Dobrá rada nad zlato – pro muže

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • FreeImages.com

Sex bývá někdy poměrně nevděčná záležitost, protože jeden z milenců může toužit úplně po něčem jiném než ten druhý. Je potřebné sdělit druhému svá přání a touhy, nelze ale nikoho do ničeho vyloženě nutit. K případným experimentům je nejlepší dozrát a vyčkat na správnou konstelaci.

Pro zachování hladkého průběhu je dobré řídit se několika základními zásadami.

  • Nevyžadujte po své milence něco, co by vám samotným bylo nepříjemné nebo to u sebe dokonce považujete za nepřekonatelný blok. Jediná výjimka je, když to po vás bude žena vyloženě vyžadovat (to se vám ale za život stane jen zřídka). Samozřejmě, nemůžete si tak úplně představit, co my ženy prožíváme při dráždění ryze ženských orgánů, to beru. Ale co si na vlastní kůži vyzkoušet můžete je například intenzivní stimulace bradavek, análu, chuť vlastního spermatu a s pomůckou si můžete dokonce vyzkoušet i třeba hluboký orál. To jsou všechno pro muže velmi lákavé praktiky, které berou od žen často až moc samozřejmě. Nemyslete si, že ženám dělají automaticky nějak extra dobře – hrdlo i zadek máme anatomicky stejný jako vy. Přijít těmto praktikám na chuť ze strany žen není úplně jednoduché, chce to odvahu, čas a velmi opatrné postupné krůčky. S rizikem, že se experiment nechytne, se vždycky musí počítat, aniž by to společný sexuální život nějak negativně ovlivnilo. A i když se to chytne, nemusí na to být vždycky nálada a může to být bráno jen jako takové sváteční zpestření.

 

  • Další rada: v rámci nových experimentů absolutně zapomeňte na kritiku, protože ta je vždycky totálně kontraproduktivní. Chvalte, chvalte a chvalte. Minimálně snahu. Chvalte nahé tělo své ženy, řekněte jí, že je krásná. A jestli už nemáte co chválit, tak radši mlčte. Až nastane příhodná chvíle, společně experimentování zhodnoťte – mě se to líbilo / nelíbilo, mě to vadilo / nevadilo, dovedu si to představit, ale jinak.. Taky se stává, že představy bývají daleko lákavější než samotná realizace a po vyzkoušení už po tom ani vy nějak extra toužit nebudete.

 

  • Nálady a ženské chutě se mění. Různě – během chvíle, dne, měsíce i života. Uvědomte si, že na lidi mají velký vliv hormony. I na vás, pánové, ale na ženy obzvlášť – a souvisí to s menstruačním cyklem, těhotenstvím a spol. Takže se může stát, že i zaručený prvek milování bude najednou nežádoucí, natož nějaká novinka. Zítra nebo za měsíc to ale už může být jinak. Pozorujte, ptejte se, zkoušejte. Velmi praktické je domluvit si nějaký jasný signál, že s čímkoliv okamžitě přestanete. To je prvek z BDSM, ale je velmi praktický i v běžném milování. Nikdy nevíte, kdy se něco zvrtne – u žen se to opravdu může stát během chvíle. Nezlobte se za to na ženy, vezměte to na vědomí. Ženám se někdy stává, že opadne-li vzrušení (nebo se jej nepodaří dostatečně naladit), zahltí je různé nepříjemné pocity např. ponížení nebo studu a těžko se hnou z místa. V takové chvíli je lepší říct dost a přestat úplně. Obejměte svoji ženu a nechte jí chvíli být. Buďte jí nablízku. Možná to vyberete a půjde to posléze jinak nebo ne. A když ne, dejte najevo, že to nevadí. Vyhonit si ho můžete vždycky nebo prostě počkáte na lepší konstelaci.

A ještě jedna rada. Jestli máte milenku, která je experimentování nakloněna, hýčkejte ji a noste na rukou. Takové ženy nerostou na stromech. Jestli vaše milenka na experimentování (zatím) moc není, hýčkejte ji a noste na rukou. A pokuste se pomalu získat její důvěru – chválou a cílenou péčí o její ženské sebevědomí, ale také např. i tím vlastním experimentováním a sběrem relevantních informací (čímž mám na mysli odborné zdroje, ne porno). A jestli to ani tak nepůjde, věřím, že má vaše žena prostě jiné kvality, pro které ji milujete. Hýčkejte ji a noste na rukou.

Na závěr důležité upozornění:

Jestli některý z partnerů prožil jakákoliv traumata sexuálního rázu, v dětství, dospívání nebo v dospělosti, buďte super ohleduplní. Na experimentování raději zapomeňte nebo postup zkonzultujte s odborníky. To už je tenký led a vyžaduje si naprosto speciální a odborné zacházení.

 

Máte ještě nějaké další zásadní rady? Podělte se o ně prosím v komentářích!

*