Praktický postřeh ze života anebo co inspirativního se v knize Péče o lásku (mimo jiné) dočtete:
Přílivy a odlivy nebo taky tlusté a hubené chvíle může mít vztah jako celek i každý z parťáků. Každý prostě máme někdy příliv (nergie, touhy, chuti experimentovat…) i odliv toho všeho nebo jen něčeho. S přílivem přichází gejzír lásky, romantika, záře, síla, šťastné pocity „život je sladký“. Odliv s sebou nese odtahování, zatahování do sebe, šedo, temnotu, nudu nebo smutné pocity a beznaděj „život je těžký“.
Ideál jsou samozřejmě 2 přílivy. Setkat se taky můžete oba dva v odlivu – nic moc, ale aspoň jste na tom stejně. Ale často se stává, že bude jeden z vás v odlivu a druhý v přílivu. To je dobré mít na paměti, než začnete propadat panice, že je něco špatně a budou se už už rozjíždět tendence daný stav lámat přes koleno. Přijměte jako fakt, že někdy je i ten nejlepší vztah úplně plochý, nijak extra zajímavý, ano, místy i nudný – a vůbec to neznamená, že by nutně churavěl nebo v něm bylo málo lásky.
Naučit se přijmout princip přílivů a odlivů je otázka duševní zralosti. Úspěch tohoto procesu souvisí s budováním sebevědomí, využívání vlastních duševních zdrojů, podporou nezávislosti. Ale všechno jde a ten úlevný moment, který se přijetím dostaví, hodně stojí za to. Nepanikařte, někdy stačí prostě jen počkat na příliv!
ukázka z knihy Péče o lásku – praktická příručka umění milovat a být milován
Kapitola 2: Jakou lásku si uděláte, takovou ji máte!
0 komentářů