Mužské signály lásky

Poznámka na úvod – veškeré úvahy na téma mužské signály lásky zde uvedené jsou samozřejmě generalizace, které ani náhodou neplatí u všech mužů, možná ani ne u úplné většiny. Řekněme, že se dají vypozorovat jisté tendence, jak muži lásku projevují (resp. z pohledu žen spíše moc jednoznačně neprojevují). Nezastírám, že tyto zobecněné mužské signály lásky vycházejí z určitých zajetých stereotypů, které pramení z výchovy, rodinného zázemí a společenských zvyklostí. Muži i ženy 21. století se minimálně v západní civilizaci mění – mění náhled na své postavení v rámci vztahů s nejbližšími i společnosti. Dlouhodobé vztahy jsou v něčem daleko delikátnější. Vědomě sledujeme více věcí. Což je jedině dobře!

Přesto všechno, určité typičtěji mužské signály lásky se vystopovat dají a vždycky budou pány víc bavit. Jsou pro ně prostě přirozenější. I když od muže očekáváte jiné signály a důkazy lásky, popřejte i jeho přirozenému jazyku lásky pozornost – naučte se jej vnímat a ocenit.

muzske-signaly-lasky-2

Inspirační web Umění milovat.cz se zabývá hlavně dlouhodobými vztahy, tím pádem mužské signály lásky týkající se seznamování, prvotního zájmu či takové té „jiskry“ ponechám trochu stranou. Doporučuji nahlédnout do nějaké příručky o řeči těla (postoj, „práce“ rukou apod.), sledujte zájem o oční kontakt (nebo naopak projevy plachosti – klopení očí..), úsměvy, pokusy o navázání konverzace, komplimenty, snahu vychloubat se a ukázat se před vámi v dobrém světle apod.

Mnohdy ovšem nebývá až tak těžké „lásku“ získat a vyčíst zájem z klasického flirtu. Daleko těžší je si lásku dlouhodobě udržet, pečovat o ni a naučit se číst a využívat celou škálu signálů a projevů lásky v každodenní realitě.

Dámy, berme níže uvedené tipy na mužské signály lásky jako hrubou lokalizaci oblastí, kde asi tak pátrat.

Mužské signály lásky mlhavé a nejasné

Zajímavé je, že ačkoliv muži milují jasnost, konkrétnost a zřetelnost ve vyjadřování a komunikaci, jak přijde na lásku, ženy aby se staly mistryněmi v luštění šifer a tajných kódů. Muži se v lásce projevovat moc neumí a za projevy lásky, takové ty hlubší, fakt citové, se vlastně většinou stydí. Proto jsou mužské signály lásky zakódované v běžném chování, v mlhavých představách mužů „co asi tak ženy chtějí“.

Některé ženy to dokáží shrnout tak, že jsou muži zbabělci. Nesouhlas. Věřte tomu, že muži vás milují tak, jak v dané chvíli nejlépe umí. Umění milovat a projevovat lásku se dá naučit. Muži jsou v lásce častěji jen větší začátečníci než ženy. Nezřídka se ve vztahu sejdou dva začátečníci, mírně pokročilý se začátečníkem se také může v signálech lásky míjet. Chce to čas.

Když se muži do lásky fakt pustí, když se napojí na ten vele příjemný kanál energie, dělají velmi rychlé pokroky. Muži jsou systematici, mužský přístup má plán, a to je velmi inspirující – i v lásce. Nepodceňujte muže v umění milovat, učte se je pozitivně motivovat a učte se jejich signály lásky lépe číst.

Mužské signály lásky aneb láska = sex

Muži prostě milují FYZICKÉ projevy lásky, a ještě lépe, erotické fyzické projevy lásky, všelijaké rozkošnické aktivity, sex chcete-li. Tak to skutečně bývá.

A vzhledem k tomu, že mnoho lidí, než své umění milovat pořádně vypiluje, přistupuje k potřebám druhého podle známého rčení „podle sebe soudím tebe“, mužské signály lásky významně zahrnují projevování potřeby společného prožitku fyzické rozkoše. Muži si myslí, že ženy to tak také mají.

Pohlazení a doteky - pozitivní účinky na zdraví

Co je ovšem zase jiná věc, mnoho mužů nedokáže své ženy pro svůj nejmilejší jazyk lásky patřičně získat. Často si myslí, že sex je skutečně jen ten sex jako soulož, takže i ten fyzický kontakt je pro ně dost omezená záležitost. Někteří muži své nejpřirozenější mužské signály lásky vysílají, kulantně řečeno, dosti neduživě – pak je docela i těžké si jich vůbec všimnout, nedej bože si jimi nechat nějak divoce strhnout. Takže pánové, kopu tady za vaše mužské signály lásky jak blázen, ale intenzita a podoba jejich vysílání je na vás!

Vášeň, blaho, milování i péče o intimní zdraví – přírodní lubrikační gely Good Clean Love

Jako ženy pak máme dvě možnosti – a nejlepší je využít obě. První je začít si fyzické choutky svého muže vychutnávat jako signály jeho lásky a druhá, pokud nejsou bůhvíjaké, učit svého muže podstatně rozšířit sexuální potenciál a záběr na takové aktivity, které jsou vám jako ženě skutečně příjemné. Sex je i mazlení, objímání, hlazení, masáže, drbání,  atd. atd. Lákání k všelijakým rozkoším a slastem patří mezi oblíbené mužské signály lásky odjakživa – úkol dlouhodobého vztahu je dobrat se společně k takové kolekci, která vás OBA bude těšit a budete si jí užívat.

