Michaela Boehm – inspirativni přednášky zdarma na téma sexualita a intimita

  • Doporučuje
  • Loverotika

Michaela Boehm je skutečně extra třída. Kolegyně Davida Deidy, která spolu s ním nebo i sama vede po celém světě různé semináře pro ženy i pro muže. Celostní přístup k lidské sexualitě a psychologii hravě a jednoduše, pro každého. Kromě lektorské činnosti je velmi vyhledávaná terapeutka a poradkyně. Vzdělaná, zkušená a mimořádně příjemná Žena s velkým Ž..

Mě osobně David Deida a Michaela Boehm nejvíc oslovili tím, že toho ví nejen o sexualitě a sexuálních energiích tolik, a přitom jsou úplně normální. Rozumí ženám a mužům jako málokdo. Sympatické mi je, že jim jde o praxi. Žádné magické posvátné neuchopitelné omáčky ani nějaké výlučnosti, ale rovnou k věci. I božský sex je pořád šukání, nač chodit kolem horké kaše. Oba jsou nadaní lektoři – jejich výklad má smysl i moudrý humor a vtip, přitom ne za každou cenu.

Možná nejsem jediná, koho česká scéna tantriků a odborníků na sexualitu nebaví, v některých případech vyloženě nudí nebo naopak děsí. Připadá mi, že někteří už ulítli neznámo kam. Někteří pragmatičtější Davida Deidu evidentně kopírují, ale charisma nula bodou. Proč ne, říkám si na jednu stranu, ne každý umí anglicky tak, aby jeho přednášky poslouchal nebo nemá dostatek trpělivosti, aby dostupné materiály pročítal. Pravda je, že prostě nejsem ani správná cílovka na semináře a víkendy sexuální obrody, ať už pro páry nebo jednotlivce. Sexualita je pro mě intimní věc a postupný vývoj krok za krokem mi nikdy nevadil, naopak. Osvědčilo se mi, že když jsem byla připravená, ve správnou chvíli impuls přišel a bylo vše tak, jak být má. Představa, že mě někdo diriguje, co mám jít na pokoj zrovna provádět, abych to pak měla před desítkami lidí probírat, mě neláká. Ale proti gustu žádný dišputát.

Jestli anglicky umíte, máte jedinečnou možnost poslechnout si zdarma neuvěřitelně zajímavé přednášky a rozhovory – o sexualitě a intimitě, o ženství a mužství, o polaritě mezi ženami a muži, o sexuální energii v celé její škále – sexualitě temné i světlé, najdete tam i zmínky o praktikách a cvičeních.

Odkaz na SoundCloud Michaely Boehm 

Blog Michaely Boehm

Na webu Michaely Boehm a Davida Deidy pak najdete i nabídku placených přednášek. Upřímně vám říkám, nikdy jsem vynaložených pár set nelitovala, vždycky jsem se něco zajímavého dozvěděla a i jsem se výborně pobavila.

 

*