Láska

Láska byla, je a bude. Láska je fenomén lidského života, který nemá obdoby. Láska je unikátní tím, že prostupuje všemi rovinami života – láska je fyzická a ryze praktická, láska je duševní i duchovní, láska je síla a energie, láska je i krása, láska je umění. Láska je radost i bolest. Láska je potěšení i starost. Láska naplňuje náš život smyslem. Láska přináší zdraví, spokojenost a vnitřní klid.

Tento inspirační web si klade za cíl postihnout lásku v celé šíři. Chceme najít ty nejúčinnější způsoby, jak o lásku pečovat. Chceme vás inspirovat k tomu, abyste lásce začali rozumět a naučili se lásku přirozeně a volně projevovat.

Definice_laska-umelecka

Láska a umění milovat

Čím více lidí si osvojí umění milovat, tím lépe. Dobrá zpráva je, že umění milovat se skutečně dá naučit. Umění milovat je láska v praxi. Láska se dělá. Je dobré znát celou škálu projevů a vyznání lásky, protože z ní si se svým milým / milou poskládáte unikátní mozaiku podle toho, co kdo má rád. Opravdová láska je otázka vůle – pro lásku se člověk musí rozhodnout a chtít jí věnovat úsilí a čas. Jestli skutečně chcete, aby vaše vztahy byly naplněny láskou, najdete zde mnoho užitečných informací. Vycházíme nejen z bohaté zkušenosti praktiků, ale i mnoha odborných zdrojů.

Spokojené láskyplné vztahy a pevné rodinné zázemí je to, po čem všichni toužíme. Láska je totiž jedna ze základních potřeb. Potřebujeme lásku, abychom se cítili dobře. Opravdová láska podporuje zdraví – psychické i fyzické. Existuje již mnoho vědeckých výzkumů, které tento fakt ověřily.

Vyznání lásky

Zamilované vyznání lásky potěší skoro každého. Přestože období zamilovanosti v každém vztahu po nějaké době pomine, zamilované romantické oázy, chvilky kdy jste jen sami pro sebe, patří i do dlouhodobých vztahů. Říká se, že láska je jako jídlo. A jak známo, nejzdravější je jíst pravidelně, v menších dávkách. Zamilované vyznání lásky nepatří jen ke speciálním výročím. S jedním jídlem za rok se nedá přežít. Vyznávejte si lásku pravidelně. Vyznání lásky není nikdy dost!

Je dobré si uvědomit, že vyznání lásky může mít mnoho podob. Zjistěte, jak vypadá ideální zamilované vyznání lásky pro vás a vašeho muže nebo vaší ženu. Je to vyznání lásky v zamilované sms? Jsou to dárky z lásky? Je to fyzická láska – pohlazení, objetí, pusa, milování? Každý mluví trochu jinou řečí lásky. Naučte se rozumět své lásce, naučte se mluvit jeho nebo její řečí a uvidíte, že váš vztah bude spokojený a bude vám oběma přinášet jen radost.

Moderní doba je postavena na komunikaci. Využívejme proto všechny komunikační prostředky k vyznání lásky Zamilované sms nebo emaily potěší. Nešetřeme si lásku do zásoby, dávejme ji najevo tady a teď!

umeni milovat zivotni motto

Mužské a ženské signály lásky

Muži a ženy jsou od přírody trochu odlišní ve svém přirozeném vnitřním nastavení. Proto jsou jiné mužské signály lásky a trochu jiné ty ženské. Nemusí to samozřejmě platit na každého, ale z hlediska většiny to tak bývá. Láska je ženská doména, pro ženy je láska alfa omega života, hluboká vnitřní touha. Muži se ze své podstaty více soustředí na uplatnění ve vnějším světě, jejich doménou je fyzická síla. Oba přístupy k životu mají své, jsou to dary, talenty, a je potřeba, aby si je každý osvojil, ať jste žena nebo muž. V intimním vztahu je ale lepší, když v sobě navzájem podporujeme svoji přirozenost, máme pro ni pochopení.

Co patří mezi mužské signály lásky? U většiny mužů to bývá láska fyzická. Muži se rádi dotýkají, potřebují se milovat fyzicky. Vychází ze své přirozenosti. Ale pozor, muži dokáží být také velkými romantiky. Rádi vymýšlí překvapení, zařídí nemožné, aby udělali své ženě radost. Obecně ovšem platí, že muže potěšíte fyzickou láskou, péčí a dobrým jídlem. Muži, kteří ještě neumí projevovat lásku tak, jak to žena očekává, budou vysílat typicky mužské signály lásky – projevy fyzické lásky a fyzické přitažlivosti.

A ženské signály lásky? Laskavost, péče, vlídné zacházení, svůdnost. Ženy touží být hýčkány a zahrnovány láskou, touží po bezpečí. Typicky také vysílají takové signály lásky, po nichž samy touží – hýčkají si svého miláčka, projevují lásku slovy, mají rády dárky z lásky, z fyzické lásky touží spíše po mazlení.

Nejlepší je, když se naučíme si navzájem poskytovat své přirozené dary a vysíláme takové signály lásky, které jsou pro druhého jednoznačné a dobře jim rozumí!

Cesta lásky

Vydejte se na cestu lásky. A cesta lásky začíná u sebelásky. Dávejte lásku především sami sobě. Pracujte na své sebelásce, podporujte své sebevědomí, budujte sebedůvěru, seberte odvahu k překonání překážek, které brzdí váš osobní růst. Jen tak, jak milujeme sami sebe, dovolíme druhým, aby nás milovali.

Vydejte se na cestu lásky s plným ranečkem své vlastní sebelásky. Pak se nikdy neztratíte, nic se vám nestane. Sebeláska je ta nejlepší ochrana.

Sebeláska vám pomůže jako kompas – díky ní potkáte dobré lidi, kteří vás budou milovat. Cesta lásky je plná radosti, ale potkáte jistě i bolest. Ale bolest se dá překonat – a byla by škoda se kvůli ní lásky vzdát.

nejkrasnejsi citaty - Seneca

Láska nebeská

Když se naučíte s láskou zacházet, oddáte se lásce, bude vám připadat, že láska je božská. Skutečně, ti, kteří zažili velkou opravdovou lásku, vám řeknou, že to je, jako by se dotkli boha. Opravdová skutečná láska, to je láska nebeská. Je to volnost a svoboda. V opravdové lásce se dotknete nekonečna. Najednou víte, že v lásce existuje něco, co nás přesahuje mimo tento svět. Ne nadarmo je láska podstatou všech světových náboženství.

Jakou lásku si uděláte, takovou ji máte!

Láska je životní styl 21. století