Vaginální mapování pro samouky? Směle do toho!

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Unsplash.com

Mapování nejcitlivějších ženských partií by měla být přirozená součást péče o tělo. Především vás chci získat pro to, abyste se samy naučily vlastnoručně starat o svou ženskou podstatu, pečovat o ni, hýčkat ji, s láskou mapovat a sledovat.

Je třeba váš zájem a péče, ten je k nezaplacení a ničím ho nenahradíte. Ideální postup je po málu, po troškách, ale častěji a pravidelně. Efekt je obrovský – nejen daleko lepší a intenzivnější sexuální prožitky, ale prostě celkový dobrý pocit, větší ženské sebevědomí a základní fyzická sebe důvěra.

Nejspíš jste už slyšely o speciální léčebné metodě s názvem „vaginální mapování“, kterou nabízí odborníci na sexological bodywork (neboli sexuologická práce s tělem) nebo tantru. Metoda vaginálního mapování vychází z faktu, že v těle (v tkáních, ve svalech) se ukládají negativní prožitky, napětí a traumata všeho druhu a vytváří blokády, které omezují citlivost a funkčnost těla (zjednodušeně řečeno). Toto pojetí obecně není nijak alternativní, pracuje s ním v podstatě i klasická fyzioterapie. Rozdíl je v tom, že fyzioterapie se soustředí čistě na fyzickou rovinu, zatímco alternativnější přístupy následně pracují i s emoční rovinou.

Konkrétněji, celá intimní genitální oblast může být takto „postižena“ nešetrnými sexuálními zážitky, porody, potraty, zákroky nebo operacemi, a to může v lepším případě „jen“ omezovat přirozenou schopnost prožívat fyzické potěšení nebo se objeví i gynekologické problémy, potíže s otěhotněním, traumatické porody atd. Na psychické rovině nám to snižuje sebevědomí a základní sebedůvěru.

Vaginalni-speleologie

Naučte se základy vaginální speleologie – učební materiál máte, dámy!

V rámci vaginálního mapování terapeut tlakovou metodou podobnou akupresuře lokalizuje a ošetří inkriminovaná místa. Tímto ošetřením dochází většinou k probuzení a znovuoživení zasutých emočních stresů, což je doprovázeno intenzivními prožitky smutku, úzkosti, ale i vzteku nebo agrese. Efekt je takový, že si to tím odžijeme a bloku se tak můžeme zbavit, zpracovat ho. Vzpomínek se nezbavíme, ale nebudou nás fyzicky ovládat nebo omezovat. Ten mechanismus skutečně funguje. Ale…

Oblast je to natolik intimní, že splnění všech ideálních podmínek není vůbec jednoduché. Osobně si myslím, že je spíše ojedinělé. V prvé řadě, ne každá žena na to má náturu – intimní fyzický kontakt s cizím člověkem, i když bohulibý a s terapeutem / odborníkem, může být sám o sobě traumatem a porušením osobního tabu. Další oříšek je vůbec najít někoho, kdo vám vyloženě sedne – jakýkoliv náznak něčeho nepříjemného, byť absolutně iracionálního, je špatně a může se projevit na výsledném efektu. Gro celého léčebného procesu je, abyste byla totálně maximálně uvolněná. Nevím, jak vy, ale co se týče intimní oblasti, měla jsem dlouho co dělat, abych se dokázala uvolnit sama před sebou, další makačka byla uvolnit se před svým mužem. V případě intimního cizího maséra nebo masérky by mě podobné osmělování vyšlo asi hodně draho.

Přírodní lubrikační gely Good Clean Love

Vaginální mapování je teď docela v módě a není to zrovna levná záležitost, Budu-li ještě upřímnější, evidentně je to dobrý byznys a je třeba se proto mít na pozoru, protože bude přitahovat leckoho. Tak to bývá. Přesto tento článek nepíši proto, abych vás od této metody přímo odrazovala, jsem si dobře vědoma jejího léčivého potenciálu. Při splnění ideálních podmínek a v případě závažnějších problémů, se kterými si skutečně nevíte rady, může být jistě velmi nápomocná. Dejte si ale fakt pozor, koho si k tomu vyberete! Metoda vaginálního mapování je metoda poměrně radikální a je třeba skutečně zvážit, jestli do toho jít a případně s kým.

