Inspirace   |   Láska   |   Milování   |   Pro muže   |   Pro ženy

Chcete zlepšit svůj život? Naučte se pořádně dýchat!

04. 10. 2017
Autor: Loverotika
Fotografie:

Čas čtení: | Počet slov:

Dechová cvičení a jóga se Zuzanou Klingrovou

Kdyby všichni ve svém životě změnili jednu jedinou věc – naučili se pořádně dýchat, byl by lepší celý svět…

To jsem kdysi kdesi slyšela od jedné moudré dámy a mnoho dalších moudrých by jí jistě dalo za pravdu.Ano, možná trochu nadnesené, ale něco na tom je. Na svém životě uvidíte zlepšení téměř okamžitě, to vám garantuji.

A další moudrá dáma a skvělá lektorka jógy, Zuzana Klingrová z pražského Yoga Lounge, připravila krátká výuková videa základních i pokročilejších dechových technik. Zuzka, to je první liga, přátelé, její jóga baví snad úplně každého!

Dechová cvičení – účinky

Lepší dýchání = lepší úplně všechno (nemusím to všechno vypisovat, že ne…?), ale především a v prvé řadě eliminace negativních účinků stresu na celý organismus (a všechny lidi okolo – a jsme u lásky, ha! A sex se zlepší taky!). Kyslík, to je oč tu běží.  Pořádný dech rovná se efektivnější prokrvení, tím pádem okysličení celého organismu a lepší výkon všech tělesných i duševních funkcí. Však si to nechte od Zuzky Klingrové vysvětlit podrobněji…

Naučit se pořádně dýchat je alfa omega úplně všeho. Jestli se nacházíte v jakékoliv situaci, zoufalé či veselé, pokud máte pocit, že byste pro sebe měli „něco“ udělat, ať jste líní, nebo naopak lítáte jak elektrická myš a neumíte zastavit, pokud toužíte po změně, ZAČNĚTĚ SE VĚNOVAT DÝCHÁNÍ. Začněte s málem – a klidně u toho i zůstaňte a používejte to kdykoliv je potřeba v rámci každodenního boje se stresem.

Dechová cvičení proti stresu

Dechové techniky pro začátečníky – Zuzana Klingrová

…Ale ničeho se nebojte a směle dál experimentujte. Jóga je nejlepší zdroj, který nabízí celou paletu užitečných dechových technik.
Střídavý dech – pranajáma

SUPET TIP: Dechová cvičení na aktivizaci a stimulaci organismu (a jen tak mimochodem i proti vráskám a na zpevnění břicha)

Kapalabhati

 

0 komentářů

Přidat komentář

Nejčtenější

Nejčtenější

Doporučené

Doporučené

Pin It on Pinterest

Share This