Domácí vaginální sebe mapování v praxi

 • Autor
 • Loverotika

Je to až neuvěřitelné, ale tento článek patří na tomto inspiračním webu o lásce mezi nejčtenější! Když jsem to zjistila, trochu mě to na chvíli zarazilo – že by i v dnešní době měly u nás ženy nějaké zábrany k sebe bádání? Proč si necháváme namlouvit, že o naši kundalínu mají pečovat milenci, gynekologové nebo tantričtí maséři? Jak že vypadá ta ženská emancipace…? Ale je možné v tom samozřejmě vidět i vynikající zprávu. Láska a sebeláska jedno jsou – a sebelásku začít od samého lůna je to nejlepší, co pro sebe a lidstvo můžeme udělat!

Vaginální speleologie pro začátečníky

Mapování nejcitlivějších ženských partií by měla být v podstatě naprosto přirozená součást péče o tělo. Pokud nemáte nějaký skutečně závažný problém, nenechte si namluvit, že vás mapovat smí jen odborník nebo musíte absolvovat speciální kurz. Pusťte se do toho SAMY, dámy!

Spojeni-hoji

Láska spojuje a spojení hojí – na fyzické i psychické úrovni. Spojte se sebou, se svou nejcitlivější částí – pro hojení, léčení, úlevu, svobodu…

Teprve po dlouhodobější zkušenosti podrobného sebe poznávání uvidíte, zda nebo kdy nastane čas případně zaangažovat i partnera (nebo jestli je ten odborník skutečně nezbytný).

Pomůcky na vaginální sebe mapování

Ruce – prsty: Jde o citlivost – není nic lepšího a citlivějšího než lidská kůže. Cítit a sledovat texturu a strukturu, teplo / chlad, různý tlak, měkkost / tuhost atd.

Základní výbava: Umyté ruce. Olej, lubrikant, nejlépe jemný přírodní, který je i hojivý, nebo klidně i sliny. Pelíšek – polštáře, peřina, deka. Pohodlně si lehněte, roztáhněte nožky, kolena si vypodložte polštáři. Musí vám být maximálně pohodlně a důležitý je pocit bezpečí a soukromí.

Přírodní lubrikační gely Good Clean Love

Atmosféra: Udělejte si čas jen pro sebe. Vůně, svíčky, barevné světlo, hudba…jak chcete. Rozhodně odstraňte z dostatečného dosahu rušivé předměty, zvířata a děti.

Základní mapovací masážní techniky – hlazení, tlak a přikládání rukou

 • Tlaková metoda – hlavní technika pro nejcitlivější oblasti. Různě intenzivní tlak jedním, dvěma nebo více prsty. Přitlačte, dejte pár nádechů a výdechů, a povolte (minimálně 30 s, ideálně minutku a víc). Opakujte nebo se přesuňte o kousek dál, podle citu. Uvidíte sama, že některá vyprahlá místa vás jen tak nepustí – jakoby volala „Tady! Věnuj se mi! Ještě! Ještě!“.
 • Zkoušejte na různých místech různou intenzitu hlazení – od jemného hlazení podobnému doteku motýlích křídel a až po razantnější hlazení / masírování. Dělejte malé kroužky jedním nebo více prsty.
 • Přikládání rukou – na začátek seance, při pauzách a nakonec. Pro zvýšení efektu je dobré si ruce chvíli třít o sebe do tepla, přiložit na místo a prodýchat. Ruku pěkně celou dlaní „přicucněte“, jakoby měla přísavku. A dýchejte. Můžete si i představit, že rukama prochází do místa blahodárná léčivá energie (nějak podobně funguje metoda reiki).

Vaginalni-speleologie1

Postup

Krok 1

Třete si o sebe ruce do tepla a jde se na to!

Ještě než ale vlítnete přímo na kundalínu…

 • Věnujte se nejprve celé oblasti břicha, podbřišku, třísel – udělejte si jemnou masáž nebo se jen tak hlaďte, přikládejte ruce a vnímejte.

Přikládám mapu typických inkriminovaných míst, která úzce souvisí s omezenou pohyblivostí kyčlí, omezenou funkčnosti celého pánevního dna a celou plejádou gynekologických problémů. Na těchto místech mohou být svaly zatuhlé, na dotek nepříjemné. Jsou špatně prokrvené (když na nich necháte přiloženou ruku, můžete je i cítit jako chladnější). Celá oblast je jako sešněrovaná.

Panevni dno a domácí masáž

Když se těmto místům budete věnovat, časem se poddají. A pak i po chvilce masáže budete cítit, že zvláční, jako těsto. Velmi dobré jsou různé protahovací a relaxační pozice z jógy.

