Sebeláska, autoerotika, masturbace a pozitivní účinky na zdraví

Masturbace a autoerotika - pozitivní účinky - přehled
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • Ticiano Veccelo
    Venus of Urbino
    WikiArt.org

Umění (po)milovat se

Autoerotika se má k sexu jako sebeláska k lásce. Na mysli mám samozřejmě vlastní erotické uspokojování, nikoliv erotické hrátky v autě. Činit sám sobě potěšení sexuálního rázu je fyzická sebeláska. Je to nezbytná podmínka dobrého sexuálního zdraví. Autoerotika je intimní sebeláska. Na vlastní kůži si zkoušíte dávání lásky, něhy a pozornosti a zakoušíte potěšení a rozkoš. Když budete umět dávat sami sobě, budete umět dávat i druhým a budete lépe umět od druhých i přijímat.

Jednou z největších výhod celé plejády autoerotických hrátek je nezávislost. Když společné sexuální potěšení není z jakéhokoliv důvodu možné, je to cenný zdroj uspokojení. Sebeláska a autoerotika jsou perfektní odrazové můstky i v dobách, kdy ve vztahu evidentně nejste s něčím spokojeni a nevíte, kde začít. Svého parťáka nezměníte – když už, můžete ho vyměnit, ale třeba to nechcete nebo ještě nevíte, co chcete. Co ale udělat můžete, je začít od sebe. Snažte se vyvarovat toho, že své uspokojení zúžíte jen na škemrání a nátlak na svého partnera nebo partnerku. Ono to většinou ani nefunguje.

Autoerotika vs. masturbace

Autoerotika úzce souvisí s masturbací, ale nelze ji jen na to zúžit. Obecně to znamená vnímat sám sebe jako přitažlivou bytost, přijmout svou živočišnou sexualitu a těšit se z ní. Autoerotika se promítá do života v daleko širším smyslu – jak o svá těla pečujeme, jak se oblékáme, jaké vůně a barvy volíme a dokonce i co jíme a vůbec jak žijeme. Láskyplná péče o vlastní tělo by měla patřit mezi přirozenou součást života. Mějme svá těla rádi. Jsou našimi věrnými nositeli na tomto světě. Tělo je chrám.

Nejdůležitější je vnímat své tělo pozitivně. Zejména ženy, ale i dost mužů, s tím má problém. Bohužel. Přijmout svoje tělo takové, jaké je, není díky mediální masírce bůhvíjak jednoduché. Ale jde to, když se chce. A ten, kdo je rodičem, by k fyzické sebelásce měl vést své děti. V prvé řadě to znamená důsledný zákaz před dětmi negativně komentovat své vlastní tělo nebo nedej bože postavu a proporce svých ratolestí. Přijměte jako svatou pravdu, že ve výsledku je úplně jedno, jestli jste hubení nebo tlustí, máte prsa velká nebo malá, jste takoví nebo makoví. Když si věříte a máte se rádi, přitáhnete lásku, ani nevíte jak. Důkazem budiž mnoho párů, na pohled možná trochu bizarních, ale absolutně spokojených. Každý má jiný vkus a každý si najde to své.

Zakažte si negativně komentovat své tělo (i v rámci vnitřního dialogu). Soustřeďte se na to, co se vám na sobě líbí. 

Autoerotické cvičení č. 1 -Zrcadlo, zrcadlo….

Základním autoerotickým cvičením je pozorovat své nahé tělo v zrcadle, dotýkat se ho a v duchu chválit – to jde i v rámci každodenní hygieny. Soustřeďte se na to, co se vám na vás líbí. Myšlenky typu „fuj, tady mám hnusný špek“ vymazat a nahradit třeba „jé, já mám tak jemnou pleť / krásné oči / vlasy…“.

Jestli jste to ještě nikdy neudělali, prohlédněte si pozorně i svoje přirození. Milovat je není pro mnoho lidí vůbec automatické. Mnozí se jich štítí. Ale i své kundalíně a penisu vyjádřete uznání a lásku. Zaslouží si ji. Tyto partie jsou zázračně vybaveny! Jednak dokáží stvořit nový život – a to je zázrak zázraků – a jednak dokáží generovat božské blaho. Dokonce se stává, že tvoří obojí současně! Má to jen jeden háček: musíte se je naučit dobře používat, chce to vychytat dobrý prstoklad.

A dobrý erotický vztah k vlastnímu tělu může začít už sotva ráno vstanete – úsměvem do zrcadla.

Inspirace, dámy! Diego Velazquez – Venušina toaleta.

Pozitivní účinky masturbace

Rozkoš a uvolnění jako super efektivní protistresový nástroj

Při fyzické rozkoši a orgasmu se do těla vyplavují samé příjemné látky, které zklidňují tělo, navozují pocity hlubokého uvolnění, dobré nálady a štěstí. Orgasmus působí jako přirozené antidepresivum, ale také např. zlepšuje spánek.

Orgasmus jako elixír mládí

Podrobnější info včetně seznamu všech těch příjemných hormonů a dalších vědeckých poznatků najdete ve speciálním pojednání o orgasmu. Orgasmus je prostě senzační věc a zaručeně nejpříjemnější anti-ageingové opatření.

