Ecstatic Love – nejlepší online program o lásce a sexu

Upřímně se vám přiznám, že k online programu ECSTATIC LOVE, jejíž autorkou je Lilia Khousnoutdinová, mě přivedla čirá zvědavost. O lásce a milování vášnivě bádám už tolik let, že toho vím fakt hodně a nic by mě nemělo překvapit. Nebo snad ano…? Dá se vůbec po více než dvaceti letech praxe objevit něco nového? A pak se ještě přiznám… Trochu v tom pokleslejším skrytu své ženské duše, zhruba přesně v té sekci, která občas u kafe zabrousí na pastvu do společenských rubrik, mě taky prostě zajímalo, jak program o lásce a sexualitě pojme žena přezdívaná jako „kněžka lásky“.  Je krásná a chytrá, tak se ani nedivíte její zásadní roli v pohádce „Kterak Karel monogamnímu životu na chuť přišel“.  Toto obecně známé lovestory by mohlo z fleku být námětem poměrně pikantní červené knihovny, to zachytil v síti snad každý.

O lásce prakticky a (s)extaticky

Ale pojďme seriózně k věci. Můžu říct ve zkratce asi tolik, že Lilia Khousnoutdinová to pojala fakt hodně dobře a nejspíš i nejlíp, jak to vůbec pojmout jde. Za mě je to naprosto upřímně nejlepší český edukační program tohoto ražení. Má hloubku, má široký záběr a má i šmrnc. Pojme celou škálu témat od ženské a mužské sexuality a prožívání lásky v životě, přes různé konkrétní praktiky až po základní pilíře každodenní spokojenosti v dlouhodobých vztazích.

Lilia dokáže dobře pracovat s „klasickou“ žensko-mužskou dynamikou, která se sice v psychologických kruzích v dnešní době moc nenosí, ale je strašně dobře, když se o tom mluví. Jsem přesvědčená, že statisticky většinově a prakticky v každodenním životě je to naprosto relevantní téma.

A co ještě chci hodně ocenit, to je skvělý balanc takové té ryze praktické fyzicko-mentálně-emocionální roviny západního střihu a energeticky a symbolicky trochu jemnějšího pohledu nauk východních. Ezoteriky nadávkováno střízlivě a opatrně – jestli vás baví a chcete to, přijdete si na své. Ale když ne a jde vám jen o praktično, nic vás rušit nebude. Zmínka hlavně pro ty, na které by Lilia mohla být až moc „ezo“ – rozhodně se ničeho v tomto ohledu nebojte.

Online forma je podle mě značka ideál. Určitě nejsem sama, kdo nemá náturu dozvídat se takové věci na víkendových pobytech v „intimní“ atmosféře s dalšími dvaceti páry.

Sexy holčičárna

Celý program Ecstatic Love je přesně takový, jak na mě působí sama autorka. Tedy nadupaný vědomostmi všeho druhu, esteticky krásný, zdravě sebevědomý a strašně pěkně ženský každým coulem. Za mě je to taková moudrá holčičárna – v tom nejlepším slova smyslu. Jako bonus se ženská duše popase okem na pěkných šatech všech barev a nádheře romantických prostředí, kam byste z fleku chtěly jet aspoň na pár dní.

Dozvíte se v podstatě všechno, co by měla ideálně „každá malá holka“ kolem sebe podprahově vnímat a mimoděk vstřebávat a „každá velká holka“ pak už dobře vědět a dennodenně žít. A to hlavně proto, že to každé ženě neuvěřitelně usnadní život a ušetří mnoho trápení. Když to všechno víte, umíte pak daleko lépe sama sobě a ostatním říct, co a jak chci a co a jak nechci. A to je jádro pudla sebelásky, sebevědomí a životní spokojenosti. To je zdroj, který vám nikdo nevezme. Zároveň je to obrovský kapitál do partnerského života.

Program je rozčleněn na tři tematické celky – Extáze ve dvou, Extatická sexualita a Ecstatic Love 2.1. Asi nedovedu vybrat favorita,  dohromady je to pěkně namixované. V každém jsem si našla pár střípků do své vlastní mozaiky. Nenechte se mýlit, program je zaměřený na první pohled „párově“, ale nejvíc se toho dozvíte sama o sobě. Určitě leccos zaujme i muže s otevřeným srdcem a myslí. Já jsem i po mnoha jiných zkušenostech dala spíš na „sdílení praxí“ – přijde mi to lepší než dobře myšlená osvěta typu „Lilia doporučuje, …“

Ecstatic Love je super investice do sebe sama, je to i dobrý tip na dárek od partnera – ve výsledku se mu to může vrátit milionkrát nazpět (…čtěte dále). V roli matky se už vidím, jak Ecstatic Love jednou s radostí předám své dceři jako zasvěcovací informační zdroj, až k tomu nazraje čas.    

Top pasáže pel mel

Každou z nás asi zaujme něco jiného, to je jasné. Ale je několik zásadních momentů, které v pořádném povídání o lásce a milování podle mě absolutně nesmí chybět. Nechybí samozřejmě ani v Ecstatic Love a navíc jsou moc pěkně a originálně pojednané. Teoreticky i prakticky. Praxe je hodně, oč tu běží. V každé části programu jsou zajímavá cvičení, která se dají realizovat o samotě i ve dvou.

