Citáty o lásce

Citáty a zejména citáty o lásce mají a vždy budou mít na inspiračním webu Umění milovat.cz své důležité místo. Citáty jsou skvělý nástroj k zastavení a k zamyšlení. Dobrý citát nebo zajímavé životní motto nám servírují moudrost jako na stříbrném podnose, obdivujete-li vznešenost výstižných slov. Dá se také říci, že citaty jsou moudrost v instantní podobě, jste-li zastáncem úsporné efektivity. Snažíme se proto vybírat takové citáty o lásce, které vypovídají o moudrosti a kráse opravdové lásky.

Je zajímavé sledovat, které citáty o lásce mají jaký ohlas. Je vidět, že určitá témata mezi lidmi rezonují více a některá méně. Vítáme všechna hodnocení, sdílení nebo komentáře. Můžete se také stát naším fanouškem na Facebooku, sdílení obrázkových citátů je velmi populární.

Erich Fromm - Láska je péče

Zamilované citáty o lásce

…aneb podívejme se na lásku optikou růžových brýlí. Proč ne? K lásce období romantické zamilovanosti patří, ačkoliv opravdová láska má daleko širší a hlubší záběr – je moudřejší, založená na znalosti a aktivním přístupu. Láska je radost i bolest, v životě už to tak bývá. Ale protože bolesti je kolem nás dost a dost a negativita se valí ze všech stran, na Umění milovat.cz bude sklenice vždy spíše napůl plná než prázdná.

Zamilované okamžiky nás naplňují radostí, mimořádně podněcují kreativitu a prohlubují smysl pro poetiku. V dlouhodobých vztazích se zamilovanost stává rozměrem, který sem tam vytváří oázy vzájemné lásky, intimity a vášně. Zamilované citáty o lásce mohou být samy o sobě krásným vyznáním lásky, mohou ale i k originálnímu romantickému vyznání lásky inspirovat.

Láska je prostě krásná, proto si zamilované citáty o lásce a hezké citáty o životě nenecháme pro sebe. Doufáme, že pro vás pozitivní citáty budou inspirací k vyznávání a otevřenému projevování lásky nebo si je oblíbíte jako citáty pro pohlazení duše a srdce, kdy se podpory z jakéhokoliv důvodu nedostává. Zajímavé citáty o lásce a citáty o životě tedy budou základními pilíři kategorie Inspirace.

Milujeme obrázkové citáty

Je to tak, milujeme obrázkové citáty, rádi je vytváříme a sdílíme s ostatními. Doufáme, že zde vždy najdete ty nejkrásnější citáty o lásce v hezkém grafickém kabátě a budou se vám líbit. Doba je taková, že obrázkové citáty někdy daleko více zaujmou než čistý text. Neskrýváme naději, že se obrázkové citáty pro někoho stanou i inspirací pro přečtení zajímavé knížky nebo zájem o nové autory a jejich díla. Nebo vás budou inspirovat k vytvoření vlastní pohlednice ve stylu vyznání lásky slovy klasika. Budeme se snažit pravidelně publikovat obrázkové citáty o lásce, o životě i tolik oblíbené motivační citáty. Podnětů k lásce a rozvíjení umění milovat není nikdy dost!

obrazkove citaty, citaty graficky, citaty obrazek

Citáty o ženách a citáty o mužích

Muži a ženy přistupují k životu i k lásce trochu jinak. Bereme to jako přirozený fakt. Mužská a ženská láska má své odlišnosti, které se vzájemně krásně doplňují a všichni tím můžeme jen získat. Chceme vybírat takové citáty o ženách a citáty o mužích, které odlišnosti obou pohlaví moudře vystihují. Některé jsou vtipné, některé vážnější. Při výběru se vyhneme tomu, aby citáty o ženách ženy hloupě zesměšňovaly a citáty o mužích muže snižovaly a urážely. Myslíme si, že přilévat olej do ohně sváru mezi pohlavími nemá vůbec žádný smysl. Naopak, jde nám o to, aby se ženy a muži navzájem ocenili a podpořili. Zajímavé je sledovat, které citáty o ženách a citáty o mužích se stanou nejvíce oblíbené nebo diskutované. Jak je vidět, ženský a mužský pohled na lásku a na život je aktuální téma. Rádi bychom zdůraznili, že to jsou strany jedné mince a teprve propojení obou kvalit, s plným vědomím a respektem, přinese radost a naplnění.

Albert Einstein -vtipné citáty slavných

Citáty o manželství

Ano, i manželství má tady své čestné místo. Manželství v dnešní době není moc v módě a nemá moc dobrou pověst. Přesto je pro mnoho lidí důležité. Tradice stále mají svou hodnotu. Manželství samo o sobě za nic nemůže a vždy záleží na tom, jak ho kdo pojme. Mějte na paměti naše životní motto: Jakou lásku si uděláte, takovou ji máte… a v manželství to platí dvojnásob!

Citáty o manželství nejsou příliš hojné, ale najít se dají a my si s tím rádi dáme tu práci. Nejradši máme takové citáty o manželství, které vystihují podstatu každodenní lásky a podprahovou hodnotu pevného slibu. Velká část takových citátů jsou zároveň i citáty o přátelství a toleranci. A nejlepšími autory těchto výstižných a moudrých citátů o manželství bývají staří praktici, lidé, kteří mají bohatou zkušenost se životem v manželství a ví, co je tolerance a přátelství.

Naopak zde nenajdete takové ty hloupě sarkastické, zhrzené citáty o manželství. Ale nebojte se, humor nám rozhodně není cizí – humor do manželství patří! Proto i vtipné citáty o manželství tady budou mít svůj prostor.

Citat_Sweeney_Vyroci_svatby

Motivační citáty

Skoro všechny citáty jsou citáty motivační, minimálně nás přece motivují k zamyšlení… Nicméně speciální motivační citáty o lásce a o životě, které nás vybízí k nějaké konkrétní práci na sobě, těch není nikdy dost. Soustředíme se na motivační citáty o lásce v praxi, jak lásku projevovat tak, aby tomu ten druhý rozuměl.

Umeni milovat, umeni kritiky, pravda a laska

Poetika lásky

Láska v lidech vždy inspirovala krásu a poetické vyjadřování. Možná si někdo myslí, že láska je v dnešní době přežitek a je jen doménou básníků a umělců. Není tomu tak. Procházíme stovky citátů a mezi ty nejhezčí citáty o lásce často naopak patří vyjádření na pohled drsných sportovců nebo racionálních vědců. Vždy nás mile překvapí. Láska je silná lidská potřeba a bez ní lidé strádají. A to, že v nás probouzí to dobré a ušlechtilé, to je obdivuhodný bonus.

Nechme se láskou inspirovat, nechme se láskou zjemnit, nebojme se vyjádřit celou škálu emocí, která s láskou souvisí. Některé prožitky lásky jsou neuchopitelné, berou dech a nedají se slovy popsat. Proto je velmi inspirativní a srdci milé, když se to někomu krásně a výstižně podaří.

Citat_Elizabeth_Barret_Browning-1

Vítáme vaše hodnocení, sdílení, komentáře. Staňte se naším fanouškem na Facebooku nebo na Pinterestu!