Přírodní lubrikační gely – na hrátky & na zdraví

  • Autor
  • Karolina

Nejpříjemnější způsob péče o ženské intimní zdraví

Zlatý zdravý prciny! Pálení, svědění, sucho nebo i jiné nepříjemnosti, které doprovázejí kvasinkové a různé další vaginální infekce, trápí poměrně dost žen. I mě, takže vím dobře, o čem tu mluvím. Přitom dobrá kondice intimních partií je pro ženy základ celkového pocitu zdraví a samozřejmě i nerušeného oddávání se sexuálním rozkoším a slastem.

Značka Good Clean Love mě zaujala hlavně tím, že přišla na to, jak spojit příjemné s užitečným. Týmu GCL se na základě vědeckých výzkumů podařilo vyrobit takové lubrikační gely, které berou v prvé řadě ohled na citlivost ženských intimních partií. Jsou vyrobené komplet z přírodních zdrojů – a co je přírodní, bývá přirozené… Lubrikanty GCL navíc kromě přirozené lubrikace podporují zdravou rovnováhu poševního prostředí, posilují schopnost regenerace a pomáhají s léčbou nejčastějších gynekologických potíží.

…Jestli to čte nějaký muž…pak čtěte pozorně dál, pánové – narazili jste totiž na skvělý tip na dárek pro svou milovanou ženu! Navíc nahlédnete do skrytých zákoutí ženského těla i duše (na vlastní nebezpečí…). 

Intimní zdraví (nejen) jako základ božského sexu

Za celou svoji intimní ženskou kariéru se mi u většiny gynekologických problémů právě přírodní cesta nejvíc osvědčila. Nejsem žádný bio fanatik, ale je to tak. Když jde do tuhého, skvělá je např. solná sedací koupel se směsí éterických olejů. Krok číslo dva dlouho jistil „Femáč“. Po této kombinaci sice potíže výrazně ustoupily, se sexem bylo ale většinou utrum až do další menstruace, která všechno spolehlivě „pročistila“.

Dámy, pokud na některé výše uvedené nepříjemnosti trpíte, asi už víte, že to chce pořádnou prevenci. I já jsem dlouho pátrala – nejlépe po nějaké v té nejpříjemnější možné podobě…

Na prevenci gynekologických nepříjemností je přírodní cesta ideální.

Produkty a la víc much jednou ranou mám totiž úplně nejradši. Na dobré kondici mých intimních partií navíc nezáleží jen mě, ale i mému muži. Proto jsme léta hledali nějaký fakt „zdravý“ lubrikační gel – takový, který by nepříjemnosti nezhoršoval, v méně lepším případě zmírňoval a v tom nejlepším případě přímo léčil.

„Femáč“ byl fajn, ale kromě naprosto příšerného nepraktického a asexuálního balení měl pro účely milostných hrátek i další mínusy. Ne vždy se chce člověku „zchladit“, když se má spíš „rozpálit“, že… Není ani přímo určený k erotickým hrátkám. Zkusila jsem shánět i jiné alternativy, ale rychle zjistíte, že prevenci intimních partií tea tree olej vládne. Obsahují ho i všechny ostatní rádoby „přírodní“ lubrikanty. Nic proti tea tree olejíčku, je to poklad, ale to se jinak zdravější lubrikační gel udělat snad nedá???

Good Clean Love – dobrá čistá láska, značka ideál

A světe div se, dá! Objevila jsem značku Good Clean Love a zajásala jsem – na první pohled vypadala skutečně jako značka ideál. GCL vyrábí zdravé lubrikační gely a produkty intimní hygieny z čistě přírodních zdrojů, bez tea tree oleje! Obsahuje šťávu z aloe vera, což je léčivka každým coulem, plus další přírodní blahodárné složky.

Originální složení produktů GCL bylo vymyšlené tak, aby i lubrikační gel nejen zpříjemňoval sexuální prožitky, ale zároveň pomáhal léčit kvasinkové i jiné vaginální záněty. Poslání lubrikantů Good Clean Love je celkově podporovat dobrou kondici vaginálního prostředí.

To všechno znělo tak dobře, že jsem si objednala hned dva produkty. S oběma jsem velmi spokojená, palce nahoru a vřele doporučuju na každý noční stolek! 

Zatím mám osobní zkušenost s produkty:

Lubrikační gel GCL proti zánětům a mykózám Almost Naked („Téměř nahá“)

GCL Gold s CBD (ten bohužel není momentálně dostupný, ale už mám alternativy – Obnovující lubrikační gel Good Clean Love nebo GCL Bio Nude).

Ale pojďme přece jen trochu od lesa….

