Poselství ženám – co musíte vědět o mužích

 • Doporučuje
 • Loverotika

Tam kde byste to asi určitě nehledali, v knížce Orgasmická meditace od Nicole Daedone, kterou považuji za dokonalou příručku pomalého sexu pro úplné začátečníky, jsem jen tak mimochodem narazila na neuvěřitelně trefné postřehy o mužích, o kterých většina žen asi ani vůbec neví nebo je možná i tuší, ale nevěnuje jim dostatečnou pozornost.

I když vám o pomalý sex vůbec nejde (ale mohlo by a možná by i mělo, jste si fakt jisté…?), prosím pěkně, rozhodně se nenechte zdrojem odradit. Nicole Daedone pracovala s mnoha ženami a mnoha muži, na skupinových seminářích i individuálních konzultacích. Její postřehy jsou tedy přímo z terénu, z praxe, a to se počítá. To se nejvíc počítá!

Zdaleka ne všechno se točí kolem sexu, ačkoliv generálně míváme my ženy dojem, že na nic jiného muži nemyslí. Myslíme si, že muži nic moc necítí, že jsou jako hroši. Ale problém je v tom, že muži spoustu věcí akorát jen neřeknou… Proto popřejte sluchu tomu, co zkušená lektorka z opravdových mužů vydolovala.

V rámci mého osobního letitého žensko-mužského bádání to všechno mohu jenom potvrdit. Možná se to netýká úplně všech mužů, ale jsou to skutečně velmi zajímavé a velmi realistické postřehy.

Ještě jedna poznámka, než se do toho pustíte: zas tak nad tím nekoumejte a už vůbec to neberte jako podnět k sáhodlouhým debatám se svým mužem. Proberte to s kámoškama, když už.. Muži to s vámi rozebírat nebudou, dámy. Soustřeďte se na praxi. Zkuste se podle toho nějakou dobu zařídit a uvidíte, co se bude dít.

Vše, co fakt potřebujete vědět o mužích

 • Muž zažívá uznání prostřednictvím štěstí své ženy.

„Když je ona šťastná, já jsem ještě šťastnější.“ účastník kurzu

…“To, jak se mu daří, posuzuje muž podle štěstí své ženy. Svou mužnost měří muž podle toho, jak jste šťastná vy.“

Takže jak vidíte, tady zdaleka nejde „jen o sex“ a jeho vlastní uspokojení. Tady jde o daleko víc – orgasmus je pro muže symbol štěstí. Štěstí má mnoho rovin, proto je ale také mimo jiné důležité, aby se vám líbil sex, abyste si ho užívala. Orgasmus, to je štěstí v instantní, intenzivní podobě. I vám prospěje, když po své vzrušivosti a schopnosti prožívat fyzickou rozkoš půjdete jak buldok – způsobů a různých doporučených postupů je více, již zmíněná orgasmická meditace je jen jedna z nich. Požádáte-li svého muže o pomoc, bude šťastný. Připravte ho na to, že bude muset postupovat opatrně, pomalu, krok za krokem. Jakákoliv snaha stojí za to. Vzrušená žena, žena, která se naučila spojit se svým tělem a „odemkla“ svou schopnost prožít hluboký orgasmus, je šťastná žena. Tak to je. Navíc je orgasmus elixír mládí, a to se taky hodí… Proto není nikdy zbytečné snažit se pomoci svému muži najít způsob, jak vás vzrušit a dovést k orgasmu. Nevzdávejte to. Pátrejte po tom, co všechno vás vzrušuje, co se vám líbí – a sdělte to svému muži.

Oční kontakt - láskyplné zírání

 • Chcete-li, aby s vámi jednal jako se sobě rovnou, tak se tak chovejte.

Když vypočítáváte oblasti, v nichž nejste dost dobré, začne tomu váš muž věřit. Opravdu, muži nečtou mezi řádky jako vaše kamarádky, které vám budou vymlouvat vaše sebekritické stížnosti. S muži to takto nefunguje. V rámci „vyrovnání v páru“ se bude snažit zaujmout opačnou roli a dát najevo převahu. Takže konec litanií na své nedostatky!

