientovat a nějak je vyjadřovat. Jednoduché to pro vás muže asi není, ale jde to. Výchozí bod je ten, že pocity a nálady se můžou měnit, na to si zvykněte a na ženy a děti se za to nezlobte ani se jim nevysmívejte. I na otázku „co si o něčem myslíš?“ propašuje žena do odpovědi nějaký ten pocit nebo náladičku… Nečekejte jednoznačnou odpověď. A i kdybyste nakrásně nějakou jednoznačnou dostal, netesejte ji do kamene, zítra můžete na stejnou otázku dostat jinou. Ženy jsou takové turbulentní, což je dnes vlastně i velmi moderní, doba je taková. Takže když se muž naučí zacházet s přirozenou turbulentní náladovostí své ženy, kromě spokojeného vztahu tím může i dost zásadně povýšit své krizové manažerské schopnosti. Jste to právě vy, muži, kdo umí dát ženským emocím tvar a směr. Takže neváhejte a jednejte. A neraďte – to poslední, co potřebuje žena v tenzi, je sprcha geniálních rad (dočkáte se, může na ní dojít později, v klidu). Specialita ve vypjatých situacích: opět metoda pevného mužného objetí. Když je ouvej nebo žena (zdánlivě bezdůvodně) zuří, pevně ji sevřete v náručí a dodejte jí odvahu: „To bude dobrý, miláčku. To ZVLÁDNEME.“

Vše o ženaách pro muže - tajemství ženské sexuality

 • Pozornost. Ženy milují a potřebují vaši pozornost. Asi tak jako vy chvíli klidu na gauči. Takže pánové, věnujte se své ženě klidně jen pár minut, když víc zrovna není možné, ale věnujte se jí cele, nenechte utíkat myšlenky jinam. VNÍMEJTE. Buďte chvíli se svou ženou a vnímejte jí, co říká, co dělá, jak se tváří. Udržujte oční kontakt. Zkuste vnímat, jakou má náladu. Nečtěte si u toho noviny ani nevyřizujte emaily nebo telefony. Když se chcete milovat se svojí ženou, soustřeďte se na ni, vnímejte, jak dýchá, jak příjemné je hladit její kůži, jak voní… Fantazírování o exotické mulatce mulatce si nechte na onanování. Chvilka nepozornosti a je malér, příjemná atmosféra v čudu! A netýká se to zdaleka jen sexu – pozvěte svou ženu na procházku a vědomě se své ženě věnujte (a propos, podle jednoho průzkumu patří procházka na první místo oblíbených společných aktivit u mužů i žen!), vnímejte ji při společné večeři a aspoň pravidelně si se svou ženou prostě jen tak povídejte a u toho jí třeba hlaďte po stehně nebo jí držte za ruku…
 • Kytky a romantické hýčkání. Musím to vůbec nějak komentovat? Většinu žen květinou prostě potěšíte. A taky čokoládou nebo jinou drobností, že výjimečně zařídíte večeřim, postaráte se o děti atd. Čas od času (s jistou dávkou pravidelnosti) je to moc fajn.

Přečtěte si více:

Bohyně domácí a kouzlo mužské lásky

Poselství mužům – co musíte vědět o ženách

Co všechno dokáže oční kontakt

TIPY PRO ŽENY: Důvěřujte svému muži, dopřejte mu čas netečného klidu a buďte na něj hodná

 • Vyjadřujte mužům lásku fyzicky. Polibte, pohlaďte a úplně nejlépe, čapněte pěkně pevně v rozkroku. Muži milují sex. Potřebují fyzický kontakt. Kromě sexu je baví i všelijaké jiné rozkoše a slasti. Když láskou s vámi získá muž sexuální svobodu, bude vás oddaně milovat do skonání věků a dá vám všechno, po čem toužíte. Milenek netřeba. Tento názor z mužské hlavy, ale já můžu jen vřele souhlasit. Specialita: Poznejte sexuální tužby a erotické fantazie svého mužeOrální sex – velmi vysoké procento mužů ho řadí na první příčky obliby. Vřele doporučuji tuto techniku vypilovat. Velmi mocný projev lásky, dámy. Pro ostatní případy platí ty jiné rozkoše a slasti.

