Obecné tipy na dárky pro muže

A josu tu zase Vánoce – a po tipech na nějaké super dárky pro muže je velký hlad. Jaký dárek vybrat pro muže k narozeninám, zajímavý dárek k výročí, k Vánocům nebo jiné příležitosti. Pravda je, že mužské dary bývají docela oříšek – dokud nepřijdete na to, co má váš muž opravdu rád. Nebojte se pak zaručené nápady recyklovat a kombinovat.

Hodně záleží na tom, koho máte doma. Jestli je to mužný muž klasického formátu, mohu se podělit o pár základních rad.

Základní výchozí bod: muži dary a dárky vůbec neřeší tak jako ženy

Většina mužů rozhodně neřeší dárky a jejich výběr tak, jako my ženy. Z toho je dobré vyjít. Budete pak víc v klidu minimálně ve dvou ohledech. Když se darem do vkusu netrefíte nebo na něj nedej bože zapomenete, tolik to nevadí.

A když se trefíte, nečekejte gejzíry radosti – muži přijímají dary a dárky většinou skromně a poněkud úsporně. Radost z dárku se pak časem projeví prakticky: že darovanou věc s oblibou používá a nebo na darovaný zážitek vzpomíná, chlubí se s ním mezi přáteli apod.

Nejdražší neznamená nejlepší

Muži obvykle nemají rádi zbytečné rozhazování peněz – a dokonce to mnohdy platí i o vyložených boháčích. Řiďte se co nejčastěji heslem „poměr výkon / cena“. To muži vždycky ocení. Ženy to ví, a proto notoricky uměle snižují cenu pořizovaných věcí, ale zkuste při výběru dárku pro svého muže opravdu vybírat v cenově přijatelné kategorii.

Ano, existuje možná pár výjimek jako luxusní hodinky k nějakému výročí a tak, ale jinak mezi nejúspěšnější dárky často patří věci za dobrou cenu. Navíc, super drahé luxusní dary umí dávat každý trouba, když na to má – a ještě větší trouba, když na to nemá. Jenže co s nimi? V kdejaké skříni se pak najdou pečlivě uložené drahé dárky, které se lidi bojí používat nebo nosit. A to je škoda!

Překvapení nepřeceňujte

Dárky pojaté jako překvapení nejsou úplně nutné – respektive je daleko lepší zařadit je výjimečně nebo ještě lépe doplňkově. Sichr je sichr. V praxi se mi mnohokrát osvědčilo, že je lepší se předem domluvit a vysondovat konkrétní potřeby. Není na tom nic špatného, mužům to připadá praktické a problém s tím vůbec nemají. Ušetříte si protáhlý obličej např. nad parádním trikem, když „hm, hezký, ale trik mám hodně, já jsem ti zapomněl říct, že potřebuju spíš košili.“. Ideální formát je kombinace jednoho nebo více „objednaných“ dárků a drobné překvapení dle vlastní fantazie.    

Muži neradi nakupují. To platí pro většinu mužů, takže jestli máte doma nakupovače, toto se vás netýká. Pokud ale doma vášnivého nakupovače nemáte, jako většina z nás, pak je dárek už vlastně jen to, že oběhnete obchody a seženete konkrétní věc (může si ji dokonce i částečně nebo zcela zaplatit).

Takže když například víte, že manžel súrně potřebuje oblek, uděláte průzkum trhu včetně dostupnosti velikostí a pak už spolu jen půjdete na konkrétní dvě, maximálně tři místa (víc bych to nepřeháněla). V dnešní době samozřejmě není problém nepoužité zboží vracet, tak to můžete zkusit i trefit a vyzkoušet v pohodlí domova. Nákupy na internetu doporučuji jen u značek, které muž nosí a víte přesnou velikost, i když i tam se vracet dá.

Technické a elektronické hračičky

Muži přemýšlí prakticky. Dary a dárky pro muže znamená jeden ze zdrojů praktických věcí. Co potřebují, co dosloužilo a musí se nahradit, jakou novinku by bylo fajn vyzkoušet. Až na výjimky bych ovšem řekla, že různé technické, elektronické a ryze praktické záležitosti typu přístrojů, strojů a nářadí je nejlepší, když si muž vybere a koupí SÁM.

Jestli máte rodinný rozpočet velkorysý, můžete k nějaké takové třeba dražší věci koupit ještě něco podle sebe, ale často bohatě stačí doplnit hlavní dar podle mužova vlastního výběru nějakým zajímavým společným zážitkem (viz. další bod), speciální hostinou apod.

red lips isolated in white, rudé rty, krása ženy

Osobní vouchery / dárkové poukazy 

Vřele doporučuji darovat vaše osobní vouchery na erotické služby a masáže. U hodně, opravdu hodně mužů je to záruka úspěchu. Je to tak dobrý dárek, že tento bod celý zvýrazním, abyste ho náhodou nepřehlédly!

Nějak hezky poukaz pojednejte (v papírnictví najdete mraky propriet, různé druhy papíru…), uveďte předmět plnění a minimální čas objednání předem, abyste měla dostatek času a prostoru pro přípravu, je-li nutná.

Nejoblíbenější erotické služby: orální sex, erotická masáž nebo zajímavá sexuální praktika, která vašeho muže láká. Jestli toto všechno poskytujete normálně běžně, nastudujte si nějaký zajímavý nepoužívaný prvek, udělejte z toho něco extra. Oblékněte se svůdně, dejte např. do prostoru zrcadlo, aby vás u toho mohl muž sledovat ze všech stran, připravte pořádnou erotickou atmosféru (svíčky, hudba).

