Otestujte svůj vztah! Tipy na zajímavé testy lásky online

  • Doporučuje
  • Loverotika

Nevím, jak vás, ale mě vždycky testy lásky hodně bavily. V časopisech si občas jako nenáročnou kratochvíli dokážu udělat klidně i ty nejpokleslejší partnerské testy lásky podle jména a podobně. Existují ale i pořádné odborné, a přitom poměrně jednoduché testy lásky. Jsou ideální, když se chcete fakt něco dozvědět o tom, jak na tom váš vztah je, nad jakými tématy je třeba dobré se zamyslet a cíleně pro zlepšení situace něco udělat.

Mám pro vás porci několika různých testů lásky – zatím v angličtině… Doufám, že se mi časem podaří uveřejnit i české verze. Pro ty, kdo anglicky neumí a mají testy lásky rádi, máme alespoň tip na test „Jdete na lásku chytře?“, který jsem zde uveřejnila před časem. S chytrostí totiž člověk vždycky nejdál dojde, i v lásce!

Následující zajímavé testy lásky dali dohromady odborníci Gottmanova institutu. I pro samotného Dr. Johna Gottmana patřilo dotazování mezi základní nástroje v jeho Laboratoři lásky.

Jestli test lásky nedopadne podle vašich představ, nemusíte z toho hned dělat haló. Jednoduchý test lásky vás přivede k přemýšlení o určitých tématech vašeho vztahu, které budou potřebovat více péče. Možná potřebují hlavně to, abyste si je uvědomili a věnovali jim pozornost. Nejdůležitější je první krok – uvědomit si, kde mě pata tlačí. A pak častěji a pravidelně, ale méně péče stačí…

 

Test lásky na téma VZÁJEMNÁ DŮVĚRA

Spolehlivost, loajalita, důvěra, spolupráce, snaha vyjít vstříc, umění být si oporou, když jde do tuhého – to jsou ingredience výjimečné oddanosti, kterou zpravidla ukáže čas. Těžko se získává, poměrně lehce se ztrácí…

Odkaz: Důvěřujete svému partnerovi?

Test lásky na téma SPOLEČNÉ HODNOTY A CÍLE

Láskyplný vztah je klubko tužeb, představ, snů, symbolů a rituálů. Individuálních i společných. Ideální je, když můžete v těch zásadních otázkách naladit na společnou notu.

Odkaz: Sdílíte s partnerem podobné životní hodnoty a cíle?

A do třetice, velmi výživný a důležitý test lásky i s komentářem od samotného Dr. Gottmana. Natolik výživný, že další porci testů zase někdy příště….

Test lásky na téma NÁPRAVNÉ AKCE PO KONFLIKTECH

Odkaz: Jak dobře dokážete napravit konfliktní situaci?

Hádky k lásce přirozeně patří. Někdy se prostě stane, že jsme na sebe hnusní, krutí, říkáme a děláme věci, které bolí a zraňují. Podle Dr. Gottmana je ovšem zásadní, do jaké míry jsme po bouři schopni se usebrat a napravit škody, překonat propast. Když se uzavřeme a izolujeme od partnera, černá díra mezi námi časem narůstá a narůstá.

Vřele doporučuji pozorně shlédnout video s povídáním Dr. Gottmana na toto téma, které v článku najdete. Studiu různých přístupů k nápravě škod po konfliktech ve vztazích se věnoval mnoho a mnoho let, protože to je skutečně klíčový aspekt spokojených dlouhodobých vztahů.

Zásada číslo 1 je jakýmkoliv způsobem vyhlásit time out a přestat přilévat olej do ohně. Teprve pak je vůbec možné incident konstruktivně projednat, uznat svůj díl, popřát sluchu partnerovu pohledu, omluvit se, prostě to celé nějak pozitivně překonat.

Jak hodíte udičku, že už se konflikt zvrhává a je třeba situaci začít nějak zachraňovat? Jak dobří jste opraváři situací urvaných více či méně ze řetězu? Disciplína nápravy konfliktů patří v umění milovat zaručeně mezi nejtěžší. Naladit se na lásku v růžovém sadu, to dokáže každý. Mít srdce otevřené v nehostinném krupobití, to už je trochu vyšší dívčí. Ale dá se to naučit! 

 

*