Muži, kteří doma pomáhají, mají víc sexu

  • Autor
  • Loverotika

Ano, uznávám, je to taková oddechová „senzační“ zpráva, ale na každém šprochu pravdy trochu, pánové… Jsou na to studie, píší se o tom knihy a když si uděláte osobní průzkum, dozvíte se to samé. Iniciativní pomoc mužů je zatraceně sexy!

V rámci dlouhodobého výzkumu v proslulé Laboratoři lásky Dr. Gottmana se ukázalo, že u párů, v nichž se muž ochotně podílí na práci v domácnosti, muž i žena shodně označují svůj sexuální život za uspokojivý.

V jiné studii Dr. Gottmana na toto téma ženy vypovídaly, že pokud jim muž pomáhá, mají na sex větší chuť.

Upřímně, ono to není nijak extra překvapivé. A možná zdaleka nejde jen o pocity podpory a pomoci, ale hlavně o ušetřenou energii. Když přilítnete domů z práce, cestou nakoupíte a posbíráte děti z kroužků, doma s nimi děláte úkoly a pak vás čeká ještě příprava večeře, nádobí, nějaký ten úklid, prádlo a spol., po vykonání všech záležitostí padnete do postele jak podťatý strom. Ne, opravdu nejsme super hrdinky. Ještě jsem neslyšela od žádné ženy, že by ji pocit fyzického vyčerpání nabudil ke žhavému sexu.

Takže jestli chcete, pánové, aby vaše žena měla chuť na sex, pomáhejte jí. Jestli máte pocit, že vaše žena všechno zvládne a pomoc nepotřebuje, ještě jednou se zamyslete. Možná vás už jen přestala o pomoc žádat, protože jste jí opakovaně pomohl neochotně a měl jste nepříjemné řeči, odvedl jste polovičatou práci, přišel jste s křížkem po funuse nebo jste na to zapomněl. Na nabídnutou pomoc musí být spolehnutí, jinak to nefunguje.

Správná žena dokáže všechno zvládnout sama. Správný muž jí to nedovolí.

Z těch studií vyšlo najevo, že nejde ani tak o faktické množství práce, kterou muž dělá. Nejde o to, jestli oba dělají stejný díl nebo ne. Žena je žena a často jde o pocity. Záleží tedy na tom, jestli má žena pocit, že pomáháte dost a jestli jste flexibilní a vyjdete jí vstříc, když je třeba. A to nejlépe zjistíte, když se jí prostě zeptáte, s čím by potřebovala pomoc. Nebo zjistěte, které práce dělá nerada a dělejte je vy. Určitě si nějak poradíte.

Iniciativní pomoc ze strany muže je hodně sexy a je přece škoda toho potenciálu nevyužít, nemyslíte? Schválně to někdy zkuste – nabídněte se, že uklidíte po večeři / obědě celou kuchyň a pošlete svou milou, ať si dá koupel nebo si jde odpočinout.

Sex skutečně začíná často v kuchyni. A všechno pozitivní je předehra, na to nezapomínejte…

*