Proč láska?

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Bill Olen - Flickr.com

ALL YOU NEED IS LOVE. Vše, co potřebujete, je láska. John Lennon 

Je to tak, v životě neexistuje nic důležitějšího než láska. A tuto úplně jednoduchou pravdu si nejlépe uvědomíme, když na nás sáhne smrt. Přiznávám, dosti morbidní úvod, ale je to tak. Ať v životě objektivně dosáhnete čehokoli, jste super bohatí a super úspěšní, máte úžasného muže nebo krásnou ženu, skvělé děti, život plný zajímavých zážitků a já nevím co ještě, ale přesto celým srdcem nemilujete a necítíte se milováni, budete jednou umírat nešťastní. Budete jednou umírat s tím, že váš život neměl tak úplně smysl. Nedopusťte to. Za žádnou cenu to nedopusťte. Život je moc krátký na to, abyste jím mrhali. Využijte každou možnost, jak svým milovaným sdělit, že je máte rád nebo ráda, že je milujete. Využijte každou možnou chvíli, abyste druhým věnovali svou pozornost, svou lásku. Láskou se ještě nikdo nepředávkoval. Naopak, láskou lidé kvetou a září.

Soustřeďte se na to, že budete rozdávat lásku. Když máte zrovna dobrou náladu a všechno je krásné, jde to skvěle, žádný problém. Dávejte lásku ale, i když vás něco trápí, když je vám do pláče nebo jste vzteky bez sebe. To je teprve umění. To je lásky řehole. Kolikrát stačí jedno slovo, jeden pohled, jeden dotek… A nezraníte svou milovanou osobu, naopak od ní získáte podporu a pochopení. Nebo se vyhnete zbytečné hádce a několikadennímu dusnu kdo s koho. K čemu ty všechny hry „aha, ty nemiluješ, tak já tebe teď taky ne a túdle, je to na tobě, já neustoupím, snaž se…“? Stačí, aby je jeden z vás odmítl hrát a všechno je jinak. Stačí, aby si jeden z vás uvědomil, že se stát může cokoliv, kdykoliv. Milujeme se a jsme tu teď, tady. Aleluja! Za chvíli to tak být nemusí. Připadá vám to jako citové vydírání? Haló, proberte se, to je život! Nehody, nemoci, blbé náhody, živelné pohromy… To všechno se děje. Takže jestli kolem sebe máte lidi, které milujete, milujte je doslova jako o život a za všech okolností. A jestli je vám tak strašně zle, že vám připadá, že se fakt na nic nezmůžete, tak si aspoň představte, že lásku jejich směrem vyzařujete. Kdo tomu, věří, věří, kdo ne, toho taková představa může pobavit. Každopádně je to lepší než nic.

6     DŮVODŮ PROČ LÁSKA

1)    Láska dává životu smysl. O smyslu života se toho už napřemýšlelo a napsalo mnoho, ale na smrtelné posteli vám většina lidí bez rozmýšlení řekne, že život bez lásky je fakt na nic a nejvíc litují toho, že svému muži nebo své ženě a své rodině DALI MÁLO lásky a že za lásku nebyli dostatečně vděčni.

2)    Láska nabíjí pozitivní energií. Pro skeptiky – existuje na to spoustu vyloženě „vědeckých“ studií. Lidé v láskyplných vztazích se cítí celkově lépe, zvládají lépe stresové situace a mají lepší imunitu. Už jste slyšeli něco o psychosomatice, nebo ne? A láska dokonce dokáže zmírnit i fyzickou bolest!

3)    Láska je taky sex a erotika, takže rozkoš, slast, blaženost, stavy totální relaxace. Máte tohoto v našem vystresovaném světě snad nadbytek??? Dovedete si představit, kolik nezadaní opuštění chudáci zaplatí za různé terapie, masáže nebo v horším případě za drogy a alkohol, aby si aspoň na chvilku vydechli?

4)    Láska je krásná. Známe to všichni – ta nejkrásnější ženská nebo chlapík v baru budou na 99% šťastně zadaní. Láska lidem nejen sluší, z lásky lidé dokonce dělají krásné věci – píší krásné knihy, malují krásné obrazy, staví krásné domy.

5)    Láska se vyplatí, je to dobrá časová a koneckonců i finanční investice. Vezmeme-li v potaz, že láska je smysl života a přináší radost, spokojenost, zdraví, potěšení, štěstí, slast atd. atd., pak poměr cena/výkon je u lásky naprosto nepřekonatelný.

6)    Láska zvyšuje sebevědomí a sebeúctu a dodává odvahu. Láska nás zbavuje břemen mindráků, dodává odvahu k hrdinským činům, změkčuje tvrdé a prosvětluje temné v nás. Naprostá většina zlounů a úchylů, jejichž šílené činy se na nás valí ze zpravodajství, tutově vyrostla bez lásky. Obklopte sebe a svou rodinu láskou. (A vykašlete se na zprávy.)

 

*