Výhody milování bez hormonální antikoncepce

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Unsplash.com

Největší výhody nehormonální antikoncepce? Lepší ženské sebevědomí, podle mě i lepší zdraví a zcela určitě lepší kreativnější sex.

Brát hormonální antikoncepci začíná být pro čím dál tím více žen nepřijatelná alternativa. Možnosti tu naštěstí jsou, žádný strach. A spolehlivé. Společná zodpovědnost je navíc vyvážena i mnoha pozitivy!

Sex bez hormonální antikoncepce?!

Proč vlastně milování a život bez hormonální antikoncepce, když je to přece tak jednoduché a riziko otěhotnění minimální? Důvody jsou různé a nechtít hormonální antikoncepci je v pořádku. Jestli vám váš gynekolog hormonální antikoncepci nutí a má kecy, že ji nechcete, raději snad doktora změňte. Pochopení a citlivý přístup je v ordinaci gynekologa důležitá kvalita.

Abyste mě pochopili správně, já nejsem zarytý odpůrce léčebných prostředků klasické medicíny. Léky všeho druhu jsou obrovská pomoc, mají své místo a je to zázrak, kam až lékařská věda došla. Určitě existují i případy, kdy je zrovna hormonální léčba potřebná a má své opodstatnění. Hormonální antikoncepce je ale něco trochu jiného a pokud pro mnoho žen převážily negativní účinky nad pozitivními, povyk ze strany lékařů není na místě. Zvláště, když existují spolehlivé metody nehormonální antikoncepce bez jakýchkoliv negativních účinků.

Vymyslet společně antikoncepční systém, který vám bude nejlépe vyhovovat, je zajímavý motivační a inspirativní prvek, který může mimořádně obohatit sexualitu v dlouhodobém vztahu. 

Apel na muže

Respektujte a podporujte přání své ženy vysadit hormonální antikoncepci a už se k ní nikdy nevrátit. Upřímně, měli byste ji k tomu dokonce i sami pobízet! Nenechte se převálcovat prezentovaným názorem v médiích. Když na internetu trochu zapátráte k tématu přírodní nehormonální antikoncepce, zjistíte, že se o ni navzdory mediální masírce zajímá čím dál tím více a více žen. Vyjděte své ženě vstříc – můžete tím nakonec jen získat. Garantuji vám, že vedlejším produktem bude daleko zajímavější sex. A vy, dámy, poslouchejte své tělo a poslouchejte svou duši. Nejste v tom samy!

Hormonální antikoncepce a její paradoxy

Když to vezmeme přímo od toho milování… Dlouhodobé užíváni antikoncepce snižuje u mnoha žen chuť na sex! To přece nedává smysl, že? Vždyť právě díky antikoncepci by si mohla žena bezstarostně užívat. Celé noci klidně! Kvůli komu a čemu tedy ty pilulky vlastně bereme?

Čím dál častěji se setkávám s osobními příběhy, kdy ženy mají z antikoncepce depky, necítí se ve své kůži. Píše se i v odborných kruzích, že ženy s predispozicí mají při užívání hormonální antikoncepce sklony k vážným depresím. A ty se musí léčit vy víte čím… A antidepresiva, jak známo, utlumí chuť na sex už totálně. Takže proč do sebe pak ty hormony cpát? Kvůli hezké pleti? To snad nemůže myslet nikdo vážně!

V diskusích vídám i dost ošklivé vyjádření na konto mužů, ale já tyhle úšklebky a pohrdlivé řeči nemám moc ráda. Ani z úst žen vůči mužům, ani obráceně. Zcela určitě existují pohodlní trubci, pro které je hormonální antikoncepce nejjednodušší řešení, aby jim žena byla „k dispozici“ kdykoliv. Ale ve vztahu jsou vždycky na všechno dva, na soulož tedy zcela určitě. Chce to prostě otevřenou upřímnou komunikaci.

(Říkám u mnoha, dost…, co na to studie a počítač nevím, ale je mi to celkem jedno. Prokázané to ale už je, pátrejte sami, této problematice se u nás dlouhodobě věnuje např. dr. Helena Máslová.)

