Více rozkoše a vzrušení – pár tipů pro dámy

 • Fotografie
 • Unsplash.com
 • Autor
 • Loverotika
 • Zdroj
 • Goop.com

Na slast není čas?!

Stres, pres, napětí a tlaky z všedního běhu otupují citlivost našeho těla. Sice toho tímhle permanentním tréninkem sneseme fakt hodně (…než se úplně složíme), ale postupně to otupuje naši schopnost prožívat potěšení, rozkoš nebo slast. Nejdřív na rozkoše a slasti „nemáme čas“, posléze zjistíme, že to někde vázne, i když si nakrásně čas uděláme.

Když se s tím cíleně nic nedělá, napojení na příjemné smyslové prožitky se navazuje čím dál tím hůře. Někdy dojdeme do fáze, kdy se svým tělem ztratíme „kontakt“. Necítíme, vůči příjemným i nepříjemným smyslovým prožitkům jsme otupělé.

Nedávno jsem narazila na skvělý článek od Michaely Boehm, kterou považuji za jednu z největších odbornic na intimitu a sexualitu vůbec na světě. Kdo umí anglicky, směle se pusťte do originálu – článek vyšel ve slavném internetovém magazínu Goop (odkaz níže). Nebo se zaposlouchejte do některé z přednášek.

V tomto článku píše Michaela právě o tom, proč a jak stres naše smyslové tělesné vnímání celkově otupuje. Také tu vysvětluje, proč se mnohdy veškeré snahy a praktikování všemožných sexuálních technik může míjet účinkem – a frustrovat nás ještě víc. 

Napětí a stres se v těle ukládá, na citlivých místech vytváří bloky a energie pak neproudí tak, jak by měla. A to je důvod, proč musíme tělo na vnímání příjemných prožitků nejprve připravit – celkově uvolnit, naladit.

Čím více napětí v těle, o to méně jsme schopni cítit cokoliv, a obzvlášť potěšení. Pro erotické a smyslné prožitky je zásadní uvolněná páteř a celá dolní část těla. Michaela Boehm

Trvalý stres tedy škodí nám všem, mužům i ženám. Na ženy ten tlak padá ovšem ještě více, muži totiž většinou dokážou vypnout a vyčistit si hlavu. Potřeba fyzického potěšení je pro ně životně důležitá a nenechají si to vzít. My ženy chceme zvládnout všechno – být perfektní manželky, milenky, matky, profesionálky v práci, hospodyně, chceme se realizovat a samy sebe rozvíjet. Těch rolí a úkolů je hodně a dny prostě nejsou nafukovací. Výsledek je, že jsme v neustálém presu. A milování a dosažení orgasmu mnoho žen také pojímá jako jeden z dalších „úkolů“. Ano, zní to dost hrozně. A ano, vzít si do hlavy „chci orgasmus“ není správná cesta.

Zapomeňte na orgasmus

Dámy, vytyčte si lepší cíl – zvýšit citlivost svého těla – a to ostatní pak přijde vlastně samo nebo rozhodně snáz.

„Jak dlouhé hodiny prosedíme za stolem, trávíme spoustu času u počítače a hlavním způsobem naší komunikace je text, veškerá aktivita a energie probíhá v hlavě. A čím víc toho prosedíme a čím víc jsme převážně v hlavě, tím více napětí se nám v těle kumuluje. Bolesti zad a krční páteře, bolesti hlavy, to všechno jsou typické příznaky. S rostoucím stresem klesá citlivost těla. Čím více napětí v těle, o to méně jsme schopni cítit cokoliv, a obzvlášť potěšení. Pro erotické a smyslné prožitky je zásadní uvolněná páteř a celá dolní část těla. I kdyby jen už kvůli fyzické úrovni, protože prokrvení pánevní oblasti je ke vzrušení nutné. Na úrovni emocionální je to pak důležité proto, že bez spojení se sebou samým se nemohu pořádně spojit ani se svým partnerem. Příčinou nedostatku libida je u mnoha žen nedostatek cítění a spojení s vlastním tělem.“, píše Michaela.

„…Jakákoliv snaha donutit tělo ke vzrušení za každou cenu mu přináší jen další napětí, takže abychom aspoň něco cítili, je zapotřebí intenzivnější a silnější stimulace.

Sexuální potěšení se dá „trénovat“, jsme lidé a k učení na základě opakování jsme stvořeni. Nejlépe ale tak, že zjistíme, co přesně zvyšuje naše „základní“ potěšení a co naopak snižuje napětí, a uděláme si z toho rituál – nejlépe každodenní (nebo alespoň třikrát týdně). Tak můžete poměrně rychle zlepšit svou tělesnou vnímavost a schopnost reagovat.“

Potěšení a rozkoš je naše nejpřirozenější právo, ale tak jako je tomu u kterékoliv činnosti, musí se kultivovat a přivolávat. Nejlépe ale tak, že zjistíme, co přesně zvyšuje naše „základní“ potěšení a co naopak snižuje napětí, a uděláme si z toho rituál – nejlépe každodenní (nebo alespoň třikrát týdně). Tak můžete poměrně rychle zlepšit svou tělesnou vnímavost a schopnost reagovat.