A souvisí s tím také emoční stabilita. Turbulence ženských nálad patří k ženství, v rámci svých cyklů míváme slabší i silnější dny, jasně. Ale i tak, nic se nemá přehánět. Pokud vystupujete tak, že jste neustále ve stavu před zhroucením nebo vyletíte sotva váš muž pípne něco, co se vám zrovna nehodí do krámu, bude se snažit být jako skála. Jenže…skály se s pocity ze svého nitra moc nesvěřují…

„Pokud má ze sebe všechno bezpečně dostat, je na vás, abyste si vytrénovala svalstvo stability. Vaše stabilita mu dá svobodu ukázat, co se doopravdy skrývá v jeho srdci.“

Mnoho žen (i mužů, samozřejmě, ale propíráme zde ženy…) se pod tlakem ve stresu chová dost nesnesitelně. Jsou nepříjemné, kopou kolem sebe, hroutí se. Stress management a jednoduchá protistresová opatření jsou klíč nejen k vlastní psychické a fyzické pohodě, ale i ke spokojeným vztahům.

 • Být hodná – to je trumf.

„Udělali bychom pro vás cokoliv na světě,“ říkají muži na seminářích Nicole Daedone, „kdyby to znamenalo, že na nás budete hodné.“

I já znám hodně žen, které umí milion věcí, mají přehled, jsou chytré jak opice, mají tituly, všechno zvládnou, ještě k tomu jsou krásné a mají pevnou vůli – ale nedokázaly si delší dobu udržet muže. Jak to?

„..Mnohem důležitější než váš akademický titul je pro muže vaše schopnost plně cítit samu sebe a pak se s péčí a zájmem obrátit k němu. Začněte jediným okamžikem skutečného ocenění a odtud prociťte cestu dál…“.

Skutečně, muži skoro až bytostně potřebují, aby na ně ženy byly hodné, aby je ženy milovaly, oceňovaly, jednaly s nimi laskavě. Mám takové vnitřní tušení, že to souvisí s archetypální životní rolí – tou nejdůležitější, kterou muž nasával od samého počátku – rolí matky. Nedá se svítit dámy, jsme ženy, a i když nejsme matky svých mužů, samozřejmě, že ne, zprostředkovat jim tuto kvalitu je nejen moudré, ale je to prostě krásné. Být hodná. To je pro něj ta největší romantika…

 • Mužům musíte pokaždé všechno říkat jako by to bylo poprvé.

Mezi muži a ženami existují rozdíly ve vnímání i bytí, to je holý fakt. Mezi jeden z těch absolutně jednoznačných rozdílů je, že my ženy dokážeme informace vysílat i přijímat na více kanálech najednou (zaposlouchejte se někdy do mumraje nějaké dámské jízdy, člověk zvenčí absolutně nechápe, jak mohou všechny stíhat všechno – a to dokonce i mezi řádky…!), Muži to tak nemají.

„Když vysíláte směrem k muži na více kanálech, znamená to, že říkáte jedno a myslíte si druhé. Zcela jistě minete cíl. On uslyší jen to, co říkáte nahlas. Totéž platí o sexu. Pro ženy je i sex záležitostí několika kanálů. Je o emocích, spojení a někdy (ale ne vždy) i o touze. Když to „děláte“, děláte to na několika různých úrovních. Váš muž ovšem funguje vždy jen na jedné. Nerada to říkám, ale on to opravdu jenom „dělá“.

Způsob, jak tyto dva světy propojit – v komunikaci a v sexu – je ZPOMALIT A OPAKOVAT. Všechno říkejte tak, jako byste to říkala poprvé. Každý pohyb je nový pohyb. Každá žádost je nová žádost. ALE BEZ BLAHOSKLONNOSTI A ODSUZOVÁNÍ. Jen s ochotou začínat v každém okamžiku zas a znovu.

 • Když muž nedokáže přijít na to, jak vás vzrušit, začne „opravovat“.

Toto je docela důležitý bod, protože muži nedokážou pochopit, jak se dokážeme smířit s tím, že si sex neužíváme, že nám činí potíže prožít orgasmus a nic s tím neděláme! Muž dobře vnímá, že je někde „problém“ a každý problém je pro muže výzva k opravování, k řešení…

„…Jenže žena nechce opravit. Žena se chce vzrušit. A vzrušení přichází prostřednictvím hry. My chceme, aby nás někdo pokoušel a provokoval, ne aby do nás šťouchal a vrtal. Chceme, aby nás muž objímal a vnímal, ne aby nám říkal, co máme dělat. Když muž začne spravovat, obviníme ho z nemotornosti. Máme pocit, že nás nevidí, že nám vůbec nerozumí. Ale ve skutečnosti on jen reaguje na to, co vnímá jako krizový stav – a to jediným způsobem, který zná.