Výhody lubrikačních gelů Good Clean Love v kostce:

  • imitují přirozenou lubrikaci, hydratují vaginální prostředí
  • vyrovnávají zdravé PH poševního prostředí
  • pomáhají uzdravovat kvasinkové i jiné vaginální záněty, které mívají u mnoha žen tendenci přecházet v chronické problémy a tím negativně ovlivňovat životní elán i kvalitu a kvantitu sexu
  • okamžitý „lék“ na nepříjemné pocity pálení, svědění, suchosti
  • testované a naprosto bezpečné v kombinaci s kondomy a erotickými hračkami všeho druhu (jsou bezolejové)
  • 100% přírodní složení – lubrikační složku tvoří přírodní šťáva z aloe vera a mořská řasa agar
  • neobsahují parabeny, ropné chemické složky, glycerin (všechny tyto chemické látky zhoršují stav vaginální sliznice)
  • jsou vhodné nejen pro těhotné a kojící ženy, ale i náruživé vegany

A jsou balené v normální tubě, a navíc pěkné, žádné trapné aplikátory, žádné nekontrolované bryndání do toaletní taštičky – hurá!

Lubrikační gel GCL Almost Naked

Na ten jsem vrhla jako první, téměř nahá…

Je příjemný, má fakt hodně jemnou konzistenci a nasládlou vůní vanilky a la lázeňská oplatka.

Při první aplikaci jsem cítila mírné svědění, ale za chvilku přešlo. Objevilo se pak ještě jednou po návštěvě bazénu. Evidentně je to signál, že prcina není úplně fit.

Byla jsem také dost zvědavá, jak se bude chovat „po“, míněno tedy po zaschnutí… V tomto ohledu jsem totiž dost fajnovka. A je to pašák! Nelepí a nemám vůbec potřebu si ho smývat. Další velké plus. 

Jediná drobná slabinka… Ukázalo se, že u nás v ložnici ta oplatková vůně působí trochu nepatřičně. Na mého muže až moc slaďárna. Mě samostatně to ale nijak nevadí, takže se stal z lubrikačního gelu Almost Naked můj osobní společník.

Objevila jsem díky němu kouzlo příjemného pocitu ze zdravé vlhkosti během celého menstruačního cyklu. Konečně pořádná prevence! GCL Almost Naked používám skoro každý den hlavně v druhé fázi menstruačního cyklu, kdy jsem ke kvasinkovým patáliím náchylnější. Pro lepší pocit, v rámci všední intimní hygieny.

Jako autoerotický parťák též naprosto perfektní.

Kamkoliv jedu, balím do toaletní taštičky. Nikdy nevíte, kdy (a na co!) se může hodit…(…Myslíte třeba před návštěvou bazénu…?)

Cena: 379 Kč (45 ml) nebo 439 Kč (120 ml) 

Když to vezmu vyloženě ekonomicky, super poměr cena / výkon. V porovnání s Femigelem nebo jinými kvalitními lubrikanty jasný vítěz.

Good Clean Love a letní zatěžkávací zkouška… 

Hodně jsem byla zvědavá, jak se GCL Almost Naked osvědčí v letním „terénu“. Touto zatěžkávací zkouškou prošel na jedničku. Dokázal mě spolehlivě a bleskově vytáhnout ze začínající bryndy, která na sebe nenechala dlouho čekat po krátkém pobytu v mokrých plavkách a vlahém večeru s popíjením prosecca. (Ano, s politováním musím konstatovat, že prosecco ve větším množství než malém nedělá mému močáku a intimním partiím dobře.)

Lubrikační gely GCL je skvělá prevence gynekologických patálií – a zdaleka nejen v létě!

Mezi námi děvčaty…

Člověk se pořád učí. Díky experimentům s léčivými lubrikačními gely Good Clean Love jsem si uvědomila, jak důležité, příjemné a vlastně normální je být niterně lehce vlhká – pořád. Zní to bůhvíjak sexy, na tom teď ale nesejde, prostě jak jinak to napsat…

Ráda bych tu apelovala, aby dámy používaly lubrikační gely Good Clean Love hrdě a častěji, než by si myslely, že je záhodno. Tedy zdaleka ne jen na sex! 

Nevím, kolik žen tento typ komfortu řeší nebo neřeší. Obávám se, že dokud se vyloženě neobjeví problém, ženy pocity sucha spíš neřeší. Možná se pletu, dámy, kéž by…

Dokonce se trochu bojím  i toho, že některé ženy se zdráhají používat lubrikační gel i na ten primární účel, na sex. Přitom suchost vaginy může být jeden z hlavních důvodů, proč  prožitky ze sexu nejsou takové, jaké by být mohly.

