Drobné fyzické příjemnosti III – vískání ve vlasech a masáž šíje

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • FreeImages.com

Když se společně koukáte na televizi, jedete autem… Vískání ve vlasech (v některých případech spíše hlazení hlavy…) a amatérská masáž šíje je strašně příjemná. Kolikrát se stane, že druhý je ve stresu, vrčí, nerudný, na nic nemá náladu a jen tak zkusíte ho chvíli hladit ve vlasech a nejen že takový projev lásky snese, ale za chvíli cítíte, že je uvolněnější, aktivně spolupracuje a natáčí hlavu jak mazlení chtivá kočka a tiše vrní blahem. Tenze je pryč a láska je tu. Nemusíte ani jeden říci jediné slovo. A po skončení vískání se zase dotyčný neruda může klidně pohroužit do svého nitra. Ale vyslali jste jasný signál a ten byl přijat: kdyby něco, jsem tady a mám tě ráda / rád.

Krční páteř bývá často místem, kam se vráží stres a pres. Takže péče o tyto partie je skvělá věc. Pomůže to sejmout tíhu denních starostí a zároveň posiluje vzájemnou důvěru a lásku. Ryba smrdí od hlavy, říká se mnohoznačně, takže začít s fyzickým kontaktem přes vískání ve vlasech a jemnou masáží hlavy může být v případě upracovaných vystresovaných jedinců s hlavou jak pátrací balón docela účinný relaxační prostředek.

Vískání se dá dovést k dokonalosti takovým speciálním drátěným drbátkem, k dostání je teď za pár korun na internetu i v různých obchodech. Dobrý tip na dárek mimochodem. Dělá člověku tak strašně příjemně, až vám z toho bude mráz běhat po zádech. Trochu jako takový temenní orgasmus. Skvělá prevence bolesti hlavy a dokonce i migrén!

Samozřejmě, pokud někdo má nějaké akutní velké bolesti hlavy nebo krční páteře, žádnou laickou masáž mu raději nedělejte.

 

*