Dárek z lásky, balený s láskou (k přírodě)

Někdo má dárky prostě rád a obdarovávání patří mezi jeho nejmilejší projevy lásky. Dárky vybírané s láskou potěší, i když to mohou být úplné maličkosti. A dárky s láskou balené, to je potěšení na třetí! Umocní se tím ten romantický efekt a prodlouží rituál rozbalování a těšení „co to asi bude…?“

Evoluční psychologie řadí obdarovávání mezi základní projevy lásky. Vzájemné obdarovávání vždy byl, je a bude důležitý prvek prezentace osobního zájmu a vůle podělit se o dostupné zdroje. Je to prostě důkaz lásky: jasný, zřetelný. A krásný. Umění milovat je mimo jiné umění potěšit. Dar je důkaz, že na mě můj milovaný nebo milovaná myslí a ví, co mě potěší.

Dárky a drobnosti z lásky milují asi ve většině ženy – vědoma si zobecnění, nicméně soudě podle předvánoční horečky, prostě neznám chlapa, který by takové to dárkové tetelení dokázal nějak silněji prožívat. Znám ale pár mužů (hrdě přiznávám, že s jedním z nich žiju již přes dvacet let), kteří mají koule na to, aby se pro lásku a radost svých žen učili nové a neváhali udělat něco navíc, něco, co by nikdo ani neočekával – a o to víc to potěší. Pro tyto super chlapy je třeba samozřejmé, že když jejich žena miluje dárky, příležitost k obdarování si nenechají ujít (…Valentýn za dveřmi…) nebo si nějakou „jen tak“ sami vymyslí. A někteří jdou ještě dál – umí dárky krásně zabalit i romanticky předat (nebo umí jedno či druhé či obojí prostě dobře zařídit).

Dárky „jen tak“ mají velkou hodnotu. Generují čerstvou lásku, mile vás překvapí a nemůžete si pomoct a musíte říct: „Proboha, já tě fakt miluju!“. Vyžadují zamyšlení, čím bych třeba tak mohl nebo mohla udělat zrovna radost. Pánové, bohužel, o tyto drobné pozornosti vás nikdo konkrétně nepožádá – z podstaty věci to není možné. Je možné to někdy obecně probrat a zjistit preference, ale konkrétní chvíle a plnění je pak prostě na vás. Jak jsem zastánce jasných sdělení a požadavků, o drobné pozornosti si vaše žena říkat nemůže, to vás prostě buď napadne, nebo ne.

Be Nice – buďte milí k sobě i k přírodě

Ovšem milujeme také přírodu a dárkové balení jen tak k potěše oka a srdce bývalo právem proti srsti všem ekologům. Možná v tom někdo vidí i argument, proč dárky vůbec nebalit. I toto hledisko se dá ovšem velmi elegantně řešit.

Už před nějakou dobou jsem vám navrhla pár způsobů, jak se dají dárky balit originálně a ekologicky. Není to nijak složité, ale chce to zapojit trochu vlastní energie a kreativity.

A pak je tu řešení hotové, „pro línější“, ale zase je tak krásné a tak něžné, že si z toho každá romantická ženská duše cvrkne do kalhotek. V eko papírnictví Be Nice vydali speciální valentýnskou kolekci papírů, dárkových krabiček, přání, kartiček a samolepek „Z lásky“, která je perfektně využitelná celoročně. A například dárkové krabičky, do kterých zabalíte menší i o něco větší drobnosti než bys řekl švec, mají recyklovatelné využití!

Takže to je takový můj tajný tip zdánlivě Valentýnský, ale zahraje hodně romantické muziky kdykoliv.

 

 

*