Krok 2

 • Teprve posléze, pěkně takhle od lesa, soustřeďte pozornost na svou kundalínu. Celou celičkou ji prozkoumejte. Od třísel dovnitř. Zopakujte si celou anatomii – oboje pysky, poštěváček, vyzkoušejte citlivost odhalených vnějších prostor. Jestli máte za sebou porody nebo operace, jemně, přejemně prozkoumejte všechny jizvy – tlakovou metodou. Jedním nebo dvěma prsty, bod po bodu. Zatlačte jemně na pár sekund, nádech a výdech, a povolte. Vzdychněte si, jestli na vás jde nějaká tíseň. A tak to vezměte centimetr po centimetru. Jestli se vám chce plakat, klidně plačte. A dýchejte, pomalu, zhluboka.

Tip: Použijte zrcadlo. Pořádně si svojí kundalínu prohlédněte. Je to zajímavá podívaná. Nezošklivujte si ji. Je vaše a je dobrá taková, jaká je.

Krok 3

Jestli jste už dostatečně připravená a chce se vám, vstupte. Zpočátku jde o to, abyste vnímala, co se kde děje. Jen se mírným tlakem dotýkejte, nic cíleně nedělejte, nemasírujte (k tomu se třeba dostanete později). Buďte k sobě maximálně jemná. Důležité je vaše pozorné spojení, už jen to bude mít pozitivní účinky.

Všimněte si, kde je napětí, která místa se vzpírají. Nejde o to všechno napětí hned uvolnit, nedělejte nic silou – jakákoliv trošička napětí, která ubyde, se počítá. Sama uvidíte, co to udělá. Příště zase kousek.. a pak další. Nespěchejte.

 • Představte si hodiny – kost stydká je na 12, hráz na 6.
 • Zasuňte opatrně jemně jeden nebo dva prsty (můžete použít i palec) a pomaličku bod po bodu objeďte vstup.
 • Zasuňte prst nebo prsty 2-3 cm hluboko a začněte na 6.
 • Proti směru hodinových ručiček se pohybujte k 1 – bod po bodu. Mírný tlak, vnímejte pocity (bolest / nepříjemno / neutrál / příjemno) a posuňte se dál.. Dýchejte. Když narazíte na nepříjemné místo, zkuste změnit tlak nebo zkuste i mírnou masáž krouživým pohybem. Zhluboka se nadechněte a s hlasitým ááách vydechněte. Nebo dělejte jiné zvuky, jak je libo.
 • Pak se vraťte na 6 a jděte opačným směrem – od 6 k 11.
 • Prozkoumejte tzv. G-bod – není to jen nějaký „bod“, celá oblast je zajímavá, s jinou texturou tkáně, najdete ji v oblasti 12 (hned pod stydkou kostí, hloubka u každé trochu jiná). Tuto oblast opět velmi mírným tlakem jedním nebo dvěma prsty zkoumejte. Co cítíte? Zpočátku to může být jen malé místečko, častějším opečováváním se bude více „rozbalovat“, zvětšovat. Může to trochu pálit, můžete mít divný pocit. Nenechte se odradit, péče o toto místo dlouhodobě hodně stojí za to!
 • Jestli to tak cítíte, pusťte se i hlouběji. A opět systematicky projděte vaginu kolem dokola. Nebo to nechte zase na příště.
 • Pro pokročilejší: prozkoumejte svůj děložní čípek a oblast kolem něj. Může to být zpočátku dost nepříjemné a divné, ale opět, nenechte se odradit.

Vaginalni-sebe-mapovani-orientace

Krok 4

 • Zakončení – zahřejte si ruce třením o sebe a oběma rukama celou kundalínu „přiklopte“. Nebo si dejte teplý obklad nahřátým ručníkem. A dýchejte a jen tak buďte.

Po celou dobu průzkumu DÝCHEJTE. Hluboký pomalý nádech, hluboký výdech. Nebo si zkuste všimnout, na jakých místech naopak máte tendenci nedýchat – taky důležitá informace.

Jaký je cíl? Navázat láskyplné pečující spojení se sebou samou a se svým tělem. Nic sexuálního, erotického. O orgasmus tady vůbec nejde. 

Jak se pozná, že vaginální sebe mapování funguje 

Zlepšení se pozná, toho se nebojte. Vagina je uvnitř taková měkčí, snáze vás „přijme“. Inkriminované tuhé místo bude vláčnější, měkčí nebo se snáze uvolní i po minimální intervenci. Bolest a napětí se postupně zmenšuje nebo mizí. Vaginální svaly jsou lépe ovladatelné. Celkově se cítíte uvolněnější.

Při sexu s partnerem můžete zažívat jiné pocity, jinak prožívat orgasmy nebo prožívat jiné orgasmy atd.