Tajemství ženského těla

Antikoncepce zplošťuje přirozený hormonální okruh. Jenže právě cyklické výkyvy a citlivost jsou to, co dělá ženu ženou. Možná právě díky přirozenému menstruačnímu cyklu zažijete pořádný uragán přirozených látek, které se při sexuálním vzrušení a orgasmu vyplavují do těla. A pak ho chcete znovu a znovu. Je to taková laická představa, to nepopírám, ale to dlouhodobé zasahování do přirozeného ženského hormonálního systému z nás žen dělá takové spící panny odpojené od ženství a prožitku hlubokého fyzického potěšení.

Nemenstruovat není úplně normální. Můj odžitý názor. Menstruační cyklus má svůj význam a jeho vědomé přijetí a prožívání je důležité pro to, aby se žena hezky „zabydlela“ ve svém těle. Cyklus každá žena průběžně prožívá různě – zažívá příliv i odliv energie, nejen fyzické a psychické, ale i ryze sexuální. To všechno je dobré prozkoumat sama za sebe i s partnerem. Přizvěte partnery do svého ženství, povídejte jim někdy o tom, kdy a jak se v rámci menstruačního cyklu cítíte, na co máte chuť. V čem se pro vás prožívání menstruace změnilo např. po porodu a tak. Možná o tom s vámi váš muž nebude sáhodlouze diskutovat, ale stropro bude rád, že to ví. Největší zmatek nadělá to, že ženy si takové věci střeží pro sebe, nemluví o tom – a muž „neví, co se děje“. A některé ženy čekají, že „mu to dojde přece samo“. No, nedojde. Druhá věc je, že my samy po tom musíme pátrat a znát své tělo i duši.

Naše sexualita není hotová záležitost, vyvíjí se a mění a je třeba si změn tužeb všímat a sdílet je.

Plodny a neplodny, to je oč tu běží

Druhů nehormonální antikoncepce je více. Kondomy, pesary, cervikální kloboučky, to jsou možnosti bariérové. Jsou i různé spermicidní gely, u nich ale ta spolehlivost asi není zcela ideální. Generálně to dokáže řešit tělísko.

Za sebe můžu jednoznačně doporučit, abyste si vychytali cyklický systém plodných a neplodných dnů. Vzhledem k tomu, že můj muž je sexuálně natolik zralý a zdatný v tom smyslu, že umí svou ejakulaci perfektně ovládat a orgasmus prožívá nezávisle na ejakulaci, je to pro nás ideální a naprosto bezpečná a spolehlivá volba.

Muž musí mít o průběhu cyklu a plodnech stejný přehled jako vy. Může pak dokonce sám fungovat jako informační varovný systém.

Já si ale potřebuju být naprosto jistá, protože vnitřně vím, že další dítko prostě nechceme a blízká zkušenost potratu byla strašidelná. Proto jsme tuto metodu zkombinovali a v rámci plodných dnů to jistí klasický kondom, pokud se neoddáváme jinému erotickému potěšení. To už je pak variabilní.

Základní schéma je jasné: Když zjistíte plodné a neplodné dny, můžete se v těch neplodných více či méně odvázat. Je třeba samozřejmě zodpovědně zvážit případné důsledky, přerušovaná soulož je prostě sichr. V rámci plodných dnů to chce více kreativity, jak se vzájemně potěšit. Na výběr je buď abstinence klasické penetrační soulože penis-vagina nebo bariérové řešení kondom a spol. Také můžete v těchto dnech probádat celou říši jiných sexuálních rozkoší a slastí (erotické masáže, masturbace a další a další způsoby uspokojování – je jich hodně – pátrejte, experimentujte!)

Řekl snad někdo sexuální abstinence?!

Abstinence zní pro muže možná hrozně a vlastně je to i moc silné slovo. Pokud abstinence, pak se může týkat jen klasické penetrační soulože penis-vagina. Existují ale i bariérová řešení kondom a spol. Můžete v těchto dnech ale také probádat celou říši jiných sexuálních rozkoší a slastí (erotické masáže, masturbace a další a další způsoby uspokojování – je jich hodně – pátrejte, experimentujte!)

Sex přece zdaleka není jen „učebnicový“ penetrační styk. Pravda je taková, že sex je daleko kreativnější a pestřejší. A to chcete! Nehormonální antikoncepce je jen jeden z praktických důvodů, který vás vybízí k většímu sexuálnímu rozletu.

