Škola hlazení

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Guillaume Seignac
  • Public Domain

Beru to pěkně od začátku, ale jestli to je pro vás zbytečně od lesa, nemáte s dotýkáním problém (přijímat i dávat), přeskakujte nebo to vůbec nečtěte, neztrácejte čas.

Existují různá cvičení, která jsou zaměřená na poznání svého těla, vytříbení smyslů a prohloubení prožívání rozkoše a fyzického potěšení. Většinou vychází z tantry, ale pokud vám tyto východní systémy nesedí, nenuťte se do nich. Na západě toho bohužel moc nemáme, v tom nám křesťanská tradice odmítání těla jako potenciálního semeniště hříchu neprokázala zrovna dobrou službu. Nicméně dotýkání a hlazení vlastně není žádná věda (jako miminka a děti jsme byli lační po mazlení!), a když na to přijde, můžete se klidně stát samoukem. A to doslova.

Popsaný postup je zaměřený na ženy, ale role si samozřejmě vyměňujte, to je právě ta hra. Ženy jsou zde jako exemplární případ ze dvou důvodů. Pánové prominou, ale jednak jsou prostě krásnější a umět se jako žena předvést před mužem je mocný prvek společné sexuality (muži z toho doslova šílí!). A pak taky s tím mívají právě ženy častěji problém, protože se fyzicky více stydí. Stydí se za svoje tělo (špeky a spol. – cvičení tohoto typu skvěle zvyšuje fyzické sebevědomí a sebelásku) a stydí se ukázat a chovat se před vlastním mužem normálně koketně (protože výchova dívek velí, že takhle se chovají jen děvky – ale každá má právo znát veškerou svoji „výzbroj“ a naučit se ji používat přece!). Ale je důležité, aby si to vyzkoušeli i muži. Opět ze dvou důvodů: jednak zřejmě pozornost na jiné části těla než rozkrok nepatří do jejich hlavního autoerotického repertoáru a můžou si tak rozšířit obzory a důvod druhý je, že jedině tak budou přesně vědět, že to není úplně jednoduché obnažit se před druhým skrz na skrz. Takže tak, cvičení je stejné a dobré pro oba.

Mazlení a hlazení krok za krokem 

Fáze 1: Mazlete se nejdřív sami se sebou.

Udělejte si čas jen pro sebe, slaďte si všechno, jak potřebujete (hudba, světlo, prostředí), pohodlně se uvelebte (buď rovnou nahá, nebo částečně oblečená) a začněte zhluboka dýchat. Dech je pro spokojený život ve všech ohledech možná to nejdůležitější, takže se na něj soustřeďte a volně dýchejte. Nadechujte a vydechujte nosem, volně, cítíte, jak se břicho při nádechu nadouvá, při výdechu splaskne. Dýchejte, delší hluboký nádech – delší hluboký výdech – nádech – výdech. Vzdychněte si, uvolníte napětí: hluboký nádech nosem – zhluboka výdech pusou aaaaa (uvolníte tím i napětí vnitřních orgánů). Kdykoliv se budete nějak ztrácet a mít mysl moc rozptýlenou, vraťte se k dýchání, několikrát si vzdychněte. Dotýkejte se a hlaďte všude tam, kam dosáhnete. Je vám to nepříjemné? Kde? Proč? Nejde to „prodýchat“? Není to náhodou jen zaběhnuté negativní očekávání? Když to bude moc nepříjemné, přestaňte. A zkuste to zase jindy. Udělejte si na sebe a svoje tělo čas – ve vaně, v posteli před usnutím… Chce se vám z toho plakat? Tak si poplačte. Uvolňování fyzických bloků je velmi intenzivní a téměř vždy spojené s potlačenými pocity, které se najednou dostanou na povrch a pláč je velmi očistný a úlevný. Příště to bude lepší. Postupně, pomalu, začněte pozorovat a cítit své tělo. Je pěkně teplé, vláčné, krásné. Cítíte vlny tepla nebo naopak chladu. Někde vás brní, někde necítíte vůbec nic. Věnujte se této fyzické relaxaci, jak často chcete, jak intenzívně chcete. Pokud to tak cítíte a je to pro vás přirozené, doveďte svou rozkoš až k orgasmu, ale jestli ne, je to úplně jedno. Nejde o orgasmus ani bůhvíjaké extatické tance, tady jde o vnímání a pozorování vlastního těla a kůže.

