Sexem ku zdraví těla a duše

 • Autor
 • Loverotika
 • Fotografie
 • The Commons
 • Flickr.com

Láska není jen sex, jasně že ne. Ale když jste zdraví a nic příliš vážného vás netrápí, sex je geniální prostředek, jak lásku fyzicky, konkrétně a hmatatelně projevit a prožít. Sex a všechny související erotické aktivity je umění obdarovat se rozkoší, slastí, potěšením. Navíc sexem velmi zdravě a příjemně protáhnete a uvolníte celé tělo. Takže čistě prakticky: sex je vlastně po všech stránkách blahodárná aktivita, která velmi významně utužuje partnerské vztahy. Existuje mnoho důvodů, proč se snažit o to, aby sex oba partnery bavil a stal se jejich společným koníčkem. Pravidelný sex je skvělá péče o zdraví těla i duše.

Sex – nejlepší prevence téměř všeho

Sex je naprosto bezkonkurenční prevence většiny tzv. civilizačních chorob a potíží. Do této velmi široké skupiny se obvykle řadí ateroskleróza, infarkt myokardu, cévní mozková příhoda, migrény, hypertenze, obezita, cukrovka, rakovina, revmatické nemoci, chronický únavový syndrom, zácpa, deprese, syndrom vyhoření a ještě pár dalších. Když si vezmeme, že nejčastějšími příčinami je špatný životní styl s nedostatkem pohybu, přebytkem stresu a nezdravého jídla a pití, je celkem jasné, proč je sex tak skvělá věc – minimálně první dva vlivy tím vyřadíme ze hry.

Sex je ve své podstatě naprosto přirozená zdravá a přiměřená pohybová aktivita vhodná v jakémkoliv věku, která přináší intenzivní uvolnění napětí a zaplavuje tělo úžasnými látkami, které kromě toho, že zlepšují náladu, zvyšují imunitu a celkově podporují metabolismus. Je-li sex provozován pravidelně, s chutí a zájmem, a tím pádem dobře a uspokojivě, je to to nejlepší, co pro sebe navzájem můžete udělat.

Pozitivní zdravotní účinky sexu – ve zkratce

 • Uvolňuje organismus od napětí a stresu.
 • Zvyšuje celkovou imunitu (prokazatelně zvyšuje hladinu imunoglobulinu A).
 • Má příznivý vliv na celý kardiovaskulární systém, snižuje riziko infarktu.
 • Vyplavuje do těla endorfiny, serotonin, oxytocin a další lahůdky, takže zlepšuje celkově náladu a také třeba tlumí bolest. Prevence bolestí hlavy, nespavosti, chronického únavového syndromu atd. Po sexu se lépe spí, lépe a intenzivněji odpočívá.
 • Prokrvuje mozek, zlepšuje jeho funkce a snižuje riziko různých nepříjemných cévních příhod.
 • Posiluje a prokrvuje svaly pánevního dna – svalovou základnu našeho těla. U žen to znamená prevenci gynekologických nemocí a trablů, u mužů problémů s prostatou a varlaty včetně rakoviny.
 • Pravidelný sex podporuje metabolismus. Dámy, to znamená, že se lépe hubne. Při pořádném milování spálíte prý až 200 kalorií, to je skoro celá čokoláda! Kalorie ale spalujete i při mazlení, masírování, líbání, dokonce i při sténání, a pozor, nejvíce kalorií spálíte při orgasmu!

Sex – nejlepší psychoterapie a psychohygiena

A dále, kvalitní a uspokojivé sexuální prožitky mohou být absolutním základem dobré péče o vlastní psychiku, o duši. Orgasmus má obrovský léčivý potenciál. Tedy psychoterapeutický. K tomu se tady ještě v nějakém speciálním článku dostaneme.

Sex je umění milovat fyzicky. Sexem pečujeme o duši skrze tělo a tělesné smysly. Proto máme po sexu tak příjemné harmonické pocity – tělo a duše jedno jsou. „Do mě ti vstoupil takovej klid.“ – tak zní památné a velmi trefné vyjádření poorgasmického stavu z filmu Homolka a Tobolka. Neznám lepší. Stav totální harmonie. Harmonie, která je naprosto přirozená, podle diktátu dnešní doby ovšem dosti vzácná. Kolik lidí žije pořád v hlavě, samá terapie, diskuse, vyjadřování pocitů a tělo se chudák plouží neduživé, odmítané, neuspokojené? A kolik lidí naopak žije hlavně tělem, ale vlastně ho spíš jen všelijak cvičí, mučí, upravuje, aby vypadalo podle určitých představ a duše přitom v koutku pláče? A láska je kde??? Kolik v sobě a kolem sebe vidíte lásky?