Největší výhody nehormonální antikoncepce

  • Společná zodpovědnost, lepší komunikace, lepší sex

Láska je týmová práce a asi tou úplně nejtýmovatější součástí je milování včetně dělání či naopak nedělání dětí. Vymyslet společně antikoncepční systém, který vám bude nejlépe vyhovovat, je zajímavý motivační a obohacující prvek. V prvé řadě musíte o sexu prostě mluvit, a to je vždycky dobré. Každá promluva to se mi líbí / to se mi moc nelíbí / to vůbec / to nechci vás posouvá dál, prohlubuje se intimita, porozumění a souznění. Ono také nic není jasně dané navždy. Naše sexualita není hotová záležitost, vyvíjí se a mění a je třeba si změn tužeb všímat a sdílet je.

  • Kreativnější sexuální život

Jak se píše výše… V rámci plodných dnů zkoušejte, experimentujte, bádejte. Když vás kondomy a pesar nebaví, nevadí. Existuje přece tolik jiných možností vzájemného i individuálního potěšení! Během plodných dnů se vám otvírá zahrada nevšedních sexuálních rozkoší a hrátek, směle do toho. Orální sex, hlazení na tisíc způsobů, mazlení, dráždění, masturbace… Ano, jako za mlada. Rozvíjíte tak svou sexualitu, citlivost, zažijete různé druhy vzrušení, nové prožitky.

Rozmanitost v sexu ženy milují a potřebují ji. Nepodléhejte mýtu, že ženy nejsou tolik na sex. Jak říká Nicole Deadone: „Ženy chtějí i sex z běžného „jídelníčku“, jen nemají každý den chuť na steak!“

Berte to tak, že erotická kreativita plodných dnů uspokojují právě ženské touhy po sezónních specialitách.

  • Poznání vlastního těla a přijetí ženství se vším všudy

To je prosím výhoda k nezaplacení. Obrovský zisk, který povyšuje kvalitu života každé ženy o řád výš. Znát pořádně své vlastní tělo, přijmout v něm probíhající procesy a díky této hluboké znalosti ho mít ráda a jednat s ním v souladu, to je úplně jiná životní liga. Absolutní top. Přirozeným vedlejším účinkem je vyšší sebevědomí a sebeláska. A vnitřní klid, méně stresu.

Jak plodné a neplodné dny stanovit

Chce to trochu vaginálního bádání (které nikdy není na škodu) – základní je zjišťování charakteru poševního hlenu, případně „chování“ děložního čípku, i citlivost prsou leccos napoví. Pokud chcete mít ještě větší jistotu, pak měření bazální teploty.

Co je psáno, to je dáno, takže hodit na papír a pěkně do tabulky. Na to jsou skvělí chlapi, tabulky většina z nich miluje a uvidíte, že tuto aktivitu si rádi vezmou za úkol. Muž musí mít o průběhu cyklu a plodnech stejný přehled jako vy. Může pak dokonce sám fungovat jako informační varovný systém.

Na vyloženě přesné hlídání plodných a neplodných existují i jednoduché přístroje, které jsou spolehlivé a investice do nich se rozhodně vyplatí. Než jsem se k nim dostala, tak jsme si vychytali vlastní systém, takže ozkoušené je nemám. Ale v Německu na ně už dávno přispívají i pojišťovny a gynekologové je běžně doporučují.

Doporučím vám pár zdrojů, kde se tomuto tématu odborníci podrobně věnují a najdete u nich další potřebné informace:

Přirozená antikoncepce – symptotermální metoda

Speciální přístroj – počítač, např. NaturComp

A další a další články, stačí zadat do Googlu  „nehormonální antikoncepce“.

Přirozené milování se vším všudy

A když už jsme u přirozených metod antikoncepce, tak vám doporučím jednu přírodní vychytávku, kterou vyzkoušenou mám a je skvělá a najde své využití nejen v rámci erotické kreativy – zdravé lubrikační gely od Good Clean Love. Pro ženy, které trpívají na vaginální mykózy a další nepříjemnosti, nebo mají často pocity suchosti, je to absolutní must-have. Lepší než „femáč“. Od značky Good Clean Love mám vyzkoušené už skoro všechny druhy a jsou skvělé. S vaginálními problémy pomáhají preventivně i akutně a pro účely sexuální fungují perfektně.

No tak, je to trochu elaborát, pardon. Ale k osvětě stran nehormonální antikoncepce jsem nějak přispět musela. Rozhodně není třeba se jí bát – když se vychytá, je spolehlivá stejně jako metody hormonální a nemá žádné diskutabilní vedlejší účinky. Naopak, milování bez hormonální antikoncepce má v dlouhodobém vztahu mnoho skvělých výhod!

 

*