Láska, vztahy a týmová práce

Láska je týmová práce.
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Umenimilovat.cz

Partnerské vztahy jedou málokdy na principu fifty fifty. Nikdo vám nezaručí, že v každičký okamžik bude váš vklad a vklad vašeho parťáka rozdělen přesně 50 / 50. Život je naprosto nepředvídatelný, nevíte, co se zítra semele. Láska funguje tak, že v den, kdy jeden může dát jen 30%, ten druhý musí dát 70% a naopak. Milující vztahy prostě nestojí nutně na tom, že každý neustále přispívá rovným dílem. Ve zdravém milujícím vztahu jsou oba ochotni se v daném okamžiku vzájemně přizpůsobit podle toho, co si situace žádá. I když to zrovna znamená dát víc, zatímco ten druhý třeba prostě nemůže jinak a dá míň.

Životní motto milujících vztahů

Životní motto milujících vztahů

Tak vypadá zdravá týmová práce. Jestliže ve vztahu neustále vedete účty a hlídáte si, abyste náhodou nedali o fous víc než ten druhý, není to opravdová láska. V lásce se prostě na přísné hlídání rovnováhy tak úplně nehraje, čehož samozřejmě nesmí ani jeden z vás nějak dlouhodobě a programově zneužívat. V dlouhodobém plánu musí být dosažena určitá rovnováha. Ani jeden z partnerů se nesmí cítít využíván, nesmí mít pocit, že celý vztah nese na hrbu jen on.  Musí mít jistotu, že dostává také něco na oplátku.

Nicméně záleží, co je komu přirozené. Z ekonomického hlediska se tomu říká dělba práce. Když já jsem např. perfektní kuchařka a vaření je můj koníček, budu konkrétně v této oblasti láskyplné péče asi více vytížená než v jiné a vůbec mi to nebude vadit. Bazírovat na tom, že tři večery vařím já a tři večery ty, jen abych si dokázala „rovnost“, to je zbytečné. Když budu mít čas a sílu, klidně něco udělám každý den. Svému parťákovi zase mile ráda přenechám zařizování jiných záležitostí souvisejících s chodem domácnosti. Když vidím, že toho má můj muž hodně, ať si odpočine, někdy zase vypnu já atd. Chci tím říct, že projevy lásky a lidské talenty jsou různé, různé jsou i každodenní okolnosti. Zdravé milující vztahy fungují na bázi výměny přirozených darů a konkrétní zápřah a nastavení se mění podle aktuálních potřeb.

 

*