Drobné fyzické příjemnosti I – škrábání na zádech

Skrabani na zadech
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Wikipaintings.org

Možná vám to přijde k smíchu, ale škrábání na zádech se může stát docela zásadním prvkem na cestě k lepšímu prožitku vlastního těla i společné fyzické lásky a sexu. Banální škrábání a hlazení na zádech může být tím nejmilejším projevem lásky, jaký svému muži nebo ženě můžete dát! Vezmeme-li rovinu vyloženě fyzickou, pak neznám snad nikoho, komu by škrábání na zádech nebylo příjemné. Dobré poškrabání na zádech je naprostá fantazie. A není divu, vždyť i na zádech máme tisíce nervových zakončení a jejich stimulace je nejen velmi příjemná, ale i blahodárná. Škrabání a hlazení zad pomáhá uvolnit různé svalové zatuhlosti a bloky a je to perfektní relaxace.

Aktivita škrabání na zádech se dá pojmout ale také symbolicky a edukativně. Pokud nejste ohební jako jogíni, jen těžko se pořádně na zádech poškrábete sami, tudíž o to musíte prostě někoho poprosit. Můžete se tedy tímto způsobem dobře naučit přirozeně a naprosto konkrétně požádat o uspokojení své potřeby. Týká-li se to škrabání na zádech, málokdo bude mít vyloženě problém požádat druhého „poškrábej mě prosím na zádech, tam a tam, tam ne, ještě trochu doleva, níž, jo, víc, přesně tak…“. Dojde-li ovšem na sex, je s takovouto jasnou komunikací amen a to je škoda, princip je totiž pořád stejný. S jedním kamarádem jsme během dlouhé debaty o sexu došli k závěru, že by lidé ke svým vzájemným potřebám v sexu měli přistupovat právě jako ke škrabání na zádech. Jasně a mile druhého požádat co, jak, kde a kdy potřebují. Výrazně by přibylo spokojených a uspokojených párů.

„Naučit se tak používat pouhých devět slov a dost lidem by to obrátilo sexuální život k lepšímu. Ta slova jsou nahoru, dolů, doprava, doleva, víc, míň, rychleji, pomaleji a dobrý.“ Dr. J. Richard Cookerly

A od škrabkání na zádech je jen krůček k laické masáži zad, zadku, nohou, no v podstatě čehokoliv. To chce tedy víc času a pár propriet. Dám vám i nějaké konkrétní tipy ve speciálním článku. Chci tím ale říct, že jestli umíte někoho poškrabat na zádech, máte v sobě potenciál i k celé škále dalších aktivit.

*