Nenechme si nikým (hlavně vlastními „hlásky“) namluvit, že lubrikační gel je trapné řešení, že bych měla být vlhká sama od sebe a když nejsem, tak jsem divná. To je blbost. Některá z nás jsme vlhká často a hodně (a pozor, znám i takové dámy, které se za to stydí…), někdo zase vůbec. Důvody jsou všelijaké. Lubrikační gely GCL nabízí řešení, které je jednoduché, dostupné a citlivě navržené podle choulostivých ženských potřeb – tak proč ho nevyužít?

Dámy, byla bych moc ráda, kdybychom celou věc začaly více vnímat jako otázku běžného komfortu, příjemného pocitu ze svého ženství a citlivého vnímání vlastního těla. Tolik z nás řeší vrásky, řeší strie a bůhvíco ještě, ale že je mi nepříjemně v rozkroku, to nám nepřijde až tak důležité. Ale je to důležité, a velmi. Hýčkejme, monitorujme, mapujme, ošetřujme své intimní říše.

Nejde tu úplně o sex, nebo jo, jde samozřejmě, ale v prvé řadě jde o příjemno a takovou běžnou základní rozkoš. Když pečujete o své intimní zdraví a příjemný pocit pohodlí, jste v úzkém kontaktu se svým ženstvím. A tříbíte citlivost a vnímavost těla – a to má pak za následek, že si budete i víc užívat sex….

No, to jsem trochu odbočila, testujme dále.

Lubrikační gel GCL Gold s CBD

O něco vychytanější kolega je lubrikant GCL Gold s CBD. Tato verze je obohacená o speciální léčivou složku z konopí a červené řasy.

Tenhle lubrikační gel splnil vysoko nad očekávání úplně všechno, co od pořádného lubrikačního gelu požaduji / požadujeme. Konečně po letech úplně jasná super volba!

Konzistence snad ještě jemnější než GCL Almost Naked. Lubrikuje perfektně a škála jeho využití je široká, vědecky prověřená a testovaná.

Lubrikace vydrží dlouho a pořád je příjemný, nelepí. Nemusíte ho použít tunu, což je fajn zejména z hlediska spotřeby.

Vůně je zcela neutrální, takže v rámci páru ani u citlivých nosů nenastal žádný problém.

Jediné negativum je, že tato speciální edice GCL je momentálně vyprodaná. Jak jsem psala výše, mám už vybrané náhradníky.

Cena byla trochu vyšší, ale opět, když vezmu poměr výkon / cena, úplně v pohodě.

Dobrá čistá láska prostě stojí za to!

Tak to bychom měli úvodní výlet do světa Good Clean Love. Ve zkoušení produktů GCL budu dál pokračovat. A nejen lubrikačních gelů. Protože jsem nadšený masér amatér a propaguji domácí masáže na všech frontách, chystám se vyzkoušet i oleje Good Clean Love. Tahle značka si mě prostě získala.

A ještě speciální tip na domácí hýčkání…

A na závěr pro vás mám speciální tip na tu výše zmíněnou záchrannou sedací koupel…. Kdysi dávno jsem vyčetla recept v knize Přirozené těhotenství a právě v těhotenství jsem si zvykla ji využívat. Těhotné ženy dobře ví, že kvasinkové a bakteriální infekce jsou strašák – čím méně gynekologických komplikací, tím méně pozornosti lékařů a tím hladší těhotenství i porod.

Kupte si v DM drogerii sůl z Mrtvého moře a pořiďte si kvalitní levandulový a tea tree éterický olej a růži v jojobovém oleji (prodává např. Bioaroma nebo Nobilis). Napusťte si do vany příjemně teplou vodu, množství „na sezení“ nebo i víc, podle chuti.

Do misky si nasypte cca 6 lžic soli a přiměřeně (6 – 10 kapek nebo jak vás nos povede) nakapejte levanduli / tea tree / růži. Levandule s růží klasické aroma tea tree oleje zjemní a výsledek je příjemná ženská vůně.

Nasypte směs do vany a třeba 10 – 15 minut relaxujte a omývejte se. Dýchejte až do břicha a do pánevního dna, soustřeďte se na svojí prcinu. Bude ráda! 

Po koupeli aplikujte jakýkoliv gel Good Clean Love, např. GCL Almost Naked.

Jak jsem říkala, mám ráda řešení a la víc much jednou ranou… Solná koupel nejen že uleví na fyzické úrovni, ale působí i aromaterapeuticky. Kombinace levadule, tea tree olej a růže (té nešetřete!) je mimořádně očistná a ženská. Povznáší ženskou duši.

Spojení s ženstvím v nás skrze smyslové prožitky i požitky je pro všechny ženy moc důležité. Ono u žen totiž nic není jen tak a jedno je propojené s druhým… Takže i zdánlivě obyčejná sedací koupel nebo zdravý lubrikační gel může mít daleko hlubší účinky než by se mohlo zdát!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*