Pamatujte si, že jeho tendence naskočit do „kutilského“ režimu je jeho způsob, jak říct „miluji tě.“. Ano, je to vysloveno cizím jazykem a pro nás poněkud humpolácky, ale pořád to znamená „miluji tě“.“

Váš úkol: berte to, jak to je a naučte se svého muže jemně přesměrovat ke své touze, dejte najevo, po čem toužíte.

 • Jeho naprogramování mu velí být nezávislý, samostatný a nedat najevo zmatek. Signalizace zahlcení informacemi chybí, pozor na to!

Vtipná historka, která mě osobně v knize hodně pobavila (a dobře to znám i z praxe):

„Napadlo nás vytvořit kurz pro muže. Deset dam mužům sdělovalo, co by dle jejich uvážení měli o ženách vědět. Jak si asi dovedete představit, bylo o čem mluvit. Já debatu moderovala a sledovala, jak se pánové jeden po druhém naklonili dopředu, zmlkli a seděli zcela nehybně. Ještě nikdy jsem neměla tak zaujaté posluchače, předtím ani potom. Myslela jsem si, že jsme narazili na zlatou žílu. Přítomní muži nechtěli propást jediné slůvko z toho, co jim dámy vykládaly. Pak odešli na oběd, a už se nevrátili…“

Muži se od malička učí zvládat všechno sami. Mnohem lépe se cítí jako nezávislé jednotky. Nikdo je nenaučil, jak dát najevo, že jsou zahlceni informacemi – oni si myslí, že nemají právo říct, že jsme zašly už daleko, že je to moc. Muži jsou „držáci“. Drží, drží to v sobě – a pak při první příležitosti vezmou roha.

Ponaučení: Chce to krůček po krůčku a pravidelné kontroly. Hodně přestávek a příležitostí upustit páru. Jako při potápění, když se dělají nucené zastávky na „vyrovnání tlaku“.  

 • Mužské myšlení je jednoduché, ale pozor, to neznamená, že je hloupý!

„Mužský mozek se k údivu všech žen skutečně soustředí na to, co muž právě v daném okamžiku dělá. Muži říkají to, co si myslí. Nic víc, nic míň. Všechny jemné nuance, které ženy vnímají, vůbec neproniknou k jeho radaru.

Muži jsou soustředění, přímí, jednoznační. Takže když nezacházejí do podrobností, neberte si to, dámy, osobně. Prostě vám to už řekli. Vraťte se v duchu k jeho slovům a nechte je dopadnout plnou vahou. Možná zjistíte, že už není nač se ptát....“

 • Když uhodíš, bolí to.

Většina žen nemá ani ponětí, že jízlivé poznámky, které vysíláme, u mužů opravdu přistanou. A děláme to dost často, dámy! Aniž to vůbec tušíme…

„Na kurzu děláme jedno malé cvičení: přítomní muži zvednou v průběhu dne ruku pokaždé, když některá žena pronese něco, co je zraní. Je šokující, kolik rukou je ve vzduchu – a jak často. Muži doopravdy cítí. I když se naučili to nedávat najevo, otřepat se, nekomentovat naše poznámky a v duchu si myslet své. Je to začarovaný kruh – jsme zlé, protože si myslíme, že nás odmítnou, sdělíme-li jasně své touhy. Oni nás odmítají, protože jsme zlé…

Lékem je komunikace – jednoduchá, čistá a volná. Naučme se říkat o své touhy – mile, s láskou. Muži touží po tom, abychom byly šťastné. Ale tím, že budeme v sobě tutlat své pravé tužby a kopat kolem sebe proto, že nám je nikdo nesplní, tím nedocílíme ničeho.

Viz pravidlo číslo 1) a 3).

 • Muži jsou zmatení, když si ženy nechávají něco pro sebe.