Podpora imunity a lék na bolest hlavy

Sexuální vzrušení a orgasmus zvyšuje hladinu bílých krvinek. A oxytocin, která se do těla vyplavuje, zdaleka není jen „kojící“ hormon, má mimo jiné i analgetické účinky. Díky němu se přirozeně zvyšuje práh bolesti až o 40%, při orgasmu dokonce o 100%. Přičteme-li prokrvení mozku, výsledkem je účinný lék proti bolesti hlavy.

Skvělé cvičení pánevního dna

Masturbace je zdravá pro muže i pro ženy. Při sexuálním dráždění a orgasmu se stahují svaly celé oblasti pánevního dna, tím pádem se pořádně prokrvují, okysličují a posilují. Pánevní dno je důmyslný systém několika svalových vrstev a cílené vědomé ovládání jeho svalů je jemná práce, kterou lze docílit jen pravidelným tréninkem. Zároveň je to ta nejlepší prevence potíží s prostatou včetně rakoviny u mužů a prevence inkontinence u žen. Čím lépe jsme schopni pánevní dno ovládat a vědomě používat, o to intenzivnější i delší orgasmy prožíváme. Svaly jsou svaly a musí se používat. Neznám trénink, za který by byla tak blažená odměna!

Ženám v rámci masturbace vřele doporučuji vlastní vaginální sebe mapování.

Udržování dobré sexuální kondice a zvýšení libida

Čím častější sex a bohatší sexuální podněty, tím více myšlenek a chuti na sex, a tím více sexu. Vědecky dokázáno. Pánevní dno je protkané nervovými receptory. Když je pravidelně trénujete, reagují svižněji a slast, kterou vyvolávají je intenzivnější a delší, než když zahálí. S každým dalším orgasmem se rozšiřuje a prohlubuje orgasmický potenciál, více si sexuální vzrušení užíváte a tím pádem po něm i více toužíte… Logické, ne?

Nejlepší studijní materiál pro milence a milenky, zdravý rozvoj sexuality a lék na sexuální poruchy

Vědět, co vám dělá dobře je základ spokojeného sexuálního života. Samozřejmě, milenec nebo milenka vás obohatí o mnoho dalších způsobů a prožitků blaha, mnohé z nich ani nejsou vlastnoručně proveditelné nebo by vás ve vlastní fantazii třeba nenapadly. Ale ta základní nota, z níž lze vždycky vyjít nebo se k ní v případě potřeby vrátit, ta by měla vzejít od vás. Je to něco jako manuál. Vypilovat svůj vlastní masturbační styl a nebát se jej předvést nebo jinak zprostředkovat svému milenci či milence je nejjednodušší způsob, jak o několik řádů pozvednout společný sexuální život. Jinak to je hra na kočku a na myš, metoda pokus omyl, a ta může být časem dost únavná, nezábavná a nemusí nést to nejlepší ovoce.

Jsme bytosti erotické, tak nás pánbůh stvořil… Michelangelův Adam – erotika v umění par excellence.

Všeho moc škodí?!

Ano, i tady to platí. Jestli jste líní věnovat se společnému intimnímu vyžití i přes evidentní zájem svého parťáka, ale v ústraní masturbujete jak o život, je něco prohnilého ve státě dánském. Upadnout do masturbačního stereotypu na úkor společných sexuálních aktivit nevěstí nic moc dobrého. Možná to bude chtít nalít si čistého vína a s citem si o společném sexuálním životě popovídat. Možná nastalo období proměny sexuálních tužeb, možná máte problémy jinde, ale do sexu se promítají, bůhví.

Krize vznikají z mnoha důvodů. Buďte poctiví a snažte se na to třeba i s odbornou pomocí přijít. Uvědomte si, že jestli žijete v dlouhodobém vztahu, je žádoucí alespoň nějaký druh fyzické lásky udržovat – a jestli máte zrovna sexuální krizi, projevovat fyzickou lásku lze i ne-sexuálně (masáže těla, masáže nohou, hlazení, vískání ve vlasech, ale třeba i společné dýchání, cvičení atd.). Chodit kolem druhého „netečně“, vůbec neprojevovat fyzickou lásku a tvrdošíjně ignorovat signály, které ten druhý vysílá, není dlouhodobě udržitelné. Krátkodobě ano – na to je dobrá právě ta autoerotika, ale dlouhodobě prostě ne.

Autoerotické cvičení č. 2 – společná autoerotika

Mimořádně vzrušující koření společného sexu. Speciálně bych chtěla apelovat na dámy, které často vůbec netuší, jak moc jsou při prožívání rozkoše krásné a pro muže přitažlivé. Potěšení žen je pro muže hotový balzám, to nejlepší afrodiziakum. Vzrušené ženy vyzařují neuvěřitelně krásnou energii. Opravdu vzrušené ženy, nemluvím o předstírání.

Společné sebeuspokojování je i dobrý prvek, pokud provozujete milování bez antikoncepce a chcete se v nejplodnějších dnech vyhnout riziku co největším obloukem.

Podtrženo sečteno, autoerotická dostaveníčka jsou z mnoha důvodů důležitá, příjemná a hlavně – ZDRAVÁ! 

Tak hurá na to!

 

 

*