David Deida – přednášky zdarma na YouTube.com

David Deida - přednášky na YouTube
  • Doporučuje
  • Loverotika

Pokud umíte anglicky nebo znáte knihy Davida Deidy a chcete aspoň trochu nasát atmosféru jeho seminářů, doporučuji skvělou šňůru 12 přednášek na You Tube. Málokdo dokáže rej ženských a mužských esencí v nás a mezi námi představit tak chytlavě, výstižně, vtipně. Přednášky jsou staršího data, ale téma je stále aktuální – nebo spíše nadčasové. Hodně se dozvíte a dobře se pobavíte.

David Deida zdaleka není první, kdo s ženskou a mužskou podstatoz pracuje, ale způsob jeho „dekódování“ mužského a ženského světa je unikátní. Unikátní tím, jak je srozumitelný, realistický a velmi velmi praktický. V dnešním světě totiž vůbec není jednoduché se zorientovat a ve svém vlastním ženství nebo mužství se útulně zabydlet. Být ženou nebo být mužem je daleko složitější než kdysi. Vztah ženy a muže je vztahem dvou alchymistů, a to je hodně živá dynamika. Pochopit její základní zákonitosti a zorientovat se v žensko – mužské zkušenosti je velmi úlevné. Tanec mezi ženským a mužským je jedna ze zásadních disciplín umění milovat. Jde o hodně – jde o vzájemnou přitažlivost, živou sexualitu a intimitu, ale i o vlastní hloubku sebe sama a zralost osobnosti. A navíc, z mužsko-ženského tance nelze vystoupit. Jedeme v tom všichni. Každý jinak, ale podstata je podstata. Do jisté míry zúžená a zjednodušená, ale je třeba ji i takto prozkoumat.

Chvála tedy každému, kdo dokáže vytyčit základní směrovky. Pro mě osobně znamenalo setkání s pohledem Davidem Deidy zásadní životní obrat. K lepšímu samozřejmě… Tak třeba se taky něco pro vás zásadního dozvíte…

Všechny dostupné přednášky / záznamy ze seminářů Davidy Deidy najdete na

YoutTube – kanál Umění milovat.cz

 

 

 

*