Začít od sebe. A pěkně od těla. Pobídka, která se někdy neposlouchá snadno, protože kde na to máte vzít čas, že… Ale bez ní to fakt nejde! Lilia dokáže nalít čistého vína a bez okolků říct, co za vás prostě nikdo neudělá. Nebo v čem jsme třeba v rámci uvažování trochu mimo a škodí nám to. Palce nahoru! Ve výsledku se to ale více méně všechno točí kolem rozkoše a příjemna a hledání jeho zdrojů – takže je to příjemné pátrání. Navrženo a doporučeno je mnoho cest, teoreticky i prakticky, každá si přijde na své.

Dech, dech a zase dech. Skvělý výklad proč a dostatek super jednoduchých cvičení jak. Už jen pořádným dýcháním člověk změní svůj život o velký fous k lepšímu. Znám mnoho různých dechových cvičení, ale tady jsem našla i novinky.

Úcta. Láskyplná, pozorná, pečující úcta. Důraz na úctyplného zacházení najdete na mnoha místech. Velký dík za připomenutí, zrovna tahle cesta byla léty lehce zavátá prachem nebo to prostě až teď všechno docvaklo, jak mělo. Kombinace s fyzickou pozorností má obrovský efekt. Došlo mi, jak je úcta – něco co zní možná až trochu asexuálně – neuvěřitelně sexy. S prožitkem úcty se pečující osoba daleko lépe napojí na tělo opečovávaného, které se jakoby lépe otevře a „vydá svá tajemství“. To se dá úplně cítit i v rukách. Takže objev úcty jako tajné přísady, se kterou je možné prakticky pracovat a má tedy fakt grády, to mě vyloženě dostalo.

Všechno, co jste chtěly (a možná ani nechtěly) vědět o ženách…

Upřímně a srdečně musím ocenit všechny postřehy o ženách a o ženství. Laskavá upřímnost je Lilii velká deviza. Dokáže předestřít všechny tváře ženy. A když všechny, tak fakt všechny. Povídání o úžasných, láskyplných, jemných nebo svůdných  kvalitách, to se poslouchá jak rajská hudba samo. Ale dotknete se i manipulace, pokoutných taktik, škodlivé rivalitě nebo i neupřímné ostražité rádoby solidaritě. Mimořádně trefné postřehy ze života, které určitě dobře zná snad každá žena. Není jednoduché si některé tyto věci už jen připustit, natož je pak nějak zapracovat do života. A najdete tu i tipy, jak si to temnější „ochočit“. Ecstatic Love mi nasadilo pár hodně podnětných brouků do hlavy a jsem za to ráda.

Nejlepší průvodce mužskou rozkoší

Možná to bude vypadat zvláštně, ale další moment,  kterým mě Lilia vyloženě dostala, je video „Jak na penis“. Možná proto, že něco až takhle praktického jsem v programu vůbec nečekala. Vyšvihla perfektní instruktáž. Fakt, lepšího průvodce po mužské rozkoši jsem v životě neviděla (a to mi věřte, že jsem sjela asi tunu různého materiálu). Tady je v jednom jediném krátkém videu všechno. Jasně, stručně, jednoduše. Vlastně trochu po chlapsku, však o chlapy tu jde především. Ale přitom to má i svou poetiku a je v tom spoustu lásky a něhy. A zase, i tady Lilia vyhmátla pár ne úplně pozitivních ženských i mužských myšlenkových vzorců, které sexualitě škodí a často jsou v nás jak v koze. Ve výsledku je to ke škodě jak pro muže, tak i pro ženy samotné. I tady se táhne jak červená nit ta úcta a úctyplný dotek. Za mě naprosto super, doma vyzkoušeno samozřejmě v praxi a OBROVSKÉ nadšení.

Já jsem dost velký praktik. A jak tak pátrám po různých zdrojích, vím, že kolikrát je jednodušší o něčem vzletně hodiny vykládat než stručně říct tak a tak v praxi. Dát do kupy právě video tohoto typu (super je např. i základní návod na smyslnou partnerskou masáž), to je velký kumšt a Lilia si s tím poradila mistrovsky.

A ještě jednu poznámku – myslím, že kdyby chlapi věděli, že v programu Ecstatic Love se skrývá takový poklad s potenciálem odpálit jejich sexuální blaženost do nebes, dávno by asi přistál mnoha ženám pod vánočním stromkem… (Na to samozřejmě nikdy není pozdě!)

Láska, milování a celoživotní vzdělávání

Láska je celoživotní dobrodružství, kterému mimořádně svědčí, když je doprovázeno i vzděláváním a experimentováním. Z hlediska kvantity informací pro mě osobně možná nebylo až tolik nového, ale nové a daleko cennější byly zajímavé souvislosti a originální pohledy z různých stran. A taky platí staré známé, že opakování je matka moudrosti. V té mozaice je pořád pár místeček volných a vždycky bude. Takže ano, pořád je co objevovat, i když můžete mít nakrásně pocit, že už všechno víte!

Nalákala jsem vás? Více podrobnějších informací najdete na EcstaticLove.cz

 

 

*