O UMĚNÍ MILOVAT .CZ

Umíte milovat? Kolik znáte lidí, kteří podle vás milovat opravdu umí? A chcete to také umět?

Každý z nás touží po lásce. Úplně a doslova KAŽDÝ. Ženy, muži, mladí, staří, chudí i bohatí, nemocní, zdraví, tlustí, tencí, snílci i racionální skeptici. Nikdo nemá lásky dostatek. A málokdo umí opravdu dobře milovat. Ačkoliv láska je pro lidi naprosto přirozená, přece jen se milovat musíme učit – tak jako se musíme učit mluvit a chodit. Čím dříve, tím lépe, samozřejmě. Ideálně by nás měli naučit milovat naši rodiče a blízcí, problém je, že oni to sami často neumí. Ve škole se naučíme všechno možné, ale umění milovat ne. Co s tím?

Inspirační portál UMĚNÍ MILOVAT .CZ vzniknul proto, abyste v umění milovat už konečně nemuseli tak úplně tápat. Co je láska, co o ní všechno víme? Jak se o lásku konkrétně pečuje a jak se láska pěstuje? Co znamená láska pro ženy a co pro muže? Jak se dá láska rozdmýchat v uhasínajícím vztahu? Proč je potřeba milovat sám sebe? Jak si mohou ženy a muži navzájem dělat dobře? Na všechny takové a mnoho dalších podobných otázek zde nastíníme odpovědi. Budeme se inspirovat od zkušených, od učených i vyvolených, kteří milovat umí a ví, jak na to. Možná budete překvapeni, mnoho doporučení a postupů jsou v podstatě jednoduché banality. Něco je už vyšší dívčí a chce to trochu cviku. Láska je umění, které se dá naučit. Jediné, co musíte, je chtít. Mít vůli a odvahu zkoušet nové, jít dál, růst a růst. S opravdovou láskou se nudit nebudete. Láska je celoživotní dobrodružství.

Když se naučíte dobře milovat, rozhodně nebudete litovat. Láska dává lidskému životu smysl. Láska je bohatý zdroj energie, radosti a naděje. Láska je léčitelka duše i těla, láska je po všech stránkách zdravá. Láska je krása. A láska je i bolest, ale ta k životu prostě patří. Život JE těžký. S láskou a srdcem otevřeným je ale přes všechna utrpení a strasti krásný. Proto touhu po lásce nikdy nevzdávejte a nezavírejte svá srdce. Každý z nás si zaslouží milovat a být milován. Láska je to nejlepší, co můžete v životě zažít. Žijte ve vztazích, které nabíjí vás a svět láskou. Naučte se ve jménu vlastní sebelásky odejít ze vztahů, kde láska nebyla, není a nebude. Dávejte a ukazujte opravdovou lásku svým dětem. Naučte se milovat a naučte milovat své děti – umění milovat je to nejlepší, co jim můžete dát.

Obklopte se láskou – lásky existuje mnoho zdrojů, mnoho druhů. Sebeláska, láska přátelská, rodičovská, dětská, sourozenecká, duchovní, láska k přírodě, k životu, zálibám, zvířatům apod. Snažte se v životě co nejvíce obohatit svoje portfolio lásky. My se zde, zejména zpočátku, soustředíme hlavně na lásku párovou, heterosexuální partnerskou či manželskou, protože právě ta dává hodně lidem dost zabrat. Zároveň je to ale ta nejlepší učitelka úplně všech vztahů a sociálních interakcí vůbec a ještě ke všemu se k ní přistupuje jako k nějaké obyčejné samozřejmosti, s čímž nesouhlasíme. Z těchto důvodů je a vždy bude láska mezi muži a ženami základním pilířem UMĚNÍ MILOVAT CZ.

Zajímá nás, co na lásku jako na univerzální antropologický fenomén říká moderní věda. Láska vědecky. Zdá se, že na vědu je láska univerzální a mnohavrstevnatá možná až moc. Láska postihuje od čistě tělesné úrovně lidské existence přes stránku psychickou až po duchovní, a s tím má věda problém, neboť je sama naopak neuniverzální. Pokusíme se proto soustředit na jedno místo všechny střípky mozaiky a přinést nejnovější vědecké poznatky o lásce ze všech možných oborů v naději, že si láska vyslouží uznání a důvěru třeba i u zarytých skeptiků a racionalistů.

Láska je všude kolem nás. Láska je život.

Láska byla, je a bude. Inspirujme se moudrostí předků. Nabídneme vám různé zdroje inspirace a moudrost na mnoho způsobů – citáty (citáty slavných i neznámých, citáty o lásce, citáty o životě, citáty vtipné pro zasmání i vážné k zamyšlení), literatura, podobenství a příběhy lásky.

Láska vždy byla, je a bude krásná a dokáže krásu tvořit. Láska a umění – slavné obrazy, sochy, fotky. Krásno lásky pro potěchu – pokochejte se krásou lásky v Galerii. A dohromady jde i láska, krása a hudba – pro volnější chvíle pro vás máme tipy na hudbu o lásce a hudbu, která lásku podporuje.

UMĚNÍ MILOVAT .CZ je oáza lásky. Je pro všechny, kdo v lásku věří nebo svou víru v lásku naopak ztrácí. Tady najdete podporu a naději v dobách krizí a zkoušek a můžete se tu z lásky těšit a kochat v dobách hojnosti.

 

UMĚNÍ MILOVAT .CZ – Láska 21.století.