Autoerotické bádání – klíč k úspěchu

Existují samozřejmě anatomicky zajímavější oblasti než jiné. Ženám (ale i mužům) doporučuji prozkoumat prsa a bradavky (pokud tedy zrovna nekojíte, to bývají prsa citlivá a vůbec i jinak naladěná a stejně máte asi úplně jiné starosti…). Víte vůbec, že anatomicky se stimulací bradavek leccos děje i „tam dole“? No jestli jste pár dnů po porodu kojila, tak to asi víte. Co možná nevíte, že na stejném principu to funguje, i když už dávno nekojíte. Když si intenzivně stimulujete bradavky, pochva a děloha se přirozeně jemně stahuje, po chvíli začnete přirozeně vlhnout a vůbec se to všechno příjemně svírá a svrbí. Konkrétní prožitky záleží na individuální citlivosti, po chvilce se tělem můžou klidně začít šířit orgasmické vlny. Taky to může být i trochu nepříjemné, hlavně ze začátku. Ale to bývá přesně ta nepříjemnost, kterou stojí za to se pokoušet překonat a nenechat se jí navždy odradit.

Jsem „nekontaktní“

Považujete-li se za „nekontaktní“, hlaďte se programově. Dejte si to prostě za úkol. Soustřeďte se na dech a hlaďte se. Počítá se samozřejmě i vtírání voňavého pleťového mléka po sprchování nebo to provozujte ve vaně atd., to je úplně jedno. Ať se snažíte si namluvit cokoliv, tělo je tělo, potažené citlivou kůží plnou nervových zakončení, a tím pádem touží po dotýkání a hlazení. Už jste se někdy setkala s nějakým „nekontaktním“ miminkem? Pochybuji, a ani vy jste takové dítě nebyla. Vaše „nekontaktnost“ jsou psychické bloky, traumata a problémy dlouhodobě usídlené v těle. Pokud na tom zapracujete, rozpustíte je. Jeden za druhým, nejde všechno hned, bude to delší proces. Jasný signál, že jste na nějaký takový blok „kápla“ je právě pláč nebo smích (hysterický, nekontrolovatelný). Jestliže jste v životě zažila nějaká opravdu vážná traumata, chce to samozřejmě odborné terapeutické vedení. Nedivte se, pokud by vám takové cvičení vyvolalo nepříjemné zážitky a vzpomínky. Ať už procházíte jakoukoliv terapií a řešíte jakékoliv problémy, neopomíjejte své tělo. Všechno je v něm uložené. Když začnete se svým tělem komunikovat, věnovat mu pozornost, s láskou o něj pečovat, odmění se vám tak jako žádná terapie na světě. Rozpuštění i sebemenšího fyzického bloku – pouze vlastním úsilím nebo pak s pomocí partnera – je obrovská úleva. Jakoby vám kolem srdce praskla nějaká pevná obruč, která vás drží zkrátka. Pokud se vaše tělo vzpírá dotykům, berte to jako zprávu, že mu máte věnovat o to větší pozornost. Půjde to pomalu, ale půjde to.

Škola dotyků a hlazení s partnerem 

Fáze 2: Mazlení a dotýkání s partnerem

Není kam spěchat, záleží na tom, do jaké míry s doteky máte problém. Čím větší, tím pomaleji samozřejmě postupujte. Nestyďte se za to, že to tak máte, ať jste v jakémkoliv věku. Můžete být na sebe naopak hrdí, že s tím chcete něco dělat. Buďte oba dva nesmírně trpěliví. Všímejte si i těch nejmenších pokroků – tohle mi předtím vadilo, když se mě dotýkal tady, tak mě to dřív lechtalo a teď je to fajn. Je to příjemné, cítím takové mravenčení, teplo, chlad… Naučte se pozorovat své tělo. Když budete nervózní – a nejspíš zpočátku budete – soustřeďte se na svůj dech. Když budou převládat nepříjemné pocity, přestaňte. Postupné probouzení smyslů hmatu a přijímání doteků je prostě proces. Když se vám nedaří soustředit nebo se propadáte do nepříjemných pocitů, soustřeďte se na dech. Delší hluboký nádech – delší hluboký výdech – nádech – výdech. Vzdychněte si, uvolníte napětí: hluboký nádech nosem – zhluboka výdech pusou aaaaa. Naučte se dechem vrátit k prožívání těla.

