3 základní dechové techniky pro lepší sex

V článku Sexy 3D jsem naznačila, jaké základní komponenty činí z průměrného sexu sex božský. A nejen sex. Všechny tři složky – správné dýchání, dno pánevní v dobré kondici i bohatý dotekový repertoár – jsou veledůležité pro spokojený život. Posilují pocit dobrého zdraví a dostatku životní energie.

Lepší dech, lepší sex, lepší život

Začněme dechem, protože to je absolutní základ. Na tom se shodnou všechny odborné kapacity celostní medicíny a všech seriózních energetických přístupů v rámci několika tisícileté praxe ve světě i u nás. Čistě teoreticky, kdyby všichni lidé změnili jednu jedinou věc – naučili se pořádně dýchat a dech vědomě využívali v každodenních situacích, bylo by na světě o poznání lépe.

Trénink vědomého a pořádného dýchání je naprosto univerzální a ať už vás k němu ženou jakékoliv cíle, klidně i lepší sexuální prožitky, děláte pro sebe prostě dobrou věc. I kdybyste tomu věnovali jen pár minut denně, je to dobře.

Hlubší, vědomě vedený dech zklidňuje, uvolňuje napětí celého organismu – a v erotickém ladění prohlubuje vzrušení, zintenzivňuje ho a zároveň prodlužuje příjemné orgasmické pocity.

Univerzální trénink vědomého dechu pro úplné začátečníky

Vleže nebo vsedě (narovnejte záda, rameno dolů od uší), když ulehnete do postele nebo kdykoliv jindy, když nemáte zrovna co dělat během dne, třeba v autě při popojíždění v zácpě, soustřeďte pozornost na svůj dech. Jemně, nemusí to být nic urputného. Když vás vyruší myšlenky nebo starosti, uvědomte si to a vraťte svou pozornost zpět.

Začněte krátké dechové dostaveníčko tak, že se intenzivně nadechnete nosem a vydechnete pusou s hlasitým povzdechem ááá. Hluboký vědomý povzdech je skvělá věc, uvolňuje vnitřní napětí. Používejte i častěji během dne, ve stresových situacích, kdykoliv je ptořeba.

Pak si položte ruku nebo obě ruce na břicho, nadechněte se a pusťte nádech co nejníž do břicha. Zároveň se dech bude rozpínat i směrem nahoru, až se trochu zvednou klíční kosti. Počítejte nádech – 1,2,3,4– zastavte na chvilinku – a vydechněte na 4 – zase na chvilinku zadržte dech. Nadechujte a vydechujte nosem. Kdyby vás ty kratičké zádrže nějak zlobily, jeďte bez zádrží, vůbec nevadí. Prodlužujte délku nádechu / výdechu a počet dob na 6, na 8.

Čistě teoreticky, kdyby všichni lidé změnili jednu jedinou věc – naučili se pořádně dýchat a dech vědomě využívali v každodenních situacích, bylo by na světě o poznání lépe.

Všímejte si, jak s každým dalším nádechem dech putuje níž, až jakoby do podbřišku – z fyzického hlediska putuje jen tam, kam ho pustí bránice, ale v představě vám to takhle bude připadat. To dělejte, jak dlouho chcete. Chce to cvik, ale poměrně rychle se to zautomatizuje. A je to velmi příjemné.

Když už jsme u představ, dech je na naši fantazii přirozeně napojen. Takže je úplně normální, že třeba během dechového cvičení začnete vnímat barvy, „uvidíte“ nějak svůj vnitřní prostor. Představivost se dá s dechem využít i tak, že dech vedete do nějakého konkrétního místa na těle, existují i různá vizualizační cvičení apod. Ale o tom třeba ještě někdy jindy.

3 základní dechové triky pro lepší sex

Doporučuji trénovat při masturbaci a posléze začlenit do společných sexuálních hrátek.

  1. Variace univerzálního dechového tréninku během relaxace nebo masturbace. Dýchejte zhluboka. Představte si, že s nádechem se dech dostává co nejníž, naplňuje vaše břicho, podbřišek, dostává se až do rozkroku. Dýchejte a masturbujte nebo se jen tak hlaďte. S výdechem se pocity vzrušení rozlévají po celém těle. Vnímejte dechové vlny. Je to takový houpavý pocit, který vás možná přirozeně inspiruje k pohybu pánví. Nebraňte se tomu, užívejte si to. Počítejte si, aby měl dech pravidelný rytmus, aspoň na začátku, ale pak se tomu klidně poddejte. Jediné, co si kontrolujte, je uvolněné břicho, DÝCHEJTE DO BŘICHA.
  2. Trénujte krátké zádrže dechu. Zadržujte na chvilinku dech po nádechu i po výdechu. Obzvlášť zádrž po výdechu je zajímavá, soustřeďte se na ni, abyste se naučili využívat její účinky. Vnímejte a prozkoumejte, co se s vámi děje. Chce to praxi a předchozí dechové „zahřívací kolo“, ale obecně navozuje hlubší vzrušení a senzitivnější se tak mohou snadno přiblížit k orgasmu. Jemné prohnutí hrudníku s mírným záklonem hlavy pocity posiluje. Na chvíli zadržte dech a po chvilce se zase zhluboka nadechněte, jemně si masírujte podbřišek nebo přímo masturbujte, jak je libo… Zkuste párkrát zopakovat, co to s vámi udělá.
  3. Blíží se orgasmus? Záměrně a vědomě zpomalte dýchání. Při narůstajícím vzrušení a blížení se k orgasmické hraně se dech zrychluje, je mělký a během orgasmu nebo těsně předtím ženy i muži obvykle dech nevědomky zadržují. Úkol je, ideálně s nácvikem během masturbace, udělat pravý opak – zpomalte a prohlubte dech. Nebojte se, o příjemné orgasmické pocity nepřijdete, naopak. Rozšíří se, „rozlijí“ se do celého těla. Možná ucítíte teplo nebo brnění v končetinách, v oblasti kolem genitálií, v tříslech, v podbřišku. Zkoušejte to a hrajte si s tím. To je základní trik prodlužování rozkoše.

A ještě jeden dobrý tip:

Hlasové projevy. Vzdychejte, achejte a ochejte v souladu s dechem, nejúčinnější s výdechem. Expresně a efektivně tak dosáhnete ještě hlubšího uvolnění. Fyzicky i mentálně. Při nácviku novinek, ale i bez toho, má dost lidí, a hlavně žen, tendenci být až moc „v hlavě“. Hlasové projevy pomáhají se úplně uvolnit, přestat řešit a poddat se rozkoši. Krom toho je to i vzrušující pro vašeho partnera nebo partnerku.

Tak pěkně trénujte a experimentujte, uvidíte, že pořádné správné dýchání je příjemné, velmi účinné a zdravé.

Nádechu, výdechu a vzdechu zdar!

 

 

*