Romantika pro dva

Romantika Pro.2 – Nalaďte se na vyšší level lásky!

Jestli toužíte po tom, abyste svůj život naplnili dlouhodobou spokojenou láskou, a tím pádem váš vztah měl i smysl, protože vás oba bude nabíjet pozitivní energií a bude podporovat vaše fyzické i psychické zdraví, romantika pro dva by se pro vás měla stát příjemnou disciplínou, kterou nebudete vyhledávat jen z nějaké pofidérní povinnosti, ale prostě proto, že vás to bude bavit.

Romantika pro dva znamená, že se pro tento účel vyčleněném časovém úseku plně soustředíte na svou lásku, na svého muže nebo svojí ženu, a jediným vaším cílem bude vzájemné potěšení, odpočinek a vysílání / příjem pozitivních signálů lásky. Někdo tomu říká romantika pro dva, já to nazývám romantická oáza.

Romantika pro dva kdykoliv a kdekoliv

Zda romantika pro dva splyne v erotiku pro dva, to už záleží na vašich preferencích a tužbách. Za mě bych splynutí obou těchto disciplín umění milovat vřele doporučila. Pro pány raději ihned podotýkám, že romantika – erotika pro dva se nerovná sex ve smyslu pohlavního styku. Všimněte si toho dovětku romantika – erotika PRO DVA, tedy nemyslete jen na sebe a své vlastní erotické fantazie. Skutečně hlavním cílem každého pobytu a la romantika ve dvou je VZÁJEMNÉ A SPOLEČNÉ potěšení. Erotika nechť promluví hlavně a zejména ve smyslu svádění, koketerie, sdílení potěšení a rozkoší, které k pohlavnímu styku samozřejmě mohou vést a snad i povedou, proč by ne, ale podstatně důležitější je ta cesta, nikoliv cíl.

Romantika pro dva jako tip na dárek pro ženy

Romantika ve dvou patří mezi nejlepší dárky pro ženy. A to v podstatě za jakýchkoliv podmínek.

Pokud vám vztah klape, vaše žena vás tuze ráda užije jen pro sebe, bez dětí a jiných povinností.

Pokud váš vztah tak úplně neklape a intimita mezi vámi mizí nebo dokonce již zmizela, dříve nebo později své lásce stejně budete muset věnovat čas – otázka je, zda na záchranu nebo už spíše na ošetření nutného konce. Tak či tak, romantika pro dva kdekoliv – ať již v přírodě, na zámku nebo v zajímavém městě je pro ženy lákavá VŽDY.

Pánové, jeden super tajný tip od zkušené ženy – v rámci pobytu naordinujte své ženě dostatek spánku. Vyspaná žena je pro uspokojivý pobyt a la romantika ve dvou naprosto klíčový a zásadní. Nepřeháním. Vyspaná žena vyzařuje úplně jinou energii a je pak pro všelijakou špatnost. Pokud máte děti, vycházejme z předpokladu, že spánek je pro ženu nedostatkové zboží. Takže jí v rámci romantického víkendu hezky něžně uložte do postele a nechte jí jako součást programu spát. Neoňuchňávejte jí, nedotýkejte se jí, na to bude čas potom…

Zamilovanost, láska a důvod k rozvodu

 

Romantiku ve dvou není o penězích

Na závěr našeho obecného apelu, abyste disciplínu „romantika ve dvou“ skutečně pevně zařadili do milostného života jakou pravidelnou aktivitu, jedna poznámka. Na penězích nezáleží. NEVYMLOUVEJTE SE, ŽE NA ROMANTICKÝ ČAS PRO DVA NEMÁTE PENÍZE.

Samozřejmě, že bohatým se to plánuje podstatně snadněji než chudým. Ale romantická oáza se dá vymyslet i s velmi omezeným rozpočtem. Budete muset být asi kreativnější, víc se pídit po možnostech, ale když se chce, všechno jde.