Gro celého cvičení je, ukázat svému milovanému muži, jak jste nádherná, když prožíváte fyzické potěšení a rozkoš. Bude to možná z počátku těžké, ne možná, ale určitě, budete se stydět a nebude se vám moc chtít, ale udělejte to. Jste ŽENA, takže jste statečná a dokážete toho tolik, že stoprocentně dokážete i tohle. Zkušenosti, které jste se svým tělem získala během sebeobjevování, uveďte do praxe. Jednak si o nich můžete se svým mužem promluvit a např. mu říct, kde jste zjistila, že vám doteky jsou příjemné a kde naopak ne, jak intenzivní dotek vás baví atd. Ale možná bude úplně nejlepší to rovnou ukázat.

Prakticky pak před sebou máte 2 úkoly: dotýkat se sama sebe před svým mužem a pak nechat svého muže, aby se vás dotýkal, aby vás hladil a mazlil. Oba úkoly můžete zvládnout při jedné příležitosti nebo je rozdělit do dvou, to je celkem jedno, nechte to, jak se budete cítit. Pro ženy je důležité, aby kolem byla hezká, příjemná atmosféra, vůně, pohodlí (a proboha hlavně žádné kňourající děti na doslech!). Dobrý tip je připravit i nějaké jídlo vhodné ke konzumaci v posteli nebo na pohovce, udělat si pauzu, dát si společně sklenku vína nebo čaj, cokoliv, co máte oba rádi, a nazí spolu nejdřív společně pojezte a dívejte se na sebe. Smějte se, ale sledujte svá těla i vážně a s veškerou pozorností. Buďte kreativní a nebojte se udělat, co vás napadne. A až vás začne partner hladit, sledujte své tělo a sledujte i jeho. Mějte oči otevřené, aspoň chvílemi. Považujte to oba za erotické dostaveníčko, ze kterého sex (nejspíš) nebude. Nebo možná bude, ale spíš to berte tak, že ne. Ženy si často stěžují, že se jich muži jinak než při sexu nedotýkají, takže tímto vám to váš milenec může vynahradit. Jestli se vám samotné nechce, nenechte se v vnutit do intenzivní masturbace, to není cíl. Cíl není ani orgasmus. Cíl je, abyste se dotýkala sama sebe a cítila se příjemně.

Cvičení hlazení pro pokročilé / fajnšmekry 

Zbystřete si smysly, abyste prohloubili prožitky rozkoše. Zavažte si oči šátkem a dotýkejte se svého partnera po celém těle nejprve rukou, pak vyzkoušejte různé materiály – sametové rukavice, kožešinky, masírovací drsné rukavice a jiná škrabátka (schválně, co kdo pozná). Fantazii se meze nekladou. Berte to jako hru.

Upozornění: Dámy, během veškerých společných aktivit tohoto typu máte přísný ZÁKAZ komentovat špeky, shazovat se a říkat o sobě ošklivosti. To je tak pitomý nešvar a je to jako byste si na čelo napsala „Nemám se ráda.“ Dělá to hodně žen, jakmile se na ně soustředí pozornost, takže to si prostě zakažte. A vůbec, nejlépe se to úplně odnaučte!!!  

Filmová inspirace: Na téma milenecké intimity a fyzických bloků je zajímavé shlédnout americký film Doteky (v originále Bliss) z roku 1997, i když teď už ho těžko seženete. Je o mladém manželském páru, který prochází krizí, žena se přizná, že orgasmus jen předstírá a manžel je z toho psychicky zdrcený. Žena se dostane k zajímavému učiteli, ukáže se, že problém je daleko závažnější, nicméně mysteriózní „učitel lásky“ jim pomůže objevit netušené možnosti milování. O kvalitě filmu si můžete myslet cokoliv, na ČSFD to pěkně sepsuli, já znám tedy rozhodně horší filmy. Nicméně ve filmu popsaný mechanismus – léčení psychických bloků a zábran skrze fyzické doteky a hluboko prožité milování – opravdu funguje.

 

 

*