Sčítejme dary a neberme se tak vážně

  • Autor
  • Loverotika

To si moc přeji – nejen pro sebe, pro nás pro všechny.

Pokora a schopnost lehkého nevážného nadhledu člověku neuvěřitelně usnadňuje život a všechny milostné i nemilostné vztahy.

Nevím, jak vy, ale mě ten advent a vánoce přivádí dovnitř, k tomu, co je opravdu důležité. A ve světle takových úvah si říkám, že se často bereme až moc vážně. Svoje problémy, názory a postoje někdy příliš řešíme. O to těžší pak je vnímat druhé s citem a soucitem.

Každý máme nějaká trápení, nejen já, ale i ostatní. Jedeme v tom všichni. Poměrně často se dostanete k nářkům, že ten a ta nemiluje tak, jak by si ta nebo ten představoval. Ale jen proto, že vás někdo nemiluje tak, jak byste chtěli, ještě neznamená, že vás nemiluje, jak nejlíp umí!

Věčný boj: Realita vs. očekávání a představy. Milujeme tak, jak nejlíp umíme!

Tak až půjde z tlustých do tenkých a budeme usazeni v té negativní optice a prožívat své trápení jako konec světa, zkusme s tím trochu zabojovat. Zkusme to, přátelé! Vždyť o co skutečně jde? Je to opravdu tak vážné?

Zkuste přestat sčítat trápení, problémy, zklamání a přejděte ke sčítání darů a kladů. Ono to jde vlastně ruku v ruce – když si začnete uvědomovat, co pozitivního se událo, v čem jste dobří a co se vašemu muži povedlo nebo proč je vaše žena tak skvělá, bude se vám žít lépe a radostněji.

Všímejte si kolem sebe dobrého a pokuste se při tom sčítání na nic nezapomenout. Naučte se to dělat každý den. Když dosednete po práci do pohovky, když uléháte ke spánku. Sčítejte dary. A pozor, počítá se úplně všechno!

Kdybyste náhodou nevěděli, kde začít…

-Žiju. Hurá!

-Mám kolem sebe lidi, kteří mě milují.

-Mám střechu nad hlavou. Jsem v teple.

-Jsem zdravá.

-Z kohoutku mi teče pitná voda!

-Z kohoutku mi teče teplá voda, to je už úplný luxus.

-Nemám hlad.

-Mám oblečení. Mám krásné oblečení a mám ho víc, než potřebuju.

-Povedlo se mi….

-Podařilo se mi vyřešit…

-Naučila jsem se lépe zvládat…

-Splnila jsem si sen…

Koncem roku dost houstne energie všude kolem nás. Všechno je ztěžklé očekáváním. Ani se nenadějete, a situace se na ostří nože vyhrotí. Všichni toho máme moc. Ale o co vlastně jde? Naše nervozita a nasranost k tomu všemu jenom přidá. Co nás skutečně trápí? V jakém měřítku a jakou optikou tak situaci cítím? Dokážu se aspoň na chvíli oprostit od svých představ a otevřít se lásce?

Vyzkoušejte to, aspoň o svátcích. V situacích, kdy byste se normálně uzavřeli a pohroužili do temnot, otevřete se. Projevte dobrou vůli, nenechte se strhnout ke konfliktu. Když nevíte, co pozitivního říct, klidně jen mlčte a usmějte se. Aspoň svátečně, co vy na to?

Sčítejme dary, přátelé. A neberme se pořád tak ukrutně vážně!

*