Držte se!

každodenní romantika - držte se za ruce
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • FreeImages.com

Já nevím, je to taková banalita, možná není nutno o tom psát. Ale jednou je to portál o lásce, tak to sem prostě patří. Držte se za ruce. Když někam jdete, když sedíte u televize, čekáte na výtah nebo při jakékoliv plonkové příležitosti, vezměte se za ruce. Je to milé gesto a v situacích, kdy fakt na nic jiného není síla, držet se chvilku za ruce zvládnete úplně vždycky. Romantika expres.

Apel na muže – buďte iniciátor. Jako žena vám můžu říct, že je to fakt příjemný pocit. Být po boku svého muže a držet se s ním za jeho mužnou tlapu mě vždycky potěší, pookřeju, dodá mi to klid. O to více, když si tento kontakt muž sám vyžádá.

Jak to tak bývá, i ta nejbanálnější gesta mají svůj smysl. A držení za ruce má dokonce jeden ze základních smyslů, hmat. Ruce jsou perfektní senzory. Opakovačka z anatomie – konečky prstů a špička jazyka patří k nejcitlivějším místům na těle. Podle tlaku, teploty a vůbec celkového pocitu hodně poznáte. Jestli je člověk v napětí nebo je naopak uvolněný, jestli je otevřený nebo se drží zpátky, prostě celkově jaká energie sálá a proudí. Když chcete, můžete to dokonce i ovlivnit a vědomě sálat pozitivní energii. Dobrým láskyplným držením ruky se dá lecjaké napětí poměrně rychle uvolnit. Bez jediného slova a expresně tak můžete vyjádřit svou lásku a péči.

Zmínila jsem, že jako žena mám držení za ruce obzvlášť ráda a je to tak proto, že jako mnoho žen jsem ráda o lásce pravidelně ujišťována. Každé gesto vyjadřující lásku je důležité a potěší, nenechá mě totiž na pochybách. Je to prostě pozornost a ta je vždycky tou nejlepší prevencí košatění různých nepodložených domněnek a teorií nebo postupného vzájemného odcizování. Jak známo, do hmatu vkládáme my lidé velkou důvěru. Na co si můžu sáhnout, to bez debaty existuje. Je to zajímavé, hmatové vjemy jsou takové komplexní, zapojují hned několik mozkových center. Poznání hmatem jako by bylo hlubší, bližší, jasnější. Proto je dotyková láska enormně důležitá v jakékoliv formě a v jakémkoliv stadiu vztahu. Držení za ruce funguje na principu za málo peněz hodně muziky. Zapomeňte na to, že za ruce se drží a vodí jen naivní zamilovaní nebo páry na dovolené. Držte se za ruce kdykoliv to jen jde a užívejte si to. A sem tam přidejte pohled do očí a pusu! Tak nějak vypadá péče o lásku v každodenním provozu. Nic složitého.

 

1 Komentář

  1. Pingback: Procházka je hit! | UMĚNÍ MILOVAT.CZ

*