Sexy tradice: polibek pod rozkvetlou třešní

tradice -polibek pod rozkvetlou třešní
  • Doporučuje
  • Loverotika

„Dle původního znění musí být každá žena v tento den políbena pod rozkvetlou třešní, aby následující rok neuschla. Jiný výklad říká, že bude mít díky polibku krásu po celý další rok. Samotný polibek byl dříve považován za velmi intimní projev, a proto mohla být žena políbena pouze od svého milého.“

Zdroj: Wikipedie

Dnes to máme volnější… nemusí to být úplně „ten pravý milý“ a nemusí to být přímo rozkvetlá třešeň, ale jakýkoli kvetoucí strom. Objevovala se prý i tradice líbání pod břízou.

Kde se zvyk vzal, to se kupodivu ani pořádně neví. Evidentně nás ale líbání baví, protože to je dodnes zvyk velmi rozšířený. Po všech stránkách je to zvyk milý a blahodárný.

Kouzlo 6 vteřinového polibku

A žádné odbývání! Dejte si líbačku minimálně 6 vteřinovou – je totiž vědecky prokázáno, že delší líbání má mnoho pozitivních účinků:

Během této chviličky dojde k vyplavení oxytocinu alias hormonu lásky, který snižuje stres a navozuje příjemné pocity, zmírňuje bolesti, zlepšuje spánek, podporuje imunitu, ale třeba také zvyšuje sexuální touhu.

Kdo třešeň hledá, najde…

První máj se nám už blíží, tak si začněte už nějakou příhodnou hledat. Bohužel mapu třešní už k dispozici nemáme, ale vy si určitě poradíte…. 

A co kdybyste se s projevováním lásky letos v máji trochu víc rozšoupli?

Zkuste naši speciální májovou výzvu!

 

 

*