Místo hotelů a dražších pobytů se poptejte přátel a známých, kteří mají chalupy a chaty, propátrejte Airbnb. Romantickou atmosféru vytvoříte kdekoliv. PROJEVY LÁSKY JSOU ZADARMO. A na tom stojí romantika pro dva. Komplimenty, pohlazení, ocenění, chvála – to všechno je ZADARMO.

Ale jestli to chce trochu vymazlit… Hudba se dá sehnat zadarmo, pár svíček a vůní seženete za pár korun. Uvařte nějaké speciální jídlo. Metodou DIY neboli „urob si sám“ se dá opatřit všechno – a efekt je mnohdy ještě lepší, než když to draze koupíte!!!

Romantický pobyt – základní pravidla

  • Nechte ženu odpočinout a vyspat (to už jsem zdůraznila výše…)

Nepřehánějte to s aktivitami. Ta nejspokojenější žena bývá odpočatá, vyspaná, dobře najedená. Protáhnout si tělo nenáročnou aktivitou samozřejmě neuškodí, ale jen tak „rekreačně“.

  • Trénujte dovednost naslouchání
  • Využijte společný romantický pobyt k tomu, že zjistíte aktuální informace a doplníte díry v mapách lásky (nutné pro účinnou navigaci)
  • Ptejte se a poslouchejte, zjistěte, jaké má vaše žena sny a přání, kde se vidí za 5 nebo 10 let (inspirace – karty a knihy Dr. Gottmana)
  • Dovolte si luxus sdělovat druhému své POCITY. Praktikujte povinně EMOCIONÁLNÍ POHLAVNÍ STYK.
  • Udržujte důsledně OČNÍ KONTAKT

Romantika pro dva a hádky, konflikty, uražené mlčení

I to se může stát. Taková je realita. Můžete mít ty nejlepší úmysly a představy a pak stačí jedna pitomá poznámka, někdy třeba i jen jediné slovo (nebo dokonce jen jeden POHLED!) a romantická atmosféra je ta tam.

Samozřejmě riziko negativního zvratu stoupá, pokud intimita ve vašem vztahu obecně spíše skomírá nebo se začínají objevovat konflikty a nepochopení.

Buďte i na to připraveni a pokuste se zachovat chladnou hlavu. Za každou cenu si oba řekněte, že se situaci pokusíte zvládnout bez následné eskalace vzájemného zraňování.

Bohužel, i ta nejlepší romantika pro dva se mnohdy zvrtne a neumí eliminovat tzv. spouštěče konfliktů. Spouštěč může být situace, která ve vás vyvolá neadekvátní reakci, protože je spojena s pocity a celkovým emocionálním rozpoložením z minulosti. Za spouštěčem stojí bagáž křivd, zranění a ponížení, které se současnou situací zdánlivě vůbec nesouvisí. Jenže „něco“ v současnosti vyvolalo dřímající saň. Něco se vám kdysi přihodilo, někdo vás něčím zranil, ponížil nebo tak něco, a např. ten JEHO POHLED A POZNÁMKA mi to připomnělo a já se cítím jak úplná kráva jako tehdy, jen s tím rozdílem, že TENTOKRÁT si to teda nenechám líbit!

Spouštěče jsou pěkné mrchy. Co s nimi? Musíte na ně vědomě. Ze všeho nejdříve se zklidnit, zhluboka dýchat, nenechat se ovládnout vztekem a negací.

A pak pátrat. Uvědomit si, co se skutečně vlastně stalo, co chtěl ten druhý říct / vyjádřit, sáhnout si do své osobní minulosti, jestli to nesouvisí s tím a tím… A vzhledem k tomu, že to má být romantika pro DVA, sebrat odvahu a mluvit o tom s partnerem, vyjádřit, co se vám honí hlavou – JAKÉ MÁTE POCITY.