 • Mužské záležitosti nechte na muži a důvěřujte jeho řešení. Přijde tak ke slovu jeho „Múžo“. Rozdělte si úkoly. Nepleťte se do péče o dům, o oheň, do silových záležitostí. Obzvláště pokud kdysi tradiční mužskou úlohu zaopatření rodiny zastáváte stejnou nebo dokonce větší měrou. Muž musí mít svou doménu, za kterou si zaslouží vděk a obdiv. Podporujte svého muže, aby mohl uplatnit svou fyzickou sílu a ostatní mužské kvality. Dejte mu najevo, že mu věříte. A když ho požádáte o pomoc, nechte ho, ať si to udělá podle sebe, nekafrejte mu do toho. Nechtějte za každou cenu všechno zvládat sama. Ani muže nenuťte, aby věci dělal podle vás. Chcete-li po boku gentlemana, dejte mu šanci jím být. Požádejte svého muže o pomoc. Mějte na paměti dvě věci: a) muži neumí číst myšlenky a b) potřebují konkrétní zadání – jasný úkol, žádné abstrakce!
 • Dopřejte muži svobodu v kruhu mužů. Podporujte ho, ať nesedí pořád doma s vámi. Pro muže je důležitá nějaká parta kamarádů, společný sport, klábosení v baru atd. Pravidelné setkávání s kamarády je strašně důležité. Úplně nejlepší je to spojit s nějakým sportem. Sport je ochutnávka drsného boje, kdo s koho, na život na smrt. Uvědomte si, že ve vašem muži dlí bojovník a když se z boje vrátí, můžete si vychutnat jeho sílu. I práce je boj, a jak náročný!
 • Rada k nezaplacení: Dejte muži pár minut aklimatizace, když přijde domů. Dopřejte muži chvilku KLID. Nic po něm hned nechtějte, kromě pozdravu a uvítacího rituálu na něj nemluvte. Nechte ho prostě chvíli být. Stačí 5-10 minut. Blbina, ale efekt veliký. Velmi vtipně o tom kdysi vyprávěl i doktor Plzák. Dámy, netvařte se na tuto mužskou potřebu nějak ošklivě nebo pohrdlivě, berte to jako fakt. Vy máte zase jiné, ženské potřeby a trvejte na jejich uspokojení.

 

 • Nedávejte ultimáta. Naučte se být větší diplomatka. Já vím, žádné ženě se tohle nelíbí, ale je to tak. Tlačit na muže v jakémkoliv ohledu prostě není vhodná taktika. Pokud možno ani časově. Už vůbec nechtějte po muži něco HNED, raději udejte časové rozmezí, které před splněním povinnosti může svobodně pojmout, jak chce. A když uplyne, trvejte na svém, ale zdůrazněte zase třeba jinou svobodu, která pro muže z vyřešení daného problému plyne (nějaká se vždycky najde, třeba: “hele, tak teď už ty věci do auta fakt potřebuju odnést, začínám z toho tady vyšilovat, děti v tom hraboší. Já pak odbavím svačinu pro děti a ty máš do 3 než vyrážíme KLID.). A když ani to všechno nepomůže, svou nevoli řešte co nejdříve, jasně a otevřeně – a žensky. Když jste rozladěná, naštvaná nebo nespokojená, raději ječte, brečte, zuřte a řvěte – prostě dávejte najevo své pocity z celé situace než abyste byla ledově klidná a dusno se v místnosti dalo krájet. Nebojte se, pořádný muž to ustojí. Naučte se vyjadřovat stížnosti bez obviňování, zobecňování. Vždy konkrétně. Když se naučíte dávat najevo své negativní pocity hned, budete taky konkrétně vědět, co přesně tyto pocity vyvolalo a dáváte šanci svému muži, aby to pochopil a příště měl možnost se tomu vyvarovat (aha, udělám tohle nebo naopak neudělám tamto a je z ní fúrie…). Skladování nespokojenosti je úplně špatně. Otravujete tím sama sebe a navíc se pak nikdo nedopátrá, v čem je jádro pudla.
 • Buďte na muže hodná a milá. Co nejvíc, co nejčastěji. Muži po tom touží, stejně jako si všichni malí kluci užívají, když na ně je hodná jejich maminka. Nebojte se, co dáte, to také dostanete nazpět. Bacha na zdání, že muži nejsou citliví a unesou všechno. To vůbec není pravda. Muži jsou citliví, a hodně! Akorát dávají svá vnitřní zranění málo najevo, maskují je. Pozor na metoda „na hrubý pytel, hrubá záplata“, vůbec nefunguje – akorát tím zhrubne celková míra komunikace. Udržujte laťku vysoko, mile a jasně vyjádřete, že netolerujete zraňující či hulvátské chování.
 • Dávejte si pozor na délku a intenzitu debat o vážnějších vztahových věcech. Muži prostě zdaleka nemají takovou výdrž jako ženy. Pro muže jsou hohvory H extrémní stres a souvisí to mimo jiné i s jejich citlivostí, kterou neumí dávat najevo. Ale má to i důvody ryze fyziologické, stres spouští v organismu reakce, které je potřeba „vydýchat“  – viz článek Proč muži neradi řeší problémy ve vztazích.

Přečtěte si více:

Poselství ženám – co musíte vědět o mužích

Více rozkoše a potěšení – pár tipů pro dámy

Proč muži neradi řeší problémy ve vztazích

 

1 Komentář

 1. Za mě tedy nepatří orální sex apod. do mých primárních potřeb ve vztahu a už vůbec ho nevnímám jako vyznání lásky od ženy. To neustálé rozdělování, že ženy jsou spíše romantické a muži více zaměření na „fyzično“ – sex apod. je dost časté a podle mě dané spíše kulturně, realita je podle mě taková, že muži a ženy touží po sexu víceméně stejnou měrou i způsobem a rozdíli mezi jednotlivci jsou dané spíše charaktetem a inteligencí než pohlavím, tzn., že po divokém živočišném sexu budou toužit více muži a ženy jednodušší povahy, zatímco ti vnímavější budou snít spíše o romantice a hloubce citu… tím však nechci říct, že jedno či druhé je lepší/horší, jen by si člověk měl dát pozor, aby byl s tím druhým alespoň přibližně na stejné úrovni.

*