Letní výzva – pravidelné partnerské masáže nohou

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Unsplash.com

Masáž nohou patří mezi sladké fyzické příjemnosti, které si můžeme navzájem s láskou dopřávat. Masáž chodidel je blaho. Domácí amatérská masáž nohou je krásný projev láskyplné péče, který má skvělé účinky na všech fronátch – prohlubuje intimitu ve vztahu, uvolňuje fyzické napětí a celkový stres. 

V létě dostává kůže na nohou dost zabrat, je suchá jak troud, tak proč nespojit příjemné s užitečným? Kdo maže, ten jede!

Zkuste to aspoň na dovolené, nejlépe ale po celé léto. Pozor, je to návykové! Vytvořte si se svým mužem / svou ženou pravidelný večerní rituál masáže nohou. Může být v podstatě jakkoliv dlouhá, klidně i expresní stačí, ale jestli to jen trochu jde, neodbývejte se.

Pánové, jak říká odborník na lásku, Dr. John Gottman, všechen pozitivní kontakt je předehra, ale zase úplně okatě se sexem nepočítejte. Užívejte si masáže jako příjemce i dárce prostě „jen tak“. Ženy touží po fyzickém kontaktu, pro vás možná „asexuálního“ rázu, ale musíte vzít v potaz, že u ženy je všechno propojené… A možné i je, že se z chodidel vyklube zajímavá erotogenní zóna!

Taková masáž nohou rozhodně není jen tak „něco“!

Čím mazat – masážní oleje a tělové balzámy

V létě to chce na suchou kůži ideálně nějaký těžší výživný kalibr. Buď nějaký olej, klidně jednodruhový (mandlový, jojobový, kokosový apod.) a jestli se chcete nechat oblažit i vůní, přidejte pár kapek oblíbeného éterického oleje nebo si vyberte namíchanou masážní olejovou směs. Nebo mám i jeden super příjemný praktický tip, kdybyste se s olejem nechtěli trápit – tělové balzámy z bambuckého másla, které jsou v tužší konzistenci a rozpustí se v ruce (BioAroma, Omorfia). Prodávají větší balení a využití je v podstatě univerzální – mazat tím můžete sebe i komplet celou rodinu v rámci péče po opalování. Rozpouští se hned v kontaktu s pokožkou a krásně voní po jasmínu.

A jestli se chcete fakt hodně pohýčkat nebo řešíte nějaký problém s chodidly (rozpraskané paty, puchýře apod.), luxusní a velmi hojivý je bio balzám na chodidla od Inlight. To je fakt takový poklad a výborný tip na dárek. Málokdo si dovolí zrovna do péče o nohy investovat více peněz, ale můžu vám jen říci, že v tomto případě to fakt stojí to. Další skvělý balzám v bio kvalitě speciálně určený k péči o chodidla je od Balm Balm

Kkdyž jsme u těch mazacích tipů, které hojí a pomáhají na různé nepříjemnosti, pak vám také můžu osobně doporučit regenerační krémy Energy, na bolavé nožky Artrin, kvůli kožním patáliím Protektin.

Ale v zásadě platí, že čím mažete, to je vlastně podružné. Hlavní je, že máte zájem o svého parťáka tak krásně pečovat!

Jak masírovat – základní postup domácí masáže nohou

Hlavní je se prostě nebát a chtít druhému udělat dobře. Můžete chodidlo mnout, hníst, hladit, střídat různý tlak – jak vás napadne. Určitě nezapomeňte na prsty, projděte je pěkně jeden po druhým, procvičte a rozhýbejte palce, povytáhněte.

Můžete také někdy zkusit použít nějaké masážní pomůcky – „ježky“ nebo oblázky. Nechte se vést, ať vám partner/ka řekne, co se mu/jí nejvíc líbí, co je naopak nepříjemné. Trochu oblast masáže rozšiřte – od nártů jeďte i směrem ke kotníkům, hlaďte chvilku i lýtka / holeně / kolena.

Nejlepší je inspirovat se u profíků. Vybrala jsem vám pár videí a návodů, kde můžete odkoukat dobré fígle:

  • Úplně nejzákladnější postup, jak někomu namasírovat nohy najdete na WikiHow.
  • Zevrubná masáž chodidel, komentář v angličtině – dobré fígle, ukázka různých hmatů – jestli neumíte anglicky, nevadí, dívejte se…

  • Letem světem thajská masáž chodidel – zajímavá inspirace, jak využít i masážní pomůcky

  • Ti z vás, kdo se chtějí stát vyloženě mistry maséry, se možná budou chtít dozvědět i základní oblasti reflexní masáže. To už je vyšší dívčí a chce to více pozornosti a studia – existují na to semináře a kurzy. Přehled od našich největších odborníků na reflexiologii, manželů Patakyových:

  • Návod – uvolnění ztuhlého krku a napětí v hlavě

 

 

*