Top inspirace: Hovory o lásce s Pavlem Ratajem

O cestách i necestách lásky a partnerství

Času je teď chvílemi dokonce i nazbyt – tak si počtěte, poslechněte… Níže pár tipů na zajímavé rozhovory s terapeutem Pavlem Ratajem, který je výjimečný tím, jak stručně a výstižně dokáže nastínit jádro jinak dost složitého pudla.

Načerpejte mimořádně moudré a trefné postřehy ze života ve dvou a nechte je působit – především a hlavně na sebe… Ano, ono to pořád platí, vlastně už několik tisíc let. Poznej sám sebe. Miluj sám sebe. I dnešní psychologové a terapeuté to potvrzují. Všechny cesty lásky a partnerství jsou pak o trochu méně klikaté a přináší hlubší uspokojení.

Tohle není zkouška vztahů, ale nás samotných…

Aktuálně na téma „láska v karanténě“. Je to doba nelehká a všichni se otřásáme v základech. Možná je těžké tomu odolat, ono ukázat na viníka prstem je to nejjednodušší… Nicméně vztahy na pár metrech čtverečních v závalu povinností mnoha podob a nedej bože tváří v tvář existenčním problémům je teď nejlepší prostě neřešit.  To, že si lezete navzájem na nervy a chováte se k sobě všelijak, nemusí nutně znamenat, že je všechno špatně a nemáte se rádi.

ROZHOVOR S PAVLEM RATAJEM NA DVTV 

Když vztah ztěžkne

Tenhle rozhovor je pecka. Vystihuje fakt snad úplně všechno, s čím se v dlouhodobém vztahu běžně setkáte. Včetně náznaku, co se s tím dá dělat, za jaký konec to asi tak vzít. A když si fakt nevíte rady, tak proč někdy to nejlepší, co můžete udělat, je vzít odvahu a rozum do hrsti a obrátit se na dobrého párového terapeuta.

ROZHOVOR S PAVLEM RATAJEM PRO PSYCHOLOGIE.CZ 

O nevěře

Nevěra z různých úhlů pohledu – a velmi zajímavých. Doporučuji číst, i když máte pocit, že se vás to vůbec netýká…

S PAVLEM RATAJEM O NEVĚŘE PRO ČASOPIS INTIMITA 

 

Manželství není nic, co si oblečeme a bude dobře

No, je to přesně tak. O manželství s láskou, odborně a moudře.

S PAVLEM RATAJEM O MANŽELSTVÍ 

 

A kdybyste neměli dost a zajímaly by vás další aktivity Pavla Rataje, semináře, aktuální spíše webináře nebo i možnosti párové terapie:

www.pavelrataj.cz

www.cestypartnerstvi.cz

Aktuálně se můžete zúčastnit cyklu Světlo a stín moderních vztahů, který Pavel Rataj pořádá spolu s dalším párovým terapeutem, Honzou Vojtkem. Středeční podvečery, start 29.4.2020.

CYKLUS WEBINÁŘŮ: SVĚTLO A STÍN PARTNERSKÝCH VZTAHŮ 

 

 

 

*