Vědecky ověřeno – s úsměvem jste zdravější a atraktivnější

Úsměvem ku zdraví!
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Mark Daynes Unsplash.com WikiArt.org

Úsměv a smích má mnoho pozitivních účinků. Je vědecky prokázáno, že úsměvy a smích zlepšují nejen náladu, ale i celkové zdraví, protože snižují hladinu stresových hormonů a podporují imunitu. S úsměvem také lépe vypadáme a lidé nás považují za důvěryhodnější.

Mona Lisa a nejslavnější úsměv

Mona Lisa a nejslavnější úsměv na světě…

Navíc je usmívání nakažlivé, a teď se dostáváme k lásce v praxi a umění milovat. Tělo je doslova naprogramované úsměv oplatit, tím pádem zlepšujeme náladu a zdraví všem lidem kolem sebe. No není to úžasné? Úsměv je krásný projev lásky, kterým podporujeme všeobecné zdraví!

Další dobrá zpráva je, že úsměv nemusí být ani úplně spontánní. Takže příště, až se budete cítit pod psa nebo se vás začne válcovat stres, nasaďte úsměv!

„Někdy je tvá radost zdrojem tvého úsměvu, ale někdy může být tvůj úsměv zdrojem tvé radosti.Thich Nhat Hanh

Fyzické účinky úsměvu

Jeden úsměv a v mozku máme úplné ohňostroje veselí. Mozek a celý lidský organismus miluje, když se usmíváme. Úsměv aktivuje vyplavování neurotransmiterů, které mají na starost dobrou náladu – dopamin, endorfiny a serotonin. Tím se zbavujeme stresu, na fyzické úrovni relaxujeme, snižuje se tlak i srdeční tep.

Chcete být atraktivnější? Usmívejte se!

Kromě antistresových a antidepresivních účinků bylo také dokázáno, že vypadáme atraktivněji a důvěryhodněji. Více nám to sluší prostě. Jestli chcete na někoho zapůsobit, usmívejte se. A vědci také zjistili, že úsměv v kombinaci s očním kontaktem je doslova vražedná kombinace – takoví lidé jsou považováni u opačného pohlaví za nejatraktivnější. Úsměv + oční kontakt = nikdo vám neodolá.

Další zajímavost – když se na vás někdo usměje, aktivuje se vám v mozku „centrum odměny“ a cítíte se lépe. Takže každý úsměv je vlastně dobrý skutek!

Pozitivní účinky úsměvu – shrnutí

  • Snižuje stres a úzkost
  • Zlepšuje náladu – zvyšuje hladinu endorfinů
  • Zvyšuje fyzickou atraktivitu
  • Je nakažlivý – automaticky šíříte dobrou náladu a podporujete zdraví všech kolem sebe
  • Prodlužuje život (to vyplývá z výše uvedeného samo sebou)

„Nikdy se nedozvíme, kolik dobra může způsobit jediný úsměv.“ Matka Tereza

A na závěr doporučuji shlédnout mimořádně krásný a poučný filmík o kouzlu úsměvu a chvály… Věnujte mu 20 minut, skutečně stojí za to!

Scénář / režie: Kurt Kuenne, Hlavní role: TJ Thyne; A Theatre Junkies Production, 2008

Zdroj: PsychologyToday.com, YouTube.com

1 Komentář

  1. krásný a dojenný

*