Realistická romantika

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Andreas Winter
  • www.andreaswinter.no

Romantické je vlastně všechno, co děláme z lásky pro naše milované muže a ženy. Romantické je všechno, co nás napadne, abychom druhému udělali radost. A když se to povede, uvidíte svou lásku zářit radostí, štěstím nebo „jen“ spokojeností. A protože láska funguje tak, že co dáš, dostaneš (mnohonásobně) zpět, máte se i vy na co těšit.

Nemusí to být veliké věci, mohou to být jen drobnosti, gesta. Hezká zpráva, pohlazení, polibek, snídaně do postele… Samozřejmě není každý den posvícení, ale díky romantickým každodenním drobnostem téměř skoro každý den může být – alespoň na chvíli. A pak můžete třeba i v ten zkurvený den usínat potěšeni touhle světlou radostnou chvilkou.

Ale romantika mohou být i veliké věci – odstěhovat se za svou láskou z rodné hroudy, požádat svoji vyvolenou o ruku, změnit kvůli druhému životní styl. Ano, ve vztazích je třeba dělat kompromisy. Ale někdy je také třeba říci: „Buď vůle tvá.“. A to je pak romantika jako prase. Velká romantika je ta rovina lásky, kdy víte, že něco udělá druhému velkou radost, protože je to jeho velký sen, protože to z nějakého iracionálního důvodu potřebuje, a vy do toho jdete, i když vám to připadá zbytečné, nepraktické, iracionální nebo podivné.

Opravdová romantika není růžově naivní. Naopak. Život je těžký. Někdy více, někdy méně, ale jednoduchý rozhodně není. Když někoho milujete, toužíte po tom, aby se měl dobře, aby byl radostný a spokojený. Snažíte se ho podporovat a plnit jeho sny. Děláte to proto, že víte, že sdílet s někým život v lásce je obrovský dar. Láska je lidská přirozenost, ale to neznamená, že je to také samozřejmost. Každý člověk po lásce touží, ale ne každý ji zažije. Romantické láskyplné chování je oslava společné lásky. Nikdy nevíte…, proto vědomě uděláte pro svou Lásku něco hezkého tady a teď.

 

*