Ženské a mužské potřeby lásky

Ženská a mužská láska
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • The Commons - Flickr.com

V lásce a vztazích mají ženy a muži jiné potřeby. Zajímejte se o ně a naučte se je uspokojit. Nehodnoťte je, nejsou ani lepší, ani horší, ani divné ani směšné, jsou prostě jiné. Ženy bytostně potřebují lásku a muži bytostně potřebují svobodu. Dá se to říci i tak, že láska živí primárně silnou ženskou esenci – já jí říkám pracovně Kundalína a svoboda zase mužskou esenci – Múžo (báječný filmový termín od Austina Powerse). Z toho se dá vyvodit pár zásad, které mohou do vztahu přinést hodně dobrého. V dobrém zdravém vztahu to pak funguje tak trochu na principu perpetuum mobile. Silná Kundalína aktivizuje silné Múžo a obráceně a to dohromady generuje obrovské množství lásky a příjemné energie. S páry, které to umí, je radost trávit čas a mít je nablízku. Zde pár praktických rad, které platí velmi obecně a lze z nich vyjít, ale konkrétní řešení bude samozřejmě vždycky individuální. Velká inspirace pochází z knih Davida Deidy, vše je ovšem ověřeno vlastní bohatou zkušeností i dalšími odbornými zdroji.

PÁR TIPŮ PRO MUŽE: dávejte ženě hodně lásky a hýčkejte ji

Projevujte ženě lásku – mnoha způsoby, každý den. Ženy milují vyznání lásky. Vyznání lásky, ujištění, že je vše, jak být má a láska stále trvá jsou pro ženy slova nejsladší. Vyznání lásky je nejvíc. Pánové, to platí snad VŽDY. V některých chvílích je to doslova podmínka sine qua non (velmi tím urychlíte např. proces udobřování, odpouštění apod.). Ve všech dalších chvílích tím nic nezkazíte – myslíte-li to upřímně tedy. (Jo, na neupřímnost bacha, žena má radary, má intuici, se kterou si není radno zahrávat a které se rozhodně není záhodno vysmívat nebo ji popírat. Existuje, fakt.) Specialita: Metoda pevného objetí. Obejměte pěkně pevně mužně svou ženu a dejte jí pusu. Nejlépe každý den. A řekněte jí, že ji milujete. Nebo jí řekněte něco jiného hezkého.

Chvála a ocenění nadělá spoustu muziky za málo peněz. Dodejte své ženě sebevědomí, rozkvete. Hodně žen trpí nízkým ženským sebevědomím. Velká škoda! A trpíte tím i vy jako partner. Ženy s nízkým sebevědomím mívají problém se svým tělem, tím pádem i s fyzickou rozkoší, se sexem. Možná teprve budete čumět, jakou šťabajznu máte doma. Naučte se být dobrým koučem ženského sebevědomí. Základem je umět dobře chválit. S kritikou buďte dost opatrní, té jako šafránu a hlavně vždycky v klidu, s rozmyslem. Vyvarujte se uštěpačným jedovatým poznámkám nebo posměškům, je to nevhodné, trapné, hloupé a nikdy z toho nevzejde nic dobrého. Speciální zaklínadlo č. 1: Tobě to sluší! DNES VYPADÁŠ SKVĚLE. Teda v téhle sukni jsi šíleně sexy atd.          

-Respektujte city, nálady, dojmy… Pánové, nebojte se jich. Ano, bývají i zmatené, nepřesné, bez řádu, ale patří k nám lidem a k životu, a tak to berte. Musíte se naučit s nimi nějak zacházet, nějak se v nich orientovat a nějak je vyjadřovat. Jednoduché to pro vás muže asi není, ale jde to. Výchozí bod je ten, že pocity a nálady se můžou měnit, na to si zvykněte a na ženy a děti se za to nezlobte ani se jim nevysmívejte. I na otázku „co si o něčem myslíš?“ propašuje žena do odpovědi nějaký ten pocit nebo náladičku… Nečekejte jednoznačnou odpověď. A i kdybyste nakrásně nějakou jednoznačnou dostal, netesejte ji do kamene, zítra můžete na stejnou otázku dostat jinou. Ženy jsou takové turbulentní, což je dnes vlastně velmi moderní, doba je taková. Takže když se muž naučí zacházet s přirozenou turbulentní náladovostí své ženy, kromě spokojeného vztahu tím může i dost zásadně povýšit své krizové manažerské schopnosti. Jste to právě vy, muži, kdo umí dát ženským emocím tvar a směr. Takže neváhejte a jednejte. A neraďte – to poslední, co potřebuje žena v tenzi, je sprcha geniálních rad (dočkáte se, může na ní dojít později, v klidu). Specialita ve vypjatých situacích: opět metoda pevného objetí. Když je ouvej nebo žena (zdánlivě bezdůvodně) zuří, pevně ji sevřete v náručí a dodejte jí odvahu: „To bude dobrý, miláčku. To ZVLÁDNEME.“

-Pozornost. Ženy milují a potřebují vaši pozornost. Asi tak jako pánové chvíli klidu. Takže pánové, věnujte se své ženě klidně jen pár minut, když víc zrovna není možné, ale věnujte se jí cele, beze zbytku. VNÍMEJTE. Buďte chvíli se svou ženou a vnímejte jí, co říká, co dělá. Zkuste vnímat, jakou má náladu. Nečtěte si u toho noviny ani nevyřizujte emaily nebo telefony. Když se chcete milovat se svojí ženou, soustřeďte se na ni, vnímejte, jak dýchá, jak příjemné je hladit její kůži, jak voní… Fantazie o atraktivní mulatce si nechte na onanování. Chvilka nepozornosti a je malér, příjemná atmosféra v čudu! A netýká se to zdaleka jen sexu – pozvěte svou ženu na procházku a vědomě se své ženě věnujte (a propos, podle jednoho průzkumu patří procházka na první místo oblíbených společných aktivit u mužů i žen!), vnímejte ji při společné večeři a aspoň někdy si se svou ženou prostě jen tak povídejte.

