Kdybych to věděla, kdybych to býval věděl…!

  • Autor
  • Karolina
  • Fotografie
  • Unsplash.com

Teorie kdyby a nesplněné touhy

Jó, kdyby byly ryby… Kolik asi skončilo lásek jen proto, že si lidi neřekli, co kdo chce a potřebuje. Nebo to řekli, ale jen to tak pípli, a to bylo málo. Nebo to říkali a ten druhý jejich touhám a snům nepopřál sluchu.

Šťastné páry chápou, že jeden z cílů manželství je pomáhat si navzájem plnit své sny. John Gottman

A pak je to k vzteku, protože vidíte svého milovaného bývalého nebo bývalou, jak nadšeně dělá v novém vztahu přesně ty věci, po nichž jste VY tak toužili. Jenže toužit je málo.

Není na co čekat

Život je strašně krátký. Proto musíte říkat zřetelně a jasně, po čem toužíte, co si přejete, co v životě chcete. A jestli po tom toužíte fakt super hodně a svého muže či ženu milujete, běžte po tom jako pes. Jasně, leccos se vám do puntíku nesplní, a možná to třeba prostě ani není reálně splnitelné, ale můžete se k tomu aspoň symbolicky blížit. Je to zvláštní, ale mnohdy to dokonce úplně stačí!

Někdy se jedná o velké věci, které nelze splnit hned a chce to trpělivost. Ale někdy to jsou i úplné drobnosti a blbosti. Jeden nikdy neví, jak velkou váhu i úplná prkotina může mít. Lidská duše je v tomhle nevypočitatelná.

Proboha, kdybych věděl, že je pro ní tak důležitý chodit na procházky!

Já bych s ním na společný výlety na kole přece klidně taky jezdila.

Proč mi neřekl, že má v posteli rád různý oblečky? Mě by to nevadilo…. 

Víš co mi řekla, že jí prý chybělo? Že jsem jí vůbec neobjímal nebo jí nedal pusu jen tak. 

Sdílejte své touhy, sny a přání

Začal nový rok, tak to symbolicky vyloženě láká začít s něčím nově a jinak. Zkuste třeba právě tohle – začněte si se svým parťákem víc povídat o tom, co se komu honí v hlavě za touhy. Touhy mají totiž obrovskou moc. A to jak pozitivní, tak negativní. I jen částečně splněná touha může znamenat průlom ve vztahu směrem k lepšímu, dokáže prohloubit vzájemnou lásku a oddanost. Ale platí i to, že nesplněné nebo zanedbávané touhy dokáží dlouhodobě odcizovat lidi a dokonce i rozvracet celé rodiny.

Tak si na to dejte bacha a sdílejte. Ne na sociálních sítích. Sdílejte se svým partnerem a pěkně osobně, z oka do oka, ze srdce do srdce, co se vám honí hlavou. Protože nikdo není jasnovidec. A touhy a sny se taky časem mění, takže musíte udržovat své mapy pořád aktuální.

Jít s kůží na trh a dát najevo, co opravdu chcete, chce odvahu. Ale stojí to za to! Poměrně často se stává, že jsme mile překvapeni odezvou.

Vzájemná podpora

A když už vám partner sděluje, co chce, a říká to zas a zas, neberte to na lehkou váhu. Naslouchejte. Nikdy potřeby a touhy svého protějšku neshazujte nebo neodsuzujte. Každý z nás má za sebou leccos a to leccos je naprostý originál. Takže víte starou belu, proč je zrovna to nebo tamto pro druhého tak důležité. Berte to jako holý fakt. Ještě jednou: nikdy nevíte, jak velkou váhu i úplná prkotina může mít.

Snažte se vyjít vstříc. Jakkoliv. Každá snaha se v lásce počítá.

 

 

*