A nejlépe se přivolává tak, že svému tělu potěšení dávkujete pravidelně, po troškách. Jsou to drobnosti, které se dají do každodenního programu zařadit snadno. Nejsou časově náročné, záleží na vás, kolik času jste ochotné svému krásnému tělu darovat. Nejsou to žádné složité techniky a se sexem vlastně moc nesouvisí….

Tipy Michaely Boehm – jak navrátit citlivost tělu a vnést do života více potěšení

 • Nesnažte se za každou cenu vzrušit – soustřeďte na smyslové vnímání, fyzické prožitky a pocit celkové pohody. V prvé řadě vůbec nejde o to stimulovat nějaké určité místo na těle. Napojte se na sexuální potěšení přes všechny fyzické smysly. Kdykoliv během dne – dejte s něco lahodného, jídlo nebo pití, a pořádně si to vychutnejte. Přičichněte ke květině, nechte se opojit vůní a obdivujte její krásu. Zajděte si na procházku do přírody, cestou z práce se projděte parkem. Doma vytvořte krásnou atmosféru – jen tak, pro sebe. Namasírujte si tělo vonnými oleji, dejte si koupel a před jakoukoliv sexuální aktivitou (individuální či párovou) si rozhýbejte a uvolněte tělo – záda, boky, pánev.

Denni-ritual-slasti

 • Vytvořte si každodenní rituál péče o své tělo. Nasnadě je asi voňavé ošetření pleti před spaním. Ale může to být tanec na oblíbenou písničku po příchodu z práce, sprcha, koupel nebo masáž rukou při sledování televize. Cokoliv. Dávkovat příjemno a potěšení po troškách a často mívá daleko lepší účinky než si jednou týdně naplánovat jógový nebo hýčkací den. Potěšení a rozkoš je naše nejpřirozenější právo, ale tak jako je tomu u kterékoliv činnosti, musí se kultivovat a přivolávat. A i drobná péče udělá hodně!

 • Hýbejte se – soustřeďte se na ne-lineární pohyby. Všimněte si, že mnoho našich každodenních pohybů, včetně cvičení, je založeno na přímém cílení, švihu nebo přesném úhlu. Věnujte pár minut tomu, že do běžné praxe přidáte i hladké, ladné, nestrukturované pohyby. Buď spontánním tancem bez choreografie nebo jen tak rozvlňte boky, páteř, ruce, jakoukoliv část těla, bez jakéhokoliv plánu. Nechte tělo, aby vás vedlo. Ráno při výběru oblečení, v koupelně u zrcadla… Pusťte si svojí oblíbenou písničku a zatančete si jen tak pro sebe.

Poteseni-smyslu

 • Najděte si čtení nebo videa, která vás vzrušují. Ženská těla jsou stvořena k učení na základě odezvy a splynutí. Prožitek potěšení inspirovaný četbou nebo tím, že vidíme vzrušení jiných žen, probouzí celé tělo a zesiluje vzrušení. Udělejte si průzkum a materiály, které ve vašem tělo vzbuzují příjemné vzrušující pocity, zařaďte do osobní „knihovničky“ pro případ potřeby.
 • Říkejte sama sobě jen hezké věci. Chvalte se. Koučujte své sebevědomí. Oblékejte se pro sebe, v čem se cítíte dobře a líbíte se samy sobě.  Usmějte se na sebe do každého zrcadla, které za den potkáte, a řekněte si: „Sluší mi to. Jsem kočka!“. Zní to možná banálně, ale je to dost zásadní. Častokrát býváme samy sobě těmi nejhoršími kritiky. Opakujte si dokola: „Jsem krásná, jsem krásná, jsem krásná!“ A chvalte se: „To se ti povedlo, ty jsi šikovná, jsi skvělá, tys toho zvládla, super…!“ Začněte se sebou mluvit jako s tou nejlepší kamarádkou, kterou chcete potěšit a povzbudit.

Asi jste si všimly, dámy, že o mužích tu nepadlo téměř ani slovo… Nejdřív si v „hýčkací samoobsluze“ vyzkoušejte všechno, co je vám příjemné. Rozmazlujte se samy. Až své tělo probudíte ze stresového spánku, ono si o muže samo řekne.

 

 

Přečtěte si více:

Goop.com (http://goop.com/the-secret-to-erotic-sensation-sexual-fulfillment/)

Michaela Boehm – oficiální stránky

*