-Kytky a romantické hýčkání. Musím to vůbec nějak komentovat? Většinu žen květinou prostě potěšíte. A taky čokoládou nebo jinou drobností, že výjimečně zařídíte večeřim, postaráte se o děti atd. Čas od času (s jistou dávkou pravidelnosti) je to moc fajn.

PÁR TIPŮ PRO ŽENY: Důvěřujte svému muži a dopřejte mu trochu netečného klidu  

-Vyjadřujte mužům lásku fyzicky. Polibte, pohlaďte a úplně nejlépe, čapněte pěkně pevně v rozkroku. Muži milují sex. Potřebují fyzický kontakt. Kromě sexu je baví i všelijaké jiné rozkoše a slasti. Když láskou s vámi získá muž sexuální svobodu, bude vás oddaně milovat do skonání věků a dá vám všechno, po čem toužíte. Milenek netřeba. Tento názor z mužské hlavy, ale já můžu jen vřele souhlasit. Specialita: Orální sex – velmi vysoké procento mužů ho řadí na první příčky obliby. Vřele doporučuji tuto techniku vypilovat. Velmi mocný projev lásky, dámy. Pro ostatní případy platí ty jiné rozkoše a slasti. Poznejte potřeby a fantazie svého muže.

-Mužské záležitosti nechte na muži, přijde tak ke slovu jeho „Múžo“. Rozdělte si úkoly. Nepleťte se do péče o dům, o oheň, do silových záležitostí. Obzvláště pokud kdysi tradiční mužskou úlohu zaopatření rodiny zastáváte stejnou nebo dokonce větší měrou. Muž musí mít svou doménu, za kterou si zaslouží vděk a obdiv. Podporujte svého muže, aby mohl uplatnit svou fyzickou sílu a ostatní mužské kvality. Dejte mu najevo, že mu věříte. A když ho požádáte o pomoc, nechte ho, ať si to udělá podle sebe, nekafrejte mu do toho. Nechtějte za každou cenu všechno zvládat sama. Chcete-li po boku gentlemana, dejte mu šanci jím být. Požádejte svého muže o pomoc. Mějte na paměti dvě věci: a) muži neumí číst myšlenky a b) potřebují konkrétní zadání – jasný úkol, žádné abstrakce!

-Dopřejte muži svobodu v kruhu mužů. Podporujte ho, ať nesedí pořád doma s vámi. Pro muže je důležitá nějaká parta kamarádů, společný sport, klábosení v hospodě atd. Pravidelné setkávání s kamarády je strašně důležité. Úplně nejlepší je to spojit s nějakým sportem. Sport je ochutnávka drsného boje, kdo s koho, na život na smrt. Uvědomte si, že ve vašem muži dlí bojovník a když se z boje vrátí, můžete si vychutnat jeho sílu.

Dejte muži pár minut aklimatizace, když přijde domů. Dopřejte muži chvilku KLID. Nic po něm hned nechtějte, kromě pozdravu a uvítacího rituálu na něj nemluvte. Nechte ho prostě chvíli být. Stačí 5-10 minut. Blbina, ale efekt veliký. Velmi vtipně o tom kdysi vyprávěl i doktor Plzák. Dámy, netvařte se na tuto mužskou potřebu nějak ošklivě nebo pohrdlivě, berte to jako fakt. Vy máte zase jiné, ženské potřeby a trvejte na jejich uspokojení.

-Nedávejte mužům ultimáta. Naučte se být větší diplomatka. Na muže musíte od lesa. Já vím, žádné ženě se tohle nelíbí, ale je to tak. Tlačit na muže v jakémkoliv ohledu prostě není vhodná taktika. Pokud možno ani časově. Už vůbec nechtějte po muži něco HNED, raději udejte časové rozmezí, které před splněním povinnosti může svobodně pojmout, jak chce. A když uplyne, trvejte na svém, ale zdůrazněte zase třeba jinou svobodu, která pro muže z vyřešení daného problému plyne (nějaká se vždycky najde, třeba: “hele, tak teď už ty věci do auta fakt potřebuju odnést, začínám z toho tady vyšilovat, děti v tom hraboší. Já pak odbavím svačinu pro děti a ty máš do 3 než vyrážíme KLID.). A když ani to všechno nepomůže, svou nevoli řešte co nejdříve, jasně a otevřeně – a žensky. Když jste rozladěná, naštvaná nebo nespokojená, tak ječte, brečte, zuřte a řvěte – prostě dávejte najevo své pocity z celé situace. Nebojte se, pořádný muž to ustojí. Vyslechnete si možná něco o hysterkách, ale na to se vykašlete. Když se naučíte vyjadřovat své negativní pocity hned, budete taky konkrétně vědět, co přesně tyto pocity vyvolalo a dáváte šanci svému muži, aby to pochopil a příště měl možnost se tomu vyvarovat (aha, udělám tohle nebo naopak neudělám tamto a je z ní fúrie…). Skladování nespokojenosti je úplně špatně. Otravujete tím sama sebe a navíc se pak nikdo nedopátrá, v čem je jádro pudla.

 

*