SM pro každý den

umeni milovat, stress management
  • Autor
  • Loverotika
  • Fotografie
  • FreeImages.com

Jestli si chcete počíst nějaké zajímavosti o temných černočervených erotických hrátkách, tak jsem vás stejně jako v případě Sexy 3D trochu napálila. O nich se tady brzy také něco dočtete, nebojte se. Erotika má i svou temnou, a nutno podotknout velmi zajímavou a pikantní stranu, které je dobré se neštítit a naopak se jí sem tam dostatečně pověnovat. Každý den je asi až přehnané, ale čas od času ji provětrat je nutné zcela určitě. Nicméně, tentokráte je SM jen další marketingový trik a platí pro STRESS MANAGEMENT. Umění zvládat stres je opravdu dennodenně zapotřebí.

Doba vůbec není jednoduchá. Mohlo by být samozřejmě po všech stránkách daleko hůř, ale jestli žijete úplně normální moderní život, hladina všudypřítomného stresu je vysoká a nesnesitelná a není radno to podceňovat. Musíte se naučit ten stres zvládat, uvolňovat a rozptylovat co to jen jde. A jde to. Využít se k tomu dají různé techniky, aktivity a pasivity – nejlepší mix už záleží podle nátury.    

Láska a stres

Zatím to moc s láskou a uměním milovat nesouviselo, ale teď to přijde. Láska se zvládáním stresu souvisí víc, než si uvědomujeme. Jednak funkčně – mnoho prvků umění milovat stres přímo a fyzicky odbourává (objetí, držení za rucedalší drobné fyzické příjemnosti, pozorné naslouchání i všechny ostatní projevy lásky). Ale nespoléhejte se v uvolňování stresu jen na lásku a naučte se využívat i jiné techniky.

Je tu totiž ještě jedna souvislost. Aniž bychom o tom často věděli nebo to tak nedej bože zamýšleli, náš vlastní stres a nepříjemné chování z něj plynoucí se dotýká právě našich milovaných osob. Většinou jsou to právě naši nejbližší, kterým svůj stres a nepokoj dáme nejvíc sežrat.

Proto bychom do svého umění zvládání stresu měli zahrnout i jiné expresní a efektivní techniky odbourávání stresu. Expresní a efektivní proto, že jde prostě o čas. Samozřejmě hodinová meditace nebo masáž je skvělá věc a vřele doporučuju, ale když běžíte s dětmi z kroužků, hlavu plnou pracovních věcí a všichni jste hladoví a čekají vás ještě další povinnosti doma, bude to chtít nějakou protistresovou rychlovku.

Staňte se efektivním manažerem svého stresu proto, aby tím netrpěla vaše láska a vztahy. Úsilí se vám mnohonásobně vrátí v podobě blahodárných účinků láskyplného chování. Jestli jste vy sami ve stresu, dobře, ale to neznamená, že musí být vystresovaná komplet celá rodina. Řvaní, nervózní nepříjemné peskování a šíření katastrofálně špatné nálady v celém domě nebo bytě by nemělo být na denním pořádku.

Uvedla jsem v ideálním případě, nejsme světci. To se prostě stane, že vás stres zavalí tak, že vám ujedou nervy. Ale když se to přece jen podaří aspoň částečně zmírnit, snaha se cení velmi a každý vyhraný boj je vítězství obrovské. Bývá to také tak, že „každý chvilku tahá pilku“. Jednou zkousnu vystresovaného já tebe a budu ti nápomocen (obejmu, pohladím, s bouří si poradím) a jindy zas ty mě.

Aniž bychom o tom často věděli nebo to tak nedej bože zamýšleli, náš vlastní stres a nepříjemné chování z něj plynoucí se dotýká právě našich milovaných osob. Většinou jsou to právě naši nejbližší, kterým svůj stres a nepokoj dáme nejvíc sežrat.

Expresní techniky k uvolnění stresu a celkovému uklidnění

  • Dýchání. Vědomé, pořádné, hluboké dýchání. Hluboký nádech, hluboký výdech. Nejlépe na vzduchu, třeba cestou domů. Na chvilku se zastavit nebo za chůze a hluboký nádech, hluboký výdech. Stanovit si počet – třeba 10, nebo aspoň 5 nádechů / výdechů. Jestli jste na živu, tak dech máte pořád po ruce a nic to nestojí. Když se to na vás valí ze všech stran a máte toho moc, vzdychněte si. Pořádně, to strašně pomůže. Hluboký nádech nosem a výdech s áááá pusou, párkrát zopakovat – třeba na toaletě. Tím se uvolní napětí vnitřních orgánů, je to výborná technika. Pro pokročilejší uvedu ještě jedno super dechové cvičení z jógy – pravidelné dýchání se zádržemi dechu. Nádech na určitý počet dob, zádrž dechu, výdech na určitý počet, zádrž dechu. Hluboký nádech na 6 – zadržím dech na 3 doby – výdech na 6 dob – zádrž na 3. Stačí zopakovat aspoň párkrát a uleví se. Kdo cvičí jógu, zná i další techniky. Časem vás tu s některými seznámím. Pořádné dýchání je absolutní základ zvládání stresu. 

Čistě teoreticky, kdyby všichni lidé změnili jednu jedinou věc – naučili se pořádně dýchat a dech vědomě využívali v každodenních situacích, bylo by na světě o poznání lépe. Michaela Boehm

  • Narovnejte se. Zásadní je postoj, jaký k životu včetně stresu zaujmete. Uvědomte si, že se fyzicky „hroutíte“ a zjednejte nápravu. Ideální je kombinace s kratičkým dechovým cvičením. Ale klidně i bez. S narovnanou páteří se vám bude lépe dýchat buď jak buď.
  • Vědomě uvolněte svaly na obličeji. Dobré toaletové cvičení. Naučte se uvolnit mimické svaly. Dělejte chvilku různé grimasy a pak povolte. Položte si hlavu pěkně do dlaní. V obličeji často přetrvává největší napětí a tím se kupí i vrásky.
  • Objetí. Když přijdete vystresovaní domů, místo abyste se na svoje milované rozkřikli a prudili (to vám neuteče), jděte a obejměte je. Pěkně pevně a chvíli vydržte. „Pojď ke mě, prosím, já tě potřebuju obejmout.“.
  • Vlídné slovo a úsměv. I ten nejfalešnější „pracovní“ úsměv a „nucené“ vlídné slovo něco uvnitř prosvítí.
  • Dobré jídlo. Udělejte si čas a v klidu se najezte. Aspoň jedno jídlo v klidu denně.

A dále namátkou… Time out – chvilka samoty, jakýkoliv typ relaxace, masáže, sport, cvičení, fyzická práce nebo jiné odreagování podle vlastního gusta. A samozřejmě láska – ve všech formách a podobách.

 

*