Je docela dobré si uvědomit, i když to zrovna v těchto erotických souvislostech může působit trochu divně, kdy a od koho se muži projevovat lásku učí, co pro ně láska znamená. Pojem „láska“ mají muži zpočátku spojený hlavně s matkou – a mámy obvykle své děti mazlí, objímají a projevují jim lásku fyzicky (kontaktem nebo konkrétní péčí). Když mají to štěstí a mají pokrokového otce, který sám umí projevovat lásku jim i jejich matce celou škálou různých signálů lásky, bude repertoár přirozeně bohatší. Kdo to štěstí neměl, bude to trochu na delší lokte, ale většinou to jde i tak. Ledy pukají, buďte trpěliví.

Nějaké naivní romantické představy o jasnovidectví ovšem stranou – jasně a konkrétně řekněte, co považujete za fyzické signály lásky vy, které vás nejvíc baví.

Skutky a služby lásky

Záleží samozřejmě na tom, kdo má jaké historicko-rodinné zázemí, ale poměrně často patří skutky, služby a drobné práce také mezi speciální mužské signály lásky. Miluji tě / miluji naší rodinu, a tak se starám, dělám, zjišťuji, sháním, vyrábím, vydělávám… Někdy je dobré se na činnost svého muže touto optikou podívat – a i tyto mužské signály lásky ocenit, pozitivně dát najevo jejich příjem.

muzske-signaly-lasky-sluzby-a-skutky

Uvědomme si, že se signály lásky obecně – ať už s mužskými nebo se ženskými – se to má tak, že stejně důležité jako jejich jasné vysílání je i jejich jasný příjem.

Koneckonců i ženy se často cítí v tomto ohledu nedoceněně. Veškerá péče, vedení domácnosti, zařizování, lítání kolem dětí, to jsou také projevy a signály ženské lásky. I ženám vadí, když tyto signály lásky nikdo nevnímá a považují to blízcí za samozřejmost. Bojujme s tím. Chvalme se a oceňujme daleko více než doposud – chvála a milé ocenění jsou nejlepší motivace ke změně!

Vlídná slova a milé zacházení

Nevím, jak vlídná slova a verbální vyznání lásky, těmi muži častěji šetří, jsou na ně takoví skoupější, ale milé zacházení jakoby „z ničeho nic“ bývá mužský signál lásky par excellence. Podle toho, co slýchám od žen, milé zacházení a miloučké medové chování patří zejména mezi „nápravné“ či „opravné“ mužské signály lásky a dost často nahrazují vyřčení slov „promiň“ nebo „miluju tě“. V pořádku, nic proti. Pokud to víte a přijímáte to, dejte to najevo a neshazujte to. Každé vstřícné gesto se počítá.

Co nejmilejším způsobem vybízejte svého muže, aby pohnutky k signálům lásky prostě normálně okomentoval i verbálně. Každý se má v umění milovat pořád co učit. Nic na tom není a muž, který dokáže říct: „promiň, to jsem zvoral“ nebo „promiň, vím, že jsem nemusel tak vylítnout…,“ je pořádný chlap, je to sexy.

Jestli vás nikdy nenapadlo v těchto vodách po mužských signálech lásky pátrat, popřejte více pozornosti. Možná vám váš muž hází jeden signál lásky za druhým, jen o tom nevíte…

První signální vzájemné lásky – kdo co má rád

Ať je to jak chce, jste-li ve vztahu, který vám dává smysl, milujete se, přesto máte pocit, že je možné a nutní dále ladit, vyvolejte při vhodné příležitosti společnou debatu, kdo, co a jak má rád, co považuje za signály lásky váš muž, co za signály a projevy lásky považujete a potřebujete vy jako žena. Dohodněte se, jakými jazyky lásky spolu chcete a potřebujete mluvit.

Dejte dohromady plán, který bude schůdný pro oba. Ano, plán. Žádná naivní tajemná romantika. Buďte naprosto konkrétní. Podle vlastních priorit si stanovte ideální koktejl signálů lásky, které prostě potřebujete častěji pro pocit psychického komfortu. Sdělte partnerovi, jak takový koktejl vypadá, jak si signály a důkazy lásky představujete. Napište to, předneste u večeře, na procházce, nějaká dobrá příležitost se určitě najde.

Jestli tento článek čte nějaký muž, pak pánové, učte se projevovat a signalizovat lásku jasně, zřetelně a PRAVIDELNĚ. Co chvíli si nějaký chlap zoufá, že ženy jsou nečitelné, nevypočitatelné, a přitom kolikrát stačí málo – je to dost jednoduchá rovnice: najít spouštěče lásky a radosti a dbát na pravidelnost.

Láska se dá projevovat mnoha způsoby – záleží je na vás dvou, jak bohatě repertoár projevů lásky pojmete. Jakou lásku si uděláte, takovou ji máte!

Láska je obzvláště pro ženy jako jídlo – a zdravá výživa velí jíst pravidelně, v menších dávkách, NĚKOLIKRÁT DENNĚ. Staňte se pro svou ženu majákem, který vysílá mužské signály lásky v pravidelných intervalech. 

Mužské signály lásky - pravidelný mix