Držte se za ruce – jako za mlada!

držení za ruce - doteky léčí
Držtení za ruce má pozitivní vliv na zdraví
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Unsplash.com

Ano, pěkně jako za mlada, milenci v texaskách, držte se za ruce. Když někam jdete, když sedíte u televize, jedete autem, čekáte na výtah nebo při jakékoliv plonkové příležitosti, vezměte se na chvilku za ruce. Je to milé gesto a v situacích, kdy fakt na nic jiného není síla, držet se chvilku za ruce zvládnete úplně vždycky. Romantika expres. 

Pánové, buďte iniciativní

Jako žena vám můžu říct, že je to fakt příjemný pocit. Být po boku svého muže a držet se s ním za jeho mužnou tlapu mě vždycky potěší, pookřeju, dodá mi to klid. O to více, když si tento fyzický kontakt muž sám vyžádá! Berte to jako dobrou radu od zkušené kamarádky, nasbíráte tak u své ženy i dost plusových bodů. A vy sexuchtiví nezapomeňte, že VŠECHNO JE PŘEDEHRA. Každá pozitivní interakce. Takže jak se naskytne příležitost, popadněte svojí ženu za ruku!

každodenní romantika - držte se za ruce

Držení za ruce má pozitivní účinky

Jak to tak bývá, i ta nejbanálnější gesta mají svůj smysl. A držení za ruce má dokonce jeden ze základních smyslů – hmat. Ruce jsou perfektní senzory. Opakovačka z anatomie: konečky prstů a špička jazyka patří k nejcitlivějším místům na těle. Podle tlaku, teploty a vůbec celkového pocitu hodně poznáte. Jestli je člověk v napětí nebo je naopak uvolněný, jestli je otevřený nebo se drží zpátky, prostě celkově jaká energie sálá a proudí. Když chcete, můžete to dokonce i ovlivnit a vědomě sálat pozitivní energii. Dobrým láskyplným držením ruky se dá lecjaké napětí poměrně rychle uvolnit. Bez jediného slova a expresně tak můžete vyjádřit svou lásku a péči.

Ale je tu ještě další rovina. Držení se za ruce je navíc i zdravé. Je vědecky dokázáno, že každý dobře míněný dotek, byť jen krátký, harmonizuje tep a krevní tlak, snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu a zvyšuje hladinu hormonu oxytocinu, hormonu lásky, který má mnoho dalších zajímavých účinků (např. působí proti bolesti). Letmé pohlazení, držení za ruce, objetí, poplácání po zádech – to všechno pozitivně ovlivňuje celý lidský organismus.

Miluju tě a ruku na to!

Zmínila jsem, že jako žena mám držení za ruce obzvlášť ráda a je to tak proto, že jako mnoho žen jsem ráda o lásce pravidelně ujišťována. Projevy lásky se prosím pěkně nedá předávkovat, skutečně ne. Každé gesto vyjadřující lásku je důležité a potěší, nenechá mě totiž na pochybách. Je to prostě pozornost a ta je vždycky tou nejlepší prevencí košatění různých nepodložených domněnek a teorií nebo postupného vzájemného odcizování.

Jak známo, do hmatu vkládáme my lidé velkou důvěru. Na co si můžu sáhnout, to bez debaty existuje. Je to zajímavé, hmatové vjemy jsou takové komplexní, zapojují hned několik mozkových center. Poznání hmatem jako by bylo hlubší, bližší, jasnější. Proto je dotyková láska enormně důležitá v jakékoliv formě a v jakémkoliv stadiu vztahu.

Držení za ruce funguje na principu za málo peněz hodně muziky. Zapomeňte na to, že za ruce se drží a vodí jen čerstvě zamilovaní nebo páry na dovolené. Držte se za ruce kdykoliv to jen jde a užívejte si to. A sem tam přidejte pohled do očí a pusu. Tak nějak vypadá péče o lásku v každodenním provozu. Nic složitého.

 

 

*