Vintage_foto_zena

Vycházejme z toho, že SEX JE FYZICKÁ LÁSKA. Přijde si na své tělo i duše. Prožijete harmonii lidského bytí v praxi. Jsem přesvědčená, že sex a orgasmus je terapie par excelence. Zadarmo! Poznáte sami sebe, svoje klady, svoje zápory, svoje limity. Postupně, krok za krokem, odbouráte různé psychické (a nejspíš už i fyzické) bloky. Budete se celkově cítit lépe, budete spokojenější. Zvýší se vám sebevědomí, protože vidět a cítit, že po vás druhý touží, je úplný balzám na různé duševní šrámy a mindráky.

Psychické a sociální přínosy sexu

 • Prohloubení vzájemné lásky.
 • Poznání sebe sama i druhého.
 • Vyšší sebevědomí, větší sebeláska.
 • Lekce dávání a přijímání (lásky, rozkoše, potěšení)
 • Zbystření smyslů, větší citlivost – rozšiřování vlastních limitů.
 • Poznávání a vyjadřování vlastních a vzájemných potřeb.
 • Stavy uvolnění, relaxace, vnitřního klidu – lepší psychická a emoční stabilita.

A ještě pár slov o sexu

Sex je posvátná záležitost. Pořádný sex není pro nezralá mrňata. V sexu nic neokecáte. Je to umění riskovat, zkoušet, jít až na dřeň, čelit výzvám. Jít dál, dál a ještě dál. I přesto, že čas od času platíte začátečnickou cenu v podobě studu a trapných nepatřičných pocitů. Ale pak to jednou klapne a podaří se zažít něco, co jste ještě nikdy nezažili, něco božského, nekonečného, jakoby vás hodili do úplného oceánu lásky.

Ačkoliv poháněn pudy, sex je totální svoboda. Máloco na světě vám dá zakusit takovou svobodu jako sex. Proto je pro muže, milovníky svobody, tak důležitý. Skrze dvě těla až ke hvězdám.

Chcete-li být dobrou milenkou nebo milencem, musíte se rozhodnout do toho prostě jít naplno. Poctivě. Buď se snažíte a děláte to dobře, nebo ne. Polovičatost je strašně znát, je to nuda. Fingování a fixlování (dámy…) je hlavně vaše škoda, uvědomte si to. Když už, tak předstírejte tak naplno, jako o život, že se tím nakonec necháte unést a rozplynout. Neužívat si sex je marnost. Marné mrdání, marné mrhání energie (to vzniklo z překlepu, omlouvám se za vulgarity).

Sex je božský. Sexuální orgasmické prožitky jsou nekonečné. Jsou úžasné, neuvěřitelné, nepopsatelné. A jak asi už tušíte v kontextu tohoto jedinečného inspiračního portálu, sex je natolik přirozený a naše těla na něj tak dokonale vybavená, že se dá i celkem snadno naučit. Stačí chtít. A nebát se právě zpočátku platit tu začátečnickou daň, ale stojí to za to. Učený z nebe nespadl, říká se. Chce to i dostatek autoerotiky. Ve vztazích je to ve všem stejné – musíte vždycky začít u sebe.

Samozřejmě, existují i lidé, kteří si zvolili jinou životní cestu a sex na ní nemá své místo. A mnoho lidí prožilo v souvislosti se sexem různá traumata. Znásilnění, hrubé a necitlivé zacházení, blbé porody, potraty… Je toho hodně. Ne, to nechci v žádném případě zlehčovat. Jen si myslím, že sex a erotika je obrovská škála aktivit, a mnohdy není nutné vzdát to celé komplet. Pro láskyplný vztah je to někdy až moc velká ztráta a nerovnováha, to je celé.

 

Jsou v životě období, někdy dost dlouhá, kdy na sex třeba ani není pomyšlení a je to tak v pořádku. I tak není ale nutné fyzickou lásku vzdát úplně, protože je moc důležitá. Dejme tomu, že kytky jsou třeba zvyklé na pravidelné zalévání, ale nějaký čas jim klidně postačí i pouhé rosení, když není zbytí. Průšvih je, když je přestanete zalévat úplně. Nejspíš časem zajdou. Ani sebevlídnější slova je nevzkřísí. Takže když milujete svého muže nebo svoji ženu, milujete člověka, který má tělo i duši. A jestli ho milujete opravdu a hodně, budete pečovat o jeho nebo její blaho fyzické i duševní.  Tak jako pečujete nebo byste pečovat měli i o to své.

 

*