Výborný tip je i striptýz. Nebude jako od profesionálky, ale to je úplně jedno, berte to s lehkostí a humorem. Striptýz je obrovská výzva a i vy sama se o sobě leccos dozvíte. 

Můžete poukaz pojmout i jako výběr z několika položek – aspoň tak zjistíte preference. A vůbec dárkem tohoto typu prohlubujete intimitu a pečujete o vaši lásku. Možná překvapíte sama sebe a v ton, co primárně děláte pro svého muže, se sama najdete a rozšíříte si repertoár.  

Erotické vizuální dárky

Muži jsou vizuální a milují, když mohou ženu sledovat, dívat se na její krásu. Zakonzervujte své krásné tělo do fotek. Seberte odvahu a nechte si udělat akty, erotické fotky, boudoir fotky. Užijete si to i vy sama a budete na sebe pyšná! Uvidíte, jak jste krásná, zvedne vám to sebevědomí (to je koneckonců další dar pro vašeho muže). Dá se to nafotit jemně a krásně, žádné porno, nebojte. Nebudete se mít za co stydět.

Jestli počítáte každou korunu, můžete si takové fotky udělat i sama. S digitálními fotkami se dají dělat divy – a stará dobrá černobílá hodně unese. Rozhodně to nebude vypadat jako od profesionála, ale muže to určitě i tak potěší. Když se budete fotit sama, můžete si dovolit být odvážnější a hanbatější. Zkusit můžete ledacos (neobvyklá domácí prostředí, laškování s věcmi, oblečky apod.). Jestli vás jímá hrůza, kam všude by se fotky mohly dostat, udělejte kolekci bez obličeje a jste z obliga.

Takové fotky se pak dají různě recyklovat na výročí nebo zvláštní okamžiky, můžete je používat jako připomínky, upomínky, lákadla a tak.

Společné zážitky

V dlouhodobých vztazích se postupem času stává, že už si materiálně vlastně není moc co dávat. Všechno už máte a co nemáte, to si možná daleko radši koupíte každý sám.

Co je ale pořád potřeba a co je k nezaplacení, to jsou společné zážitky, sdílení bez vyrušování a narušování. Romantické oázy – jako dar samozřejmě v režimu zájmů obdarovaného. Obohacujete tak život svůj i vašeho vztahu. Cestování, odpočinek, sportování… Možností je v dnešní době mnoho, záleží co kdo rád.

Party pro kamarády

Velké hostiny a party jsou čas od času potřeba, to je jasné. Muži tomu sice moc neholdují, ale když se to pojme zábavně, jsou za to rádi. Chce to vybrat dobré prostředí, jídlo a pití, možná i nějaké téma, které má muž rád, příjemnou neformální společnost. Můžete to zorganizovat i jako pánskou jízdu, zůstat jen na začátku a pak se ztratit po anglicku. Podporujte svého muže v setkávání s kamarády, pánské jízdy jsou pro ně důležité!

Hodně oblíbené jsou různé degustace (víno, rum, whisky), muži fajnšmekři se rádi dozvídají informace. Jestli je muž sportovní fanoušek, nezapomeňte vzít v potaz, jestli se náhodou nekoná olympiáda nebo se ten den nehraje nějaký zásadní zápas ve fotbale – dá se to i využít ku prospěchu. Taktéž vysondujte, jestli nemá muž v práci nějaký šílený předem daný nával – s ustaranými muži se slaví dost těžko.

Nikdy není od věci oslovit mužovy nejlepší kamarády a poptat se co, kde, jak. Třeba se u piva zrovna nedávno bavili, že by chtěli zajít tam a tam nebo něco nového vyzkoušet. Sondáž informací je důležitá. Kromě velko-oslavy si ale svého muže vyžádejte ještě na pidi komorní oslavu jen s vámi nebo členy nejužší rodiny. Uvařte dobré jídlo nebo si někam zajděte, předejte osobní dary a potěšte svého muže milou chválou a uznáním. Muži si to mnohdy nepřipustí, ale v případě narozenin v nich zub času také nepříjemně zahlodá – a na věku kolikrát nezáleží. Zájem milovaných nejbližších a společnost, kde si může dovolit cokoliv, klidně se i po jídle odporoučet na šlofíka, to potěší.

Klid, příjemná domácí atmosféra, úsměv, chvála… to jsou pro muže ty nejlepší dárky!

Ten nejlepší nejlepší dárek pro muže

A víte, co ještě je nejlepší dárek pro muže? Spokojená šťastná milující žena. Hodná žena. Spokojená rodina. Klidná domácí atmosféra. Proto se v den D programově soustřeďujte na to, co se vám líbí, co se povedlo, proč milujete svého muže a svou rodinu, buďte vděčná, že jste zdraví, máte co jíst a co slavit. Neujíždějte si na detailech, které stejně řešíte jen vy. Vyzařujte příjemnou atmosféru. Lépe se to někdy řekne než udělá – ale i snaha se cení. To je fakt ten nejlepší dárek! 

 

Líbí se vám článek? Inspirujte ostatní!
Doporučte kliknutím na srdíčko, sdílejte, komentujte.
Díky!

 

*