Procházka je hit!

umění milovat - procházka je hit
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • FreeImages.com

Chodili spolu z čisté lásky…. V časopise Psychology Today jsem narazila na jeden zajímavý průzkum a jeho ještě zajímavější závěr. Ptali se mladých lidí, co by zařadili na seznam nejoblíbenějších romantických aktivit / projevů lásky. Nejednalo se sice o nějakou bůhvíjak početnou skupinu dotázaných, nicméně výsledky byly poměrně jednoznačné.

A šli jsme všichni tři: on a já a naše ruce mezi námi. T.M. Plautus

Představte si, na celé čáře zvítězila mezi romantickými aktivitami PROCHÁZKA. Na první místo ji shodně zařadila většina mužů i žen. V pořadí dalších projevů lásky jako je držení za ruce, líbání, květiny, milování, posezení u krbu a drobné dárky se muži a ženy už trochu rozcházejí.

Nejlepší romantika pro dva – procházka

Vycházejme tedy z toho, na čem se obě pohlaví shodnou. Pravda je, že taková procházka má hned několik výhod: 

  • Pohyb. Chůze je nejpřirozenější, tudíž i nejzdravější, nejjednodušší a nepříliš náročná fyzická aktivita, při níž vám zbyde dostatek sil na povídání a sledování dění kolem sebe.
  • Láska v jiném světle. Vidíte milovanou osobu ve vnějším prostředí a můžete si všímat, co nebo kdo jí zaujme, co nebo kdo se jí líbí nebo naopak nelíbí. A obráceně – můžete také sledovat, koho zaujala vaše milovaná osoba. Konkurenční prostředí je spravedlivé a týká se obou. Je to dobrá šance vidět svého muže nebo ženu v jiném než domácím světle.
  • Dění a zajímavosti okolo vás je živná půda pro konverzaci všeho druhu. Záruka, že si máte o čem povídat a navzájem se o sobě něco dozvědět. Ale jen tak si spolu někdy mlčet je taky fajn.
  • Fyzický kontaktdržte se za ruce, zavěste se do sebe, tiskněte se k sobě.
  • Oba máte příležitost pro nečekané romantické kousky – utrhnout nenápadně kytku, vzít s sebou nepozorovaně nějaké občerstvení, sejít z cesty a užít si nějaké erotické dobrodružství atd.
  • Pro ženy je to dobrá příležitost se pěkně svůdně oháknout, trochu se předvést (mám tedy na mysli obyčejnou procházku schůdným mírným terénem, ne horskou túru!).

Takže choďte na procházky. Jen tak. Je to po všech stránkách zdravé. Pro vztah je to velmi příjemné občerstvení. Jako byste byli na chvíli na dovolené, s tím rozdílem, že procházka v okolí bydliště je téměř zadarmo.

Udělejte si na sebe čas. V době, kdy člověk pořád trčí v práci nebo u počítače a pak před televizí nebo zase před počítačem (nebo před obojím), jsou společně strávené chvíle s maximální pozorností o to víc důležité a nutné.

Procházejte se spolu a užívejte si to, jako za mlada. Není totiž pravda, že taková ta slepá zamilovanost s dlouhodobým vztahem nemá vůbec nic společného. Zamilovanost je i v dlouhodobých vztazích, ale objevuje se spíš v takových záblescích, příjemných chvílích, když je hodně dobře, tak možná i obdobích. A ty chvíle společnou lásku znovu a znovu potvrzují a oživují.

 

2 Komentáře

*