Dokonalá žena snadno a rychle – inspirace z webu

  • Fotografie
  • Mona Lisa / WikiArt.org
  • Zdroj
  • Youtube.com

Dámy, ruku na srdce, také si přejete být dokonalé? Bláhově si myslíte, že některé ženy z vašeho okolí nebo v médiích dokonalé jsou a VY NE?

Z různých průzkumů vyplývá, že až 80% žen se sebou není spokojených! To je strašlivé číslo.

Proč být dokonalá?!

Mám pro vás hned 2 dobré zprávy:

1) Dokonalá nikdy nebudete, protože nikdo, skutečně N.I.K.D.O. není dokonalý. Každý člověk má své dobré i špatné stránky. A je to tak dobře. Ano, člověk může být v tom, na čem mu záleží, den ode dne lepší, ale nikdy nebude dokonalý.

2) To nejlepší, co můžete udělat, je být svá. Buďte prostě taková, jaká jste a soustřeďte se v životě i na věci, které vám přináší radost, spokojenost a potěšení. Neřešte jen úkoly, práci, děti. Vzpomeňte si, co vás kdy zahřálo u srdce, jaká činnost, nebo naopak nečinnost nebo nějaká událost. Snažte si to zařídit tak, abyste na takové věci ve vašem životě měla pravidelně čas.

Udělejte si radost, potěšte se, milujte v prvé řadě sama sebe. Pro sebelásku platí to samé pro lásku obecně – stačí málo, ale často. Vyšetřete si každý chvilku na něco, co vás baví a naplňuje vás radostí. Zní to banálně, je to možná klišé, ale je to strašně důležité. Co můžete udělat pro sebe dnes, neodkládejte na zítřek. 

Radost, vnitřní spokojenost a sebeláska je to nejlepší, co můžete sobě, své rodině i světu dát. Jestli toužíte být sexy, dělejte to, co vás činí spokojenou. Spokojené ženy vyzařují mimořádnou energii, která (nejen na muže) působí jak magnet. Ty ženy, které nejvíc obdivujete, dokonalé zcela určitě nejsou. Mají se rády a ví, co je v životě důležité a naučily se podle toho zařídit.

Tohle je zajímavé, i když komerční video. Ano, je to nahrané, to ovšem nemění nic na tom, že to je velká pravda. Udělejte si vlastní průzkum, vyzvídejte ve svém okolí, nebo zajděte do nemocnic a domovů seniorů a poptejte se starých nebo nemocných, ti mají už životní priority dobře poskládané…

Moderní svět se všemi vymoženostmi, technologiemi, možnostmi by mohl přinášet i větší potěšení.. Ale je spíš plný stresu a tlaku, jak být dokonalou ženou, dokonalou matkou, dokonalou kamarádkou… Stres, abychom byly úspěšné v práci, byly šéfky, vedly ostatní…

Kdybych byla znovu mladá..

….nedělala bych si seznamy „co musím dělat“, ale spíš „co nebudu dělat“.
….věnovala bych se věcem, které mi teď připadají nejdůležitější….
…co nejvíc bych si užívala polibky na dobrou noc místo stěžování, že musím ráno brzy vstávat…
…co nejvíc bych si užívala mazlení s dětmi než vyrostou….
….co bych dala za 5 minut tance se zdravýma, silnýma nohama…

Uvědomit si, že jste BYTOST. BÝT, to je to nejdůležitější slovo…
…být na chvíli ponořená do něčeho, co mě baví a užít si to…
…být laskavější k sobě…
…být laskavější k druhým….
…být schopná něco prostě pustit, nechat to být a být na to hrdá…

Kdybych mohla být zase mladá, věřte mi, že bych více času věnovala tomu, že jsem, a ne že pořád něco musím dělat…

Nesnažte se pořád něco dělat, naučte se pořádně dýchat, odpočinout si, dopřát si chvíli a BÝT.

JEN TAK, JAK JSTE. BÝT. PŘESNĚ TAK JSTE TOTIŽ NEJLEPŠÍ!
A to je zároveň to úplně nejvíc, co můžete udělat pro sebe i pro své muže, své děti, své rodiče, sourozence, přátele…

*