Tak ale tohle zná snad každá, ruku na srdce…

„Když chceme říct něco důležitého, přebíráme si to v hlavě celý den. Napadne nás x způsobů, jak poskládat věty, aby se nám dostalo kýžené reakce. Počkáme si na vhodný okamžik. Veškerou svou energii věnujeme na to, abychom se ovládly. Naplánujeme si, že použijeme o 25% méně slov, než bychom chtěly…však víte, aby to mělo ten správný dopad…

Pak to držíme v sobě a čekáme, čekáme, až už to vydržet vůbec nejde a musí to ven. V té chvíli to ovšem bez výjimek vyzní velmi vachrlatě a hystericky. Zaprvé, je tam 75% informací. Zadruhé, nevyjádřená touha má jepičí život. Když se objeví, je krásná, zářivá a dokonalá. Pokud ji držíme v sobě a čekáme na vhodný okamžik, garantuji vám, že shnije a zasmrádne…

Pak se divíme, že muž je naštvaný, zmatený, nebo že nic nepochopil.

Muži jsou naučení vztahovat se ke světu pomocí jasné komunikace, takže jsou spolehlivě zcela nepoužitelní, mají-li pochopit něco, co jim NEŘÍKÁME. A nezáleží na tom, jak hlasitě na ně ty neúplné informace křičíme…

Ponaučení: Jednoduchými slovy sdělte, po čem toužíte, co potřebujete. Nenechávejte si nic pro sebe, vybalte to celé. On to unese, nebojte se. A uvidíte, že se chopí příležitosti. V tom jsou muži nejlepší.

 • Uznání muže vzrušuje.

„Uznání – ano, vaše uznání – je právě to, co muž hledá. My ženy si myslíme, že je to mnohem komplikovanější. Ale popravdě, muži zbožňují pocit, že je chceme, potřebujeme, že po nich toužíme a uznáváme je.“  

Co do vás kdo vtloukl, že chvály nesmí být moc, že nemáte před mužem odhalit svou jemnou stránku a co všechno máte skrývat, že muž, kterému jde chvála k duchu je opovrženíhodný a podobné nesmysly, od toho všeho se snažte oprostit. Není na tom ani nic falešného.. Mezi falešnou chválou a opravdovým oceněním existuje důležitý rozdíl. Dejte prostě najevo upřímnou radost z toho, jaký váš muž je, dejte najevo, co vás na něm vzrušuje, co vás na něm baví, za co ho obdivujete. Nenechávejte si to pro sebe. A pak uvidíte tu intimitu jak víno!

Milujme muže! 

Milujme muže, dámy. Za jejich sílu – za tu vnitřní i vnější, fyzickou. Užívejme si jejich přímočarosti a humoru. Milujme je za to, jak si za každou cenu chtějí a umějí poradit, za jejich systém, disciplínu a touhu překonávat překážky. To všechno je lahodné koření našeho ženského světa. Ve chvílích, kdy se ztrácíme v bouři citů – a že my to umíme! – vyhledejme mužský přístav jasného vhledu a klidu. Respektujme navzájem své odlišnosti a přijímejme je navzájem jako vzácné dary!

Dovoluji si zde citovat celé pasáže z knihy Orgasmická meditace. Český překlad názvu je trochu zavádějící, v originále se titul jmenuje Slow Sex: The Art and Craft of the Female Orgasm (Pomalý sex: umění a praxe ženského orgasmu). Orgasmická meditace je poměrně jednoduchá metoda, jak ženu přivést k orgasmu. Díky ní odhalíte netušené možnosti a přijdete na základní principy ženského prožívání fyzické rozkoše. Zajímavé je, že to neví ani mnoho žen – my se ke svým tělům často „neznáme“, potlačujeme svoje touhy tak dlouho, až s nimi ztratíme kontakt. Ale pořád v nás jsou, dámy! Nepřestávejte se o kontakt se svým vzrušením a potěšením pokoušet.

V knize najdete podrobný návod a doporučení, jak Orgasmickou meditaci přesně provádět. I kdybyste se do toho nakonec nepustili, přesto se v knize dozvíte mnoho zajímavých faktů o ženské sexualitě.

Knihu si můžete koupit v tištěné i elektronické verzi. Najdete v ní podrobný návod, jak prohloubit své prožitky a zažít orgasmus snů, aniž byste chodili na tantrické a jiné semináře.

 

 

*