„Promiň, ale cítím se zraněná, zmatená, ponížená, tím, co jsi právě řekl…. jako když se mi kdysi stalo to a to… Asi ten pocit ve mě pořád je…. Promiň, naštvalo mě, co jsi řekla, mám pocit, že mě nebereš vážně… Já to zvládnu, ale tedˇ momentálně se cítím….“ Naučte se sdělovat, jak se cítíte. Neodsuzujte druhého, nekritizujte. POCITY jsou naprosto legitimní, jsou jen vaše a máte na ně nárok. Ale nechte si od cesty prohlášení typu „No to jsem si mohla myslet, zase jsi to úplně zkazil, jsi hulvát….

Nezapomeňte, že v rámci pobytu „Romantika pro dva“ je emocionální pohlavní styk naprosto potřebný a zásadní!

Romantika pro dva na jednu noc

Vyčíhněte si nějaký pěkný hotel – klidně za rohem od domova, to je jedno. Ale domácí prostředí svádí k fungování na autopilota, a to není pro romantiku ve dvou dobrý výchozí bod.

Takže ideál je večeře a odchod do hotelu. Do nějakého nóbl hotelu. Ne, není to plýtvání peněz, je to investice do lásky.

Vybrala bych nějaký pokoj s prostornou vanou ideálně, můžete se dokonce tak plácnout přes kapsu, že vyberete apartmán s vířivkou (dá se najít…). To zní božsky už to jen napíšu!

Doporučujeme zařadit do programu:

Romantika pro dva doma

Proč ne, ale toužíte zažít větší odvaz, raději změňte i prostředí. Romantika pro dva doma je taková všednější varianta – a vlastně by romantika pro dva v expresním podání měla probíhat KAŽDÝ DEN!

Podívejte se na námi doporučovanou DENNÍ PORCI LÁSKY:

Kazdodenni pece o lasku

Romantika pro dva na zámku

Uneste svou ženu na zámek! Splňte své milované ženě úplně naivní, pokleslý, holčičí sen o tom zpropadeném rytíři na bílém koni. Až budete protáčet oči v sloup, táži se: PROČ NE? Proč si se svou ženu jednou v životě neužít pořádnou růžovou holčičárnu? Promluvte na sovu ženu jazykem lásky, který je jí vlastní a dobře mu rozumí. Já vím, že umíte různé jiné jazyky i jazyky programovací nebo logické, ale jestli chcete naplnit citovou nádrž své ženy až po okraj, naučte se její jazyk lásky a splňte jí holčičí sen.

Možná takový sen neměla a nemá, pak vymyslete jakoukoliv jinou romantiku pro dva, to dá rozum. Ale jestli jste u své ženy někdy zastihl vlhké oko při sledování toho nejtypičtějšího romantického filmu – nedej bože historického, se šlechtičnami a kanýry a loknami – zámek je skvělá volba.

Když zámek, tak jako referenci v Čechách mrkněte na Chateau Mcely. Absolutní top. Nejlepší. Pro střední vyšší třídu jednou za život tak akorát…

Romantika pro dva ve městě

Ó, procházení po městě, posezení v kavárně, parku, zajít si na večeři, na skleničku, dobrodružství společného poznávání neznámých míst nebo naopak oživování krásných vzpomínek na místech důvěrně známých.

Eurovíkend v Paříži, Římě… New York… Klasické pecky, které prostě mají takové čaro, že romantika ve dvou jde v těchto destinacích jako po másle. Ale je mnoho krásných měst a některá vyjdou přece jen na menší peníz. A i mnoho českých měst k romantice svádí.

Cestování obecně je výborný způsob, jak spolu sdílet sami sebe, poodhalit ze sebe víc než autopilotní stereotypní klasiku běžného provozu, intimně se sblížit. Cestování v jakékoliv formě je skvělé, protože vystoupíte oba dva z komfortní zóny.

Společné zážitky = společné vzpomínky = výživa společné lásky