Masážní suvenýry z dovolené

  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Karolina Rauschertová

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale z dovolené u moře si můžete domů přivézt i pár skvělých přírodních pomůcek na masáž. Kameny. Jste-li už trochu pokročilejší masér amatér či masérka amatérka, můžete je použít jako kameny na speciální masáž nohou nebo je využít podobně jako profi kameny lávové na domácí masáž s horkými kameny. 

Jedna zcestovalá delegátka mi říkala, že Češi patří mezi největší dovozce kamenů a mušlí z dovolené. Ráda bych tedy tímto své krajany inspirovala – i zdánlivě nejobyčejnější dovolenkové trofeje se dají zajímavě využít k utužení vzájemné lásky a potěšení!

Vlastní souprava masážních kamenů

Nejlépe se hodí kameny oblázky, příjemně hladké.

Najděte si na pláži vlastní soupravu 10 a více kamenů. U 8 hledejte takovou velikost, aby se vám a vaší ženě nebo vašemu muži vešly mezi prsty – to znamená malé, tenčí. Zbylé 2 nebo i víc nechte různé – do dlaně, klidně i větší. Nejlepší je samozřejmě nejdříve vyzkoušet, jestli všechny dobře sedí. Nebo si jich nasbírejte víc, ať máte pak při masáži z čeho vybírat…

 

Masáž nohou s kameny – jak na to

Připravte si k masírování nohu podle svého obvyklého postupu, k namazání použijte olejíček nebo balzám na chodidla (úplný zázrak je v letních měsících balzám Inlight).

K uvolnění můžete použít už i jeden z těch větších kamenů – jemně jím přejíždějte po chodidle, vynakládejte různý tlak. Když je chodidlo uvolněné, nastrkejte do mezírek mezi prsty kamínky. Postupujte pomalu, žádný spěch. Je potřeba komunikativní spolupráce – masírovaná osoba musí říct, jestli to je příjemné, jestli to příliš netlačí a tak.

Když jsou všechny kameny usazené, pokračujte v jemné masáži chodidla, pokud je všechno příjemné, vyzkoušejte i hodně šetrně ohýbat prsty. Kdyby to bylo moc, některé kamínky vyndejte, v mezerách mezi palcem a ukazovákem a prsteníkem a malíkem je ještě chvíli nechte. Podle reakcí masírované osoby si s tím prostě pohrajte.

Netradiční kamínková masáž nohou je skvělá hned z několika důvodů:

  1. Poznáváte svoje tělo: prsty na nohou jsou v rámci fyzické péče dosti opomíjené, mezery mezi nimi ještě více a svaly, které v těchto partiích máte (ano, máte tam svaly…!), jsou ochablé chudinky. Výsledek je ten, že prsty na nohou vlastně jen tak bezvládně leží, aktivní je tak maximálně palec. Kdo je ochablé nemá, dokáže prsty na nohou jen tak z plezíru odtáhnout od sebe (ne jen palec, všechny!). Nevím jak vy, ale já takových lidí moc neznám. Když svalíky na prstech u nohou nepoužíváte, hůř funguje i svalová základna celé klenby a chodidla. Masáž – cvičení tohoto typu vám pomůže si systém fungování svalů na chodidle a prstech uvědomit a procvičit.
  2. Když tomu dáte šanci, můžete pozorovat, jak se ochablé partie pomalu probouzí k životu. Počáteční pocit může být nepříjemný až bolestivý – ale je to taková zvláštní bolest, přechodná, která nejspíš povolí a pak si to najednou, ani nebudete vědět jak, začnete užívat a nastoupí příjemno. Pokud ani s nejlepší vůlí příjemno nenastoupí a bolí to jak ďas, prostě s tím přestaňte. Zkusit to můžete zase někdy jindy a uvidíte, jestli vás to pustí dál. To je dobrá paralela ke všem ostatním ochablým nevyužívaným partiím na těle – jejich probouzení jde často přes nepříjemné až bolestivé pocity, které posléze povolí a pustí vás k příjemným slastným prožitkům.
  3. Masáží nohou obecně a i touto speciální děláte pro celé tělo strašně moc. Chodidla – i prsty a meziprstí – jsou protkaná reflexními dráhami, které na nohou začínají, a jejich masírováním nepřímo pozitivně ovlivňujete aktivitu všech orgánů a celého těla. Probudí-li se k životu prsty u nohou, zlepší se vám celková stabilita těla. A ještě k těm orgánům – narazila jsem v časopise Marianne na vyjádření naší nejlepší sexuální koučky Gaji Julie Poupětové, že masáží chodidla se k aktivitě probouzí i klitoris, což by se dalo využít v rámci předehry.
  4. Kameny mohou jako masážní prvek obzvláště ocenit všechny zimomřivé osoby. Můžete si tak udělat variaci na masáž lávovými kameny. Ta má svůj jasný postup a i ty kameny jsou speciální, ale trochu to napodobit jde i doma. Kameny se dají nahřát v teplé vodě (jen buďte opatrní, aby kámen nebyl až moc horký, vyzkoušejte to nejdřív na sobě) a pak krásně prohřejí chodidla nebo i jiné části těla. Studené nohy nepodceňujte, mohou být překážkou k pořádnému uvolnění a slastným pocitům. Teplé nohy jsou základ! Nahřátý kámen je ovšem o dost přitažlivější alternativou chlupatých asexuálních ponožek (nicméně pánové, není-li zbytí, účel světí prostředky…).

Masáž nohou je krásný a příjemný společný rituál péče o vzájemné potěšení. Je-li navíc ještě takhle parádně vyšperkovaný suvenýry z dovolené, bude o to zajímavější. Buduje úžasné společné zážitky, vzpomínky, rituální prvky (schválně od jakého moře si přivezete ty nejlepší a časem nejoblíbenější kameny..).

A mohou se stát krásnou dekorací na nočním stolku, která je v případě potřeby vždy po ruce….

Umeni_milovat_srdce_kameny

Další četba aneb staňte se domácím masérem amatérem:

*