Jako lepší alternativa mi připadají kurzy, kde vás naučí postup. Jedna věc mě v celé této záležitosti ale trochu zaráží – vaginální mapování je zahalováno do takové odbornosti, že se bez absolvování speciálního kurzu za několik tisíc skoro bojím do vlastní vaginy sáhnout, aby mě třeba nekousla. Nikdo z místních odborníků nevyzývá k vlastnímu laickému bádání, což mi přijde vyloženě škoda.

Myslím si, že vlastní bádání, sebe objevování, sebe masírování a veškeré auto erotické pokusy a snahy vám dají daleko víc než hodiny strávené a draze zaplacené „v cizích rukách“. Myslím si to proto, že za to nejdůležitější považuji nalézt intimní spojení SAMA SE SEBOU.

Já jsem například samoučný typ, v otázce sebe rozvoje včetně toho sexuálního zastávám názor, že není kam spěchat a co urychlovat. Tělo i duše si řeknou, co a kdy je třeba a na co jsou aktuálně připravené. Krok za krokem, stačí málo a častěji. Tu něco zajímavého objevím a vyzkouším. Chce to více trpělivosti, jít na to od lesa – přidat i různá uvolňovací cvičení, masáže, tanec apod.

Intimní mapování vlastnoručně a zdarma

Takže mi to nedalo a snažila jsem se zdarma vyšpionit nějaké základní informace a směrovky, kterých se chytit. A podařilo se! Zajímavé zdroje najdete na konci článku.

Fyzické prožitky vlastního těla za vás nikdo neodžije. Nebojte se vydat do neznáma na vlastní pěst! V dnešní době se až moc spoléháme na kouče, odborníky, doktory, kurzy, semináře a workshopy – čekáme, co nám kdo o nás řekne. Ale ať se dozvíme cokoliv, praxe je nakonec na nás samotných. Takže směle do toho! Za vaginální mapování nemusíte platit, ani se nemusíte vydat napospas svému milenci a riskovat, že nebude dostatečně citlivý. Jděte do toho samy! Pak budete nejlépe vědět, co v danou chvíli chcete a co potřebujete.

Já osobně – a všichni tantrici maséři nechť mi prominou – si myslím, že vlastní bádání, sebe objevování, sebe masírování a veškeré auto erotické pokusy a snahy vám dají daleko víc než hodiny strávené a draze zaplacené „v cizích rukách“. Myslím si to proto, že za to nejdůležitější považuji nalézt intimní spojení SAMA SE SEBOU. To nejintimnější spojení se sebou samou a se svojí kundalínou je absolutní základ. V podstatě jde pak všechno přirozeně. Každá žena má své tempo.

Věřte si a ničeho se nebojte. Všechno, co při objevování sebe sama prožíváte, je v pořádku. Pláč, smích, hysterie, otupělost, co vás popadne, to všechno je v pořádku. Když se fyzicky lépe poznáte, postupně se naučíte ze sebe sama čerpat větší jistotu a klid. A vnitřní ženský klid, to je pecka. To je ten pravý elixír mládí. To je ta nejvíc sexy věc!

Málokdo má maséra doma, ale vlastní ruce doma máte vždycky. Proto já osobně sázím v základním sexuálním seberozvoji na ruce vlastní. Záda si sama nenamasírujete, ale o vlastní rozkrok můžete pečovat úplně bez problémů. Tož to byl takový zdlouhavý úvod. Pár konkrétních tipů, co pro svůj božský rozkrok můžete udělat, aby byl spokojený a nejlépe i přímo veselý, najdete v článku Domácí vaginální mapování v praxi.

Informační zdroje:

Tami Lynn Kent: Wild Feminine: Finding Power, Spirit & Joy in the Female Body (perfektní knížka, dostupná i na Google Books)

DIY Yoni Massage – Mariah Freya (http://mariahfreya.com/diy-yoni-massage)

Too Tight Pelvic Floor 1,2 – Katy Bowman (https://nutritiousmovement.com/tootightpelvicfloor-2/)

G-Spot Self Massage (http://www.curvemag.com/Curve-Magazine/Web-Articles-2010/The-G-Spot-Massage-May-Change-Your-Life/)

G-Spot Healing (http://www.makewomansquirt.com/g-spot-healing-2/)

 

2 Komentáře

  1. dekuji, ted uz mi to nezni jako nafouknuta bublina a byznis

    • Tak to mám radost, díky!

*