Přírodní lubrikační gely Good Clean Love

Nejčastější dotazy:

Místo je bolestivé

Použitím jemného tlaku se může bolest ještě zvětšit. Obvykle ovšem, pokud v tlaku chvíli setrváte (třeba minutu), bolest začne sama trochu ustupovat. Pokud ne, jděte dál – a zkuste to zase jindy. Bolestivým bodům se říká „spouštěče“ a k rozpuštění napětí může být potřeba dlouhodobější pravidelná péče.

Bolestivých míst je více

Může se to stát a zpočátku vás mapováním těchto míst mohou zaplavit pocity až závratě nebo pocit na zvracení. Všechna tato místa touží, abyste s nimi navázala spojení a léčila je. Postupujte jemně, ale nevzdávejte to. Přiložte si do rozkroku nahřátý ručník, relaxujte, rozdýchejte to. Napijte se vody. Soustřeďte se na obecná doporučení, jak o sebe a své tělo pečovat, hýčkejte se. Zařaďte do své praxe více relaxačních cvičení a tance.

Bolest po masáži

Může se objevit, můžete mít i trochu křeče nebo pocit, že se něco ve vagině „děje“. Tělo se učí, jak s uvolněným napětím naložit a jak se „přenastavit“ na nové podmínky. Pokud bolest trvá déle než několik dní, je to známka, že jste to přehnala – věnovala se až moc dlouho, nebo až moc intenzivně. Příště zvolte ještě jemnější postup. Uleví teplá koupel, teplý obklad.

Oblast je stále nepoddajná

Může se stát, někdy to trvá. Dané místečko prostě ještě není na uvolnění dostatečně připravené. Věnujte se jiným oblastem a za čas se zase k tomu místu vraťte. Nepřehánějte to – méně je více.

Necítím vůbec nic

I to se může stát. Nemusíte na fyzické rovině cítit nic moc. Mohou se třeba dostavit jen pocity celkového uvolnění, ale i stavy hluboké meditace, hlavou jdou zajímavé myšlenky nebo vzpomínky, někdo vidí barvy, můžete mít zvláštní sny. A můžete cítit i vztek, vnitřní naštvanost, úzkost a další negativní emoce. V této nejintimnější oblasti je uloženo mnoho a mnoho pocitů a traumat. Někdy se stane, že už je něčeho prostě moc a bráníme se tak, že necítíme radši nic. Všechno je v pořádku. Vytrvejte v péči.

Zvyšování citlivosti těla a tříbení smyslů

Vytvořte si rituál péče o tělo, přes který nepojede vlak – nejlépe každý den, minimálně třikrát týdně. Hýčkejte sama sebe a svoje tělo jako celek. Zbystřujte své smysly dobrým jídlem, pitím, hudbou, tancem.

Naučte se relaxovat. Použijte nějaké jednoduché dechové cvičení. Hluboký nádech – až úplně dolů, do rozkroku, pánevní dno jakoby se vydouvalo ven. A výýýýdech. Vzdychněte si, zbavíte se tak vnitřního napětí. Není to žádná věda.

Hlaďte se, masírujte, přikládejte ruce na různá místa a vnímejte se, třeba před spaním. Nic neanalyzujte, jen vnímejte. Když vám utečou myšlenky, vraťte se zpět. Možná se vám vybaví i nějaké vzpomínky, zážitky. Všimněte si jich, jestli se vám z toho chce plakat, plačte. Pláč je úlevný a očistný. Nebo se smějte, jak to na vás přijde.

Věnujte se cvičení pánevního dna. A prosím pěkně nemám na mysli ty klasické Kegelovy cviky. Zkuste cvičení nebo kurz Školy pánevního dna – jedině metoda 3×3 podle Renaty Sahani to dokáže pojmout ve všech souvislostech. Naučíte se a dozvíte se věci, které jsme všechny měly vědět už dávno – například že pánevní dno je jako květina!

Potencial-sebe-objevovani

Přečtěte si více:

Tami Lynn Kent: Wild Feminine: Finding Power, Spirit & Joy in the Female Body (perfektní knížka, dostupná i na Google Books)

Internal Pelvic Floor Self Massage Guide (https://beyondbasicspt.files.wordpress.com/2013/11/internal-pelvic-floor-self-massage-guide.pdf)

DIY Yoni Massage – Mariah Freya (http://mariahfreya.com/diy-yoni-massage)

Too Tight Pelvic Floor 1,2 – Katy Bowman (https://nutritiousmovement.com/tootightpelvicfloor-2/)

G-Spot Self Massage (http://www.curvemag.com/Curve-Magazine/Web-Articles-2010/The-G-Spot-Massage-May-Change-Your-Life/)

G-Spot Healing (http://www.makewomansquirt.com/g-spot-healing-2/